Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van okom aggódni a 2000-es...

Van okom aggódni a 2000-es méhszájértékem miatt, vagy nincs?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, a 21. héten a doki ahogy diktálta az asszisztensnőnek az adatokat, mondta, hogy méhszájérték 2000-es.Nekem nem mondott semmit, hogy többet kellene pihennem, vagy nem csinálhatok valamit, szóval nem is foglalkoztam vele.Az értékekkel tisztában vagyok, tudom, hogy ez a szám azt jelenti, hogy a méhnyak meg van rövidülve, de teljesen zát vagyok.Ma olyan oldalra kerültem,ahol egy kismama, teljesen megrémülve írta, hogy 2000-es az értéke és fél a koraszüléstől, meg befektették a kórházba emiatt.Akkor most hogy is van ez?Aggódjak,vagy ne?Egyébként nem görcsölök nem fáj a hasam, magnéziumot ettől függetlenül szedem. 23 hetes kismama

2019. nov. 20. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első szám a cervix, a méhnyak hossza. A következő számok az elejétől a végéig a nyitottságát jelölik.

3000 az optimális. Neked kicsit rövidült.

Nem tudhatod a nagyokos ijesztgetőnek, milyen egyéb paraméterei problémásak.

Hanyadik terhessége, császármetszése volt-e, hány éves, milyen az általános egészségi állapota, milyenek az életkörülményei (kaja, pia, cigi, munka, stressz) volt-e vetélése, abortusza, koraszülése, halva szülése, lepény fekvése, magzatvíz mennyisége, magzat fejlettsége, magzat egészségi állapota, keményedések, fájások, hüvelyi fertőzés, urológiai fertőzés

Most hirtelen ezek jutottak eszembe.

Beszélj az orvosoddal, hogy megnyugodj!

Egy volt szülésznő

2019. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Eddig én abban a tudatban voltam, hogy a többedszer szülő nöknél hamarabb megrövidülhet a méhnyak és nem okoz gondot.Orvoshoz legközelebb dec. 5-én megyek, akkor majd rákérdezek.
2019. nov. 20. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, én is ezen agyaltam, pont így mondta nekem is kb a 20 héten, majd a 24. héten az asszisztensnek, nekem semmit. Én dec 9-én megyek, majd írd meg mit mondott.

25. hkm, 3. baba

2019. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jól tudtad. nekem is aztmondta a doki, hogy többedik terhességnél 2000 a standard, nekem már az első méhszáj/méhnyakvizsgálatnál annyi volt a tizenvalahanyadik héten. Én is aggódtam, keményedgettem is, úgyhogy elmentem máshoz magánba (mert amúgy államiba jártam), ott már otthoni fekvésre ítéltek volna óvatosságból, én meg olvasgattam, mérlegeltem, és úgy döntöttem, hiszek az első dokinak, és végül egy aktív terhességet követően terminus után szültem.
2019. nov. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem első terhességnél is 24. hét után 2000 volt. 39. héten császároztak.
2019. nov. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!