Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintettek engedjek az...

Szerintettek engedjek az evésből? Fiam szinte fényevő. Védőnő javaslatára ha nem akar enni ne erőltessem majd később megeszi ha éhes harcot csináljuk.

Figyelt kérdés

Ma fél vajaskiflit 1 deci tejet evett reggelire. Tízórai nem kellett neki, ebéd sem, húsleves volt fasirttal és borsó főzelékkel . 2 kanál levest evett, de csupasz tésztát akart. Nem kapott így ennyi volt az ebéd. Uzsira sem kellett az ebéd, más sem így este vacsira se volt jó semmi sem. Napközben ivott kb 2 deci vizet. Most este még 3 deci tejitalt megivott.

Borzalmas nap volt, dírt hogy éhes de normális ételt nem fogad el.

Zöldség gyümölcs semmit sem eszik meg belőlük. Hús semmi, csak a köreteket csupaszon

Voltunk kivizsgáláson, nem vashiányos, nincs allergiája. Béres csepp, sok udvari játék sem használ. Oviban ugyan ez van, csak ott elvan egész nap evés nélkül.

Amit ma csináltunk semmit sem ért, csak egy egédz napos sírást, hogy éhes. A férjem el is ment itthonról nem bírta. Ti mit csináltok a szinte fényevő gyerekkel? Hogy veszitek rá az evésre?


2018. ápr. 28. 00:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%

Próbáljatok meg játékot csinálni az evésből.

Pl. Elindítász egy játékot. Első szint: ki kell találnia, minek a hangját utánzod. Ha kitalálja, kap egy repülőt, ami beszáll a szájába, hogy fojtani tudja a játékot. Ha nem találja ki, akkor nem kaphat repülőt.

Próbáld minél viccesebre venni a figurát, hogy közben ne az évesre, hanem a te arckifejezésedre, hangokra terelodjon a figyelme.

2018. ápr. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy sokan nem fognak egyet erteni, de en azt adnam neki amit szivesen megeszik es azokbol probalnam kihozni a maximumot. Pl. irtad az ures tesztat lehet kapni belole teljes kiorlesut vagy olyat ami alapbol zoldseges (spenotos, paradicsomos stb) Szerintem fontos hogy a gyerek szivesen uljon az asztalhoz. Nem fog nyitni az uj etelek fele ha az egesz etkezes egy stressz helyzet es harc hogy marpedig ezt kell enned.
2018. ápr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Mért nem adod oda neki a köreteket csupaszon?

Sírsz, hogy nem eszik eleget, de amit kér, nem adod oda neki.

2018. ápr. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem eheti amit megenne?

Kolléganőm 2 évese hónapok óta ebédre tésztázik,néha lehet neki kis paradicsomszószt tenni rá vagy sajtot. Reggel este tápszert megissza mellé.

Mamám mai napig mondogatja hogy 3 éves koromig tejbegrizen és túrórudin éltem,hiába kínáltak bármivel.

Nyisd ki neki a hűtőt és mutassa meg mit enne.Ha csupasz tésztát akkor azt adj neki,kész.Igen,ha azt kéri heteken át.

Gondolj bele mi felnőttek is eszünk néha furán,volt hogy 2 hétig tepertőt ettem kenyérrel tejjel mert azt kívántam.

2018. ápr. 28. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%
Ezen kár stresszelni. Ha csak a köretet eszi egyen azt. Vacsira adjál szendvicset. Fiam is ilyen, én ezen nem stresszelek általában.
2018. ápr. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogja nőni. Ahogy írták is add neki amit megenne. Amúgy ha ennyire tésztás: raviolit sem enné meg? Mostohalányom se nagyon evett,most 7 évesen már duplán eszik a rakott krumpliból is meg a pörköltből. Addig bármit adtam nem ette. Felvágott üresen,olvadósrágó. De pl nővérem; főtt csirkebőrt és krémtúrót evett csak. Szerenecsés akinek a gyerekének jó evőkéje van. 😄
2018. ápr. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért nem adsz üres tésztát, ha azt kér. Nálunk is fura dolgokat kérnek a gyerkők, lányom az üres kenyeret szereti, fiam csak virslit magában, esetleg egy kis ropi. Mindenki odavan, hogy csak ezt eszi, de nem stresszelek rajta. Nem soványak, energikusak, nem betegesek. Sokan szerintem túlbecsülik mennyi kaja kell egy 10-15 kilós gyereknek.
2018. ápr. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi körben van ilyen, a testvérpár egyike semmit sem eszik, a másik mindent. A fiatalabb már magasabb az idősebbnél, pedig három év van köztük (a nagylány most lesz 10 éves).

Ők is megjárták a gasztrót, végül kiderült, lelki dolgok vannak mögötte, amit még mindig nem sikerült korrigálni. A gyerek alulfejlett, pálcika lábai vannak, a bordái kilógnak, tesiből fel van mentve.


Két dolgot szeretnék tanácsolni: egyrészt ne görcsölj rá, ne csinálj ebből játszmát a gyerek és te közötted, ha tésztához ragaszkodik, akkor főzzük tésztát ebédre. Akár még is beszélhetnétek előre és együtt főzhetnétek.

A másik tanácsom, hogy sürgősen forduljatok a nevelési tanácsadóhoz, ott szakemberek vannak, segíteni fognak. A nyári szünetben nem dolgoznak, ezért is fontos lenne mielőbb bejelentkezni. Nem kell beutaló sem.

2018. ápr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%

A tészta és a kifli keményítő alapú szénhidrátforrások. A hús csak fehérje, a húsleves gyakorlatilag ízes víz. A borsónak van keményítő is, de növényi fehérjék is és nem mindenki emésztő rendszere van jóban vele. A fasírt megint fehérjében gazdag, olajos cucc. A gyümölcsökben egyszerű cukrok vannak leginkább, a zöldségben pedig rostok de energia nagyon kevés.


Szerintem simán lehet, hogy a gyerek szervezetének egyszerűen most a keményítő alapú szénhidrát kellett volna a legjobban. Csinálj neki holnap (ma) valamilyen tésztaételt amit nem keversz össze feltéttel, de van mellé ha akar rá tenni.

2018. ápr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Az én 15 hónapos lányom is csak azt eszi, amit ő szeretne. Én úgy csinálom, hogy mindenből rakok egy kicsit a tányérjára. Általában kiválogatja azt, ami szimpatikus neki. Mondjuk ő a zöldségeket nagyon szereti, de húst egyáltalán nem eszik, akárhogy készítem el. Szerintem ha van olyan, amit szivesen eszik, akkor add neki azt. Nem úgy értem, hogy a hűtőből válasszon édességet ebédre, hanem ha csak a tésztát enné meg abból, amit főztél, akkor egye azt. Esetleg tegyél mellé abból, ami még van, hátha evés közben meggondolja magát és megkóstolja.
2018. ápr. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!