Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Várandós és gyesen levő...

Várandós és gyesen levő fodrászok! Titeket is zaklatnak?

Figyelt kérdés
Februárban szültem, 33.hétig dolgoztam, a karácsonyi szezont még lenyomtam, azután otthon maradtam, mert egyik vendégemtől bakteriális tüdőgyulladást kaptam. Már akkor is megállás nélkül azzal piszkáltak, hogy jajj most mi lesz a hajukkal. Szülés után 1 héttel már hívogattak, hogy ők szívesen eljönnek hozzám hajvágásra, festésre. Nagyon ki vagyok akadva ezen, az illetőket el is küldtem a fenébe. Ma 9 hónapos a kislányom és megint jön a karácsonyi őrület és folyamat zaklatnak, hogy ugyanmár csináljam meg a frizurájukat, addig el van a gyerek magában. Volt aki messengeren keresett meg, hogy neki dec 24-én kell szárítás lehetőleg délután. Már senki sincs tekintettel egy kisgyerekes családra? Nagyon ki vagyok akadva
2019. nov. 17. 14:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
54%

Amíg dolgoztál, akkor kellett volna mindenkinek megmondani, hogy 2020 januárig szülési szabadságon leszel. Ezt facebookon és egyéb fórumokon, ahol hirdeted magad közzé tenni. Az fodrászat ajtajára nagy betűkkel kiírni.

Aki állandó vendég, 9 hónap alatt párszor értesült volna az információról.

Vannak rámenősek, azoknak többször az értésükre kell adni. Mivel versenyszférában dolgozol, ezért az emberek "pofátlanabbak" (mondjuk december 24. munkanap! Volt, hogy fél napot nekünk is nyitni kellett az irodát.).

2019. nov. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Egy ügyes fodrásznak nem okoz gondot felépíteni egy vendégkört. És mindenkinek udvariasan megmondtam, hogy meddig fogok otthon maradni, és nem vállalok otthon senkit,sőt egy nagyon jó kolléganőmet is kiképeztem a helyemre. Igenis zavar hogy keresnek, sokan nem elégednek meg az udvarias válaszommal, elkezdenek mindenfélével ötletelni, hogy pedig így meg úgy meg lehet oldani, amihez akármilyen normális vagyok nincs türelmem. Csak mert pl a legjobb barátnőmnek a 9 hónap alatt egyszer volt idő megcsinálni a haját már rögtön ugranak, hogy akkor rájuk is lesz időm.
2019. nov. 17. 16:14
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Körmös vagyok, gyerek még csak tervben, de már most kérdezik, hogy szülés után mikor akarok újra dolgozni :D

Nyáron egy hetet voltam szabin (3 év után először), megkérdezték, hogy attól otthon még vállalok-e vendéget.

Fodrász vendégem ikreket vár, hatalmas dráma van, mert sokkal kevesebbet tud dolgozni (hajfestést, nagy munkát már nem csinálhat), januártól pedig csak férfi vágást fog vállalni, azt is csak addig, míg bírja.

Egy kolléganőmet daganattal műtötték, már az intenzíven csörgött a telefonja, majd azonnal kapta is az üzenetet, hogy tudja a vendég, hogy műtötték, de neki SOS kell egy festés, menjen már be megcsinálni.

Sajnos az emberek nagy része ilyen. Tojik a másikra, csak neki legyen jó.

2019. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Az en fodraszom szult gyorsan 2-t, megvartam, mig kiirja, mehetek hozza ujra. Most ujra szult, 2 honapos a 3. baba, rairtam, mikor dolgozik ujra, mert addig keresnek mast. Visszairt, hogy otthon dolgozik, menjek csak, orul. Sot menjek koromre is. Szoval ki tudja, ki minek orul. Ezek szerint jo fodrasz vagy. Ird ki facsera, mikor tervezel visszaterni. Szerintem kar a kirohanasod. De reszben ertheto. Csak ha lerazol mergesen mindenkit, ha visszatersz, ne csodalkozz, ha nem akarnak hozzad visszamenni. Es nem rossz szandekuan irom.
2019. nov. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem akartam senkivel sem bunkó lenni. De ami sok az sok. Ahogy írtátok, szóltam mindenkinek. Már 3 hónapos terhesen elkezdtem mondani, hogy nincs segítségem, nem tudok hamar visszamenni dolgozni, 1 éves kora előtt főleg nem, lehet csak ha ovis lesz mert itt nincs bölcsi. Kis "búcsúcsomagot" is adtam mindenkinek. Facebookon is kiírtam. Ezért a kirohanásom, hogy mégsem értik meg. Tudom, hogy járnak kolléganőmhöz és látom a fotókat is, elképesztő szépen dolgozik, nem értem miért nem lehet engem most egy kicsit békén hagyni. Nekem eszembe nem jutna más kisbabás anyukát piszkálni.
2019. nov. 17. 19:54
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad rosszul, zavard el őket a fenébe. Nekem a körmösöm szült mostanság, eszemben sincs zavarni, kerestem mást. Nem is értem, zsákfaluba éltek, hogy nincs a közelben más szolgáltató?
2019. nov. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Gondolom valami Gálosi helyen lakhatsz mert városban elég sok fodrász van így csak a gyenge felfogásuak nem értik.
2019. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nyugati határ mentén lakom, sok másik szolgáltató van, de a többségük nagyon nem ért a szakmájához vagy csak egy bizonyos formát tud megcsinálni(rengeteg ilyen elrontott hajból kellett várat építenem) .. Meg emberileg sem vagyis a vendéget futószalag szerűen csinálják, semmi közvetlen beszélgetés, érdeklődés.. és sokan lelépnek Ausztriába takarítani vagy gyárokba dolgozni. Lelkiismeretesen dolgoztam mindig, ha kellett 100szor rákérdeztem hogyan képzeli el a vendég, mert gyakran nem tudják kifejezni magukat vagy másképp látják mondjuk egy fotón az adott frizurát mint én, és nagyon megszerettek. Meg nem hívtam 4 embert egymás hegyén-hátára hogy tényleg csak egy emberrel tudjak foglalkozni és elégedett legyen a frizurájával. Szerettem dolgozni. De az a helyzet, hogy érettségi óta heti 6 napot 9-12 óráztam, évente 1 hetet voltam nyaralni és amikor terhesen tüdőgyulladást kaptam betette a kaput. Egy ideig nem akarom ezt csinálni csak a családommal foglalkozni. Nem is tudnék maximumot nyújtani, éjjel 2-4szer kel a kicsi, kialvatlanul a párom haját is el tudom cseszni..
2019. nov. 18. 09:45
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem, hogy bosszantó, főleg, hogy ennyire előre szóltál. Már tényleg sok fodrász/körmös/kozmetikus dolgozik baba mellett is otthon, de ha előre szóltál, hogy te nem, akkor azt bizony illene tiszteletben tartani. Barátnőm műkörmös, ő is mondta a vendégeinek, hogy 1,5 évig tuti nem lesz. Neki is folyton írnak mégis, hogy "na légyszi, gyorsan meglesz semmi bonyolult" meg már olyan is volt, hogy egy vendége látta a Sparban vásárolni és megfigyelte, hogy milyen szép körmei vannak, biztos magának csinálta és akkor ő is belefér az idejében. :D Abszurd... De ne idegeskedj miatta, annyit nem ér. :) Pihenj és babázz csak, megérdemled.
2019. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!