Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lesz a férjem által fizetet...

Mi lesz a férjem által fizetett gyerektartással, ha az exe és a gyereke Svájcba költöznek?

Figyelt kérdés
Fog ettől emelkedni vagy valami? Mert ott gondolom drágább az élet. A férjem exe hozzáment egy férfihez, aki svájci és ki fognak költözni februárban.
2019. nov. 23. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Új tárgyalás is lesz?
2019. nov. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Láthatás megváltozás miatt lesz
2019. nov. 23. 08:57
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Viszont ha új férje van, pláne ha jó fizetéssel, az csökkentheti az összeget, mivel a házasság vagyonközösségnek számít, kvázi mintha az exnek több lenne a fizetése. Szóval majd a bíróságon úgyis eldöntik, szerintük arányosan merre billen a mérleg.
2019. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Semmi köze az új házastárs vagyoni helyzetének a gyerektartáshoz, hiába van házastársi vagyonközösség, törvény szerint még mindig a vér szerinti szülők felelőssége gondoskodni a gyerekekről. Azt nyilván számításba veszik ha a tartásra kötelezettnek újabb gyermeke születik, de egyetlen bíróság sem fogja azért csökkenteni a tartást, mert az új partner jómódú, szép is volna. Fizetni természetesen továbbra is kell, nem gondolnám, hogy ez miatt emelnék az összeget, de elvben kétévente lehet felülvizsgáltatni és kompenzálást, korrigálást kérni, ha a gyermek szükségletei megváltoztak. Így ha keveset ítéltek anno meg, a gyermek tartása meg korából adódóan nagyobb anyagi erőforrást igényel, elképzelhető, hogy emelnek valamennyit, de semmiképpen nem a svájci életszínvonalhoz fogják igazítani, hiszen az apa továbbra is itthon él és keres.
2019. nov. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Bevallom, csak egy jogi fórumon olvastam ezt, de nekem logikus, hogy ha az egy háztartásban hivatalosan (és ez házasság nem csak új partnerecske) egy főre jutó jövedelmet nézik, akkor ebből a szempontból miért lenne más a házasság, mint egy új munkahely, gyesre kerülés, munkanélküliség... stb., vagy fél- vagy mostohatestvér? Ez még nem azt jelenti, hogy az új partner az apja vagy anyja lesz és bármiben dönthet vagy el kell tartania, csak azt, hogy az eltartónak (és fordított esetben is a fizetőnek) a körülményei megváltozásával több vagy kevesebb bevétele lesz-e várhatóan.
2019. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Enentúl nem fog fizetni, mert úgysem tudják behajtani rajta 😉
2019. nov. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy új gyereknél csökkenhet, de nekünk nem lesz.
2019. nov. 23. 12:14
 8/13 A kérdező kommentje:
"Enentúl nem fog fizetni, mert úgysem tudják behajtani rajta 😉" - fizetni fog, mert édesapa és nem véglény.
2019. nov. 23. 12:15
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

"A gyermektartásdíj összegének meghatározásánál figyelemmel kell lenni:


1. a gyermek tényleges szükségleteire,

2. mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,

3. a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha – gyermekre,

4. a gyermek saját jövedelmére."

Ergo a két szülő és nem a háztartás jövedelme a mérvadó, kizárólag az egyéb eltartottakat veszik figyelembe, azt nem ha az új házastárs csilliárdos, a kötelezett tartásdíj fizetését továbbra is a gyermek szükségletei illetve a fizetése függvényében fogják meghatározni.

Kérdező, érdemes lenne megbeszélni, ha jó a viszony, hogy ezentúl miképpen történjen az utalás, hiszen külföldi bankszámlára történő tranzakcióknak egyéb költségei lehetnek, illetve az sem törvényszerű, hogy egy svájcifrank-számla automatikusan tudna egy mezei OTP-s forint-átutalást fogadni, érdemes átbeszélni a részleteket és megérdeklődni hogy technikailag ezentúl miképpen működjön a dolog.

2019. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó a viszony és ezt biztosan megbeszélik, csak tegap beszélgettem egy barátnőmmel és meséltem neki, hogy mostantól kevesebbet lesz nálunk a párom férjem gyereke, mert költöznek stb. Ő mondta, hogy szerinte emiatt megemelik, legalábbis lehetségnesnek gondolja és ez szülte a kérdésemet.
2019. nov. 23. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!