Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 éves lányom szinte fényevő...

8 éves lányom szinte fényevő . Mit tudok csinálni ami esetleg segít meghozni az étvágyát?

Figyelt kérdés

131cm es 23 kg.

Alig eszik ,béres cseppet javasolták , de nem vált be .

Esetleg valami màst tudtok ajánlani ?


2019. nov. 6. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
B-vitamin a legjobb étvágycsináló. Meg a sok mozgás.
2019. nov. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

23 kg telejsen átlagos súly egy ennyi idös gyereknek.

20 kg alatt kell elgondolkodni, hogy baj van.


Nem kell neki étvágyat csinálni, hanem nromál ételt adni neki. Annyit egyen amennyit akar. Örülj, hogy átlagos súlyú gyereked van és ne akard tömni, nem tömös liba. Nem az a cél minél kövérebb legyen, hanem minél egészségesebb, és átlagos súlynál minek még feljebb menni?

Fogadd el olyannak amilyen.


Nekem is átlagos gyerekeim vannak, és néha esznek néha nem. Ha olyan idöszak van, hogy nem nagyon esznek, akkor édességet sem kapnak, de általában nem is nagyon akarnak ilyenkor azt sem enni. Minden nap van olyan amit azért szívesen esznek, egy nagy családi ebédnél is azt esznek amit akarnak. Ha csak krumplit akkor azt, ha csak répát akkor azt.

Amit nem engedek, hogy ha rosszul esznek akkor közben nasizzanak, vagy 1 óra múlva hütönyitogatás legyen. Ha normál esznek akkor ök osszak be mikor mit.

2019. nov. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 146cm és 33kg.

Nem vastag az biztos,de nem tudok vele mit csinálni. Ilyen testalkatú, valószínűleg az elhízástól nem kell tartania.

Én is sokat idegeskedtem a súlya miatt régen,de már elfogadtam és azóta hízott is.

7 évesen még csak 18kg volt.

Ahhoz képest most jó húsban van 12 lesz és 33 kg.

2019. nov. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet.

7 éves, 129 cm és 20 kg.

Azt mondta a doktornő,hogy amig jókedvű, vidám, aktív nem panaszkodik semmire, addig nincs gond, ő ilyen alkat, tipus. Alig eszik, de már megszoktam, sose volt nagy evő.

2019. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

11 éves fiam 130 centi és 24 kg.

Tudják mennyit kell enni, ha nem túl fáradékony, nem aláárkolt a szeme, akkor úgy jó, ahogy van.

2019. nov. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7 éves a lányom, szinten fenyevo, de viszont 135cm es 27 kg, úgyhogy a doki szerint nincs aggódni való ok. 🤷🏻‍♀️
2019. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Én is nagyon vékony voltam, az is maradtam, csak normális mértékben. Magyarok hülyesége az, hogy csak a kövér gyerek az egészséges. Nézz körül mennyi túlsúlyos kisgyerek van és ez csak rosszabb lesz. Annyi problémával fognak majd szembesülni, mint a fene, ha malacként nevelik őket.

Teljesen normális súlya van a gyerekednek, ne akard tömni.

2019. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanilyen gyerek voltam, nem ettem semmit, húst pláne (a mai napig undorodom a húsoktól). Anyukámnak azt javasolta az orvosom, hogy legyen velem türelmes, írja naplóba, hogy miből mennyit ettem és próbáljon olyat készíteni, amit biztosan szeretek, esetleg próbáljuk együtt csinálni, hátha azt felkelti az érdeklődésemet. Rendszeresen szedtem Béres cseppet is hozzá C-vitaminnal, nem voltam tőle beteg sem és kicsit jobb étvágyam lett. Amúgy a mai napi ilyen vagyok, egyszerűen nem vagyok éhes, még mindig könyörögnek nekem a szüleim, de eszek, ha akarok. 19 éves vagyok.
2019. nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!