Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 éves gyereket dolgozni...

13 éves gyereket dolgozni küldeni? Csak szerintem undorító az ilyen szülő?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor szégyellem, hogy olyan nővérem van, amilyen. Összeházasodott egy roma férfival és már teljesen olyan ő is, mint egy utólsó cigó, emiatt szinte nem is kommunikálunk egymással. A 13 éves unokahúgomnak viszont muszáj elviselnie és ha sérelmezni merem, ahogyan bánnak vele egyből eltiltják őt tőlünk. Tudom, hogy mindenki nevelése magánügy, de annyira sajnálom őt. Most az új hatalmas ötletük, hogy ezentúl hétvégente mennie kell egy ismerősükkel lépcsőházakat takarítani reggel 7:30tól délig. Szerintem ez már tényleg rettenetesen udorító, még alig 13 éves! Persze a pénzt, amit kap oda kell adnia, pedig nincs anyagi gondjuk. Jogilag ezt megsem tehetné. Annyira elvagyok keseredve miatta, de semmit se tehetek, még szóva sem tudom tenni, mert ha összeveszem a nővéremmel az unokahúgomat sem láthatom jó ideig.
2019. nov. 8. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen formán undorító. El tudnám képzelni, illetve van, ahol egy kis plusz zsebpénzért besegít a gyerek a szomszéd néni kertjében vagy ilyesmi, azzal szerintem nem lenne baj.
2019. nov. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még, ha esetleg nővérem vállata volna el másodállásnak és hívja magával, hogy segítsen neki akkor érthető, de így, hogy direkt neki kerestek munkát...nem tudom szavakba önteni mennyire haragszok rá. Sok ilyen húzása van, de ahogy nő az unokahúgom annál durvábbak jönnek, előre félek mi lesz később vele.
2019. nov. 8. 21:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

En bizony tennek nevtelen feljelentest mivel egy kiskoru gyereket dolgoztatnak.

Nem normalis! Nem erdekelne ki mit mond, elso dolgom lenne reggel hivni a gyamugyet, rendorseget

2019. nov. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Másnak meg az a baja, hogy nem nevelik munkára a gyereküket a romák. Szerintem magával a munkával nincs baj, ráadásul ismerős mellett van.


De az a legalja, hogy elveszik a pénzét. Arra kellene inkább használni, hogy a gyerek megtanulja a pénz értékét. És persze csak akkor csinálja, ha nem megy a tanulás rovására.

2019. nov. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell jelenteni a gyámügyön.
2019. nov. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van!Gyàmügy!
2019. nov. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10%

Én is úgy gondolom, hogy ez még egy jobb verzió. A gyereknek igazából semmi baja nem lesz a szombat délelőttönkénti takarítástól, és a pénzre sincs még szüksége. Ilyenformán ha azt vesszük, hogy

a) megtanul dolgozni, és azt, hogy ez az élet része, ahelyett, hogy naplopónak nevelnék

b) nem lesz felesleges pénze már nagyon fiatalon, amitől esetleg jobbik esetben pénzzel hivalkodóvá válhat, rosszabbik esetben (számára) illegális, káros dolgokra költheti

jó dolog.

Globálisan természetesen nem fair dolog egy 13 évest dolgoztatni, és elvenni az ezzel megkeresett pénzét, de én ebbe nem feltétlenül szólnék bele, ha a gyereknek a (jogos) hisztinél/felháborodásnál nem esik nagyobb baja tőle, és ha nem valamilyen káros szenvedélyre költik a pénzt a szülők.

2019. nov. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!