Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy merjek így újra gyereket...

Hogy merjek így újra gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

A terhességem jól viseltem. Viszont 3D uh-n megijesztettek, hogy végtaghiányos stb lesz, el kell vetetnem. Ennek ellenére éreztem hogy minden rendben van és inkább bíztam a megérzésemben és megtartottam. Hála istennek teljesen egészségesen született. Végig magas vérnyomásom volt de nem éreztem rosszul magam. A szülés sürgősségi császár lett és az utána való felépülés teljes rémálom. Lehet hogy alacsony a fájdalom küszöböm de nagyon rosszul éltem meg. Majd néhány hétre rá begyulladt a vágás mert rálógott a hasam. Na ez is egy nagy problémám mert szülés óta nem tudok fogyni. Szülés után 1 hónappal lement rólam 30!kg fogalmam sincs miért azóta pedig vissza jött jóval több ami egyáltalán nem megy le pedig 1000 módszert próbáltam és az életmódváltás sem segít. Orvosi magyarázata nincs. Pajzsmirigy teljesen rendben van. Na most erre jött az hogy köldöksérvem alakult ki amit meg kell műteni. Mondta az orvos hogy szóljak ha felkészültem és megbeszéljük. Hát amint eszembe jut a császár még az életkedvem is elmegy. Nem merek elmenni a műtétre. Nagyon szerettem volna kis korkülönbséggel még egy gyereket de már eltelt egy év és még mindig rettegek.

Volt valakinek hasonló érzése?


2019. nov. 5. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben maradnék az egy db egészséges gyermekemnél.
2019. nov. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Nem kötelező.
2019. nov. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a terhességem nem volt leány álom, hol a méhszájon volt a méhlepény, hol ez hol az volt... ágy nyugalomra ítéltek. A szülésnél majdnem feladtam a végére de csak meg lett.. nagy baba volt repedtem stb. Akkor azt mondtam nem kell több gyerek. Eltelt 2 év és meggondoltam magam. Szerintem hozd rendbe magad testileg, lelkileg és ha szeretnél akkor vágj bele :) nem olyan jó a kis korkülönbség sztem sokkal jobb ha 2-3 v több év van köztük!
2019. nov. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a korkülönbségtől függ milyen lesz a testvérek kapcsolata. Nem egy testvérpárt ismerek max 1 év különbséggel, akik folyamatosan marják egymást
2019. nov. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok hónapig tartó szenvedés volt a császárból való felépülésem, fél évvel utána mertem csak némileg használni a hasizmom, szóval teljesen megértelek. Azóta eltelt 2 év, elkezdtem végre mozogni, eddig minden próbálkozásnál annyira nyilallt, hogy összegörnyedtem a fájdalomtól. Zavart a túlsúly és a mozgáshiány többi velejárója. Mostanra érzem azt, hogy nem elmúlt, de csökkent a rettegésem annyira, hogy bele merek vágni a második, egyben utolsó terhességbe. Nagy nehezen meg is fogant és nagyon örülünk neki, várjuk a babát, a lányunk 3,5 éves lesz az érkezésekor.

Viszont van egy hatalmas különbség. Most nem azt érzem, hogy végre 12 hetes, hanem azt, hogy végre már 12 hét és már csak 28 van hátra a rettegett, ködbe burkolózó napig, amikor kijön. Nem csodaként élem meg, hanem egy feladatként, hogy lehessen második gyermekünk. Ugyanúgy szeretem, beszélek hozzá és mindent megteszek érte (vitaminokat szedek, sporttól orvosi utasításra lemondtam, étrendi változtatás, stb.), de inkább visszaszámlálás jellegű, hogy végre a kezemben foghassam és túllegyek rajta. A szervezetem annyira megviselte az első terhesség, hogy most sokkal rosszabbul viselem, ez sem segít a hangulatomon.

Nem ez az ideális hozzáállás, de a tapasztaltak után nem tudok csillogó szemmel csak a baba ruhákra gondolni és elolvadni a pillanat szépségétől.

2019. nov. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!