Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 53nm-es (1,5szobas) lakasban...

53nm-es (1,5szobas) lakasban ki hogy oldotta meg hogy 2-3gyerek es a szulok elferjenek?

Figyelt kérdés
Paromnak van egy kislanya,nekem van egy kislanyom.Parom kislanya ritkan alszik paromnal,de jo lenne neki is valami kis resz.kislanyomnak is.illetve tervezunk kozos babat is.Parom nagyobba szeretne majd koltozni par ev mulva (3szobas lakasba).De addig hogy lehet megoldani hogy mindenkinek legyen egy kis kuckoja?ki hogy csinalta?gondoltam esetleg a gyerekeknek emeletes agyra a kisszobaban.a nappali meg a mienk lenne.esetleg kihuzhato kanape amit ha jonnek hozzank ossze lehet tolni stb
2019. nov. 26. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédéknál úgy volt megoldva, hogy emeletes ágy a gyerekeknek plusz egy fotelágy, nappaliban kihuzhato kanapé meg bölcső, szobában francia ágy és fotelágy.

De cserébe beköpni se lehetett a házba olyan zsúfolt volt, levegőt se kaptam. Szörnyű volt.

Nem kötekedek, de először a nagyobb lakás, aztán a baba, mert nem egészséges ennyi ember egymás hátán 50 nm-en.

2019. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg a nappaliban térelválasztóval leválasztani egy hálósarkot? A másik szobában pedig a gyerekeknek kialakítani két külön kis kuckót vagy emeletes ágy, ahogy előttem is írták?
2019. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

3gyerekes családnál úgy van megoldva, hogy a kisszoba az CSAK háló, mindenkinek ott az ágya, illetve a ruhásszekrények, DE semmi más. A nagyobbik szobában pedig laknak, dolgoznak, játszanak, élnek. Így nincs külön sarok senkinek, szóval nincs vita.

Nekem tetszik ez a fajta rendszer, de nálunk párom nem vevő rá.

2019. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Előszobába minél több beépített,- vagy gardrób szekrény, komód; amennyi csak elfér. Abba tarthatjátok a ruhákat, de csak annyi fér él, ami tényleg aktuális, a kinőtt ruhákat így tárolni nem lehet.

A kisszoba lehetne háló: emeletes ágy, egy kihúzható kanapé Nektek, mert azt nappalra össze lehet csukni, és lehet közlekedni is így, a babának talán befér még egy kiságy, ha nem, akkor bölcső, ha nagyobb lesz, akkor meg veletek alszik majd.

A nappaliban térelválasztóval ki lehetne alakítani egy játszósarkot a gyerekeknek.

Így szűkösen, de azért még kulturáltan el lehetne lakni.

2019. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia az én lakásom is 53 nm, az a 2 nagy szobás panel típus, a nagyobbik nagyszoba 5,3*3,6 m, a kisebbik (erkélyes) is 3,6 m széles, a hossza picit kisebb, nyáron kicseréltettem az összes nyílás zárót, a nagyobbik nagyszobában az alap 1/3+2/3 ablak elosztás helyett 1/2+1/2 ablakot kértem, a két ablak között 15 cm távolsággal, és hosszában egy gipszkarton fal be lett téve, így abból a szobából lett 2 db 5,3*1,75 széles gyerekszoba. A gipszkarton fal végére lett téve az ajtó, így ez a két kis szoba most egybe nyílik, de ha igény lesz rá, az ajtót előtti területre az egyik szobába még egy gipszkarton fal be tehető, és ezzel egy kis közlekedő lesz majd. (Akkor 4,3*1,75 lesz a kisebbik kis szoba) Fűtés (távhő) a szobára 1 db radiátor, ami így az egyik kisszobában van, a másikban elektromos fűtés, de nincs akadálya, hogy oda is be kerüljön távfűtéses radiátor, majd a jövőben. Eredetileg a két nagy szoba között van dupla szárnyú ajtó, az még megvan, majd ha igény lesz rá, megszüntetem,de még egyenlőre jó így, mert így a kisebbik gyermekünk külön van, de még is velünk. Van még egy 2,25*1,25 gardróbunk, ott nekem van egy galériás ágyam, ha éjszakás vagyok, ott tudok aludni nappal.
2019. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

En nem szulnek 3 gyereket masfel szobaba.

De mivel nektek mas a helyzetetek tancsolni annyit tudok h 3. Gyerek abba a lakasba tuti nem fer el.

2019. nov. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 1,5 szoba az nappali meg 2 szoba vagy nappali meg 1 szoba?
2019. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hu hat igy nem szulnek meg gyereket. Mi most rendeztuk be a gyerekszobat. Nem mondom hogy tulvasaroltuk volna magunkat de elkepzelni nem tudom, hogy meg a mi szobankban lenne a baba is az osszes cuccaval. (Csak alap dolgok vannak: kisagy, szekreny, hintaszek, kanape, pihenoszek, a szekreny tetejere kerult a kiskad, meg pelenkazo sincs kulon majd kisagyra teheto lap lesz. De ez igy elfoglal egy szobat. A babakocsit kitettuk a konyhaba egy sarokba most a mozes resszel, az ulo resz a mi szobankban van a szekreny tetejen es meg a bordozo is szekreny tetejere ment.)

3 szobaval mar oke. Foleg ha a te gyereked es a parode szeretik egymast es szivesen vannak egy szobaban mert akkor a baba mehet kulon.

2019. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Perpillanat ugy van hogy van a nappali es van egy kisebb szoba.amit ahogy egy elottem szolo irt ha az ablaka kulon lenne akkor ket kulon szoba abbol még lehetne elvalasztva
2019. nov. 27. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!