Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 évesed mennyire mozog...

6 évesed mennyire mozog szabadon a lakásban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, kiszolgálja magát, ha éhes, vagy te teszed elé az ételt?


Pakolhat a lakásban, vagy csak azokat a tárgyakat, amikre te megkéred (pl. saját ruháit)?


Felveheti a telefont vagy kinyithatja az ajtót, ha csengetnek?


Nálatok mennyi saját döntést hozhat?



2019. aug. 9. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Igen, ő a fiam. Nem úgy bánok vele mint egy háziállattal.
2019. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

"Úgy értem, kiszolgálja magát, ha éhes, vagy te teszed elé az ételt?

"

Reggelit, ebedet, vacsorát én készítem és a család együtt eszik az étkező asztalnál, így evidens, hogy őt is kiszolgalom. Ha enne egy joghurtot, vagy valami mást napközben, azt természetesen elveszi maganak


"Pakolhat a lakásban, vagy csak azokat a tárgyakat, amikre te megkéred (pl. saját ruháit)?"

A saját dolgait pakolhatja, a szobáját úgy rendezheti be ahogy ő akarja- nyilván bútort nem fog tologatni, azt en teszem ha keri. A lakást rendben tartom, nincs mit pakolnia



"Felveheti a telefont vagy kinyithatja az ajtót, ha csengetnek?"

Mobilja van mindenkinek, azt pedig az veszi fel, akié. A férjem se veszi fel az enyémet, a gyerek szinten nem. Ajtót akkor nyit, ha vendéget várunk és biztos vagyok benne, hogy az áll az ajtó előtt, akire varunk. Egyébként nem a gyerek dolga és nem azért, mert háziállat lenne, hanem azért, mert a mai világban barmi történhet.


"Nálatok mennyi saját döntést hozhat?"

Dönthet arról, hogy az évszaknak megfelelő ruhák, cipők közül mit akar felvenni, hogy a rendelkezésre álló dolgok közül mit akar enni, hogy mit akar csinálni a szabadidejében, hogyan akarja elrendezni a szobáját

2019. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem nyithatja ki csak úgy az ajtót az engedélyünk nélkül akárkinek.

Nem veheti fel a mobilunkat bárkinek, csak ha látom, hogy a szüleim hívnak, vezetékes nincs.

A saját szobájában pakolászhat.

Az ételt én készítem ki neki, de nem is éri el a hűtő polcait.

2019. aug. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

1. Ha úgy van, kiszolgálhatja magát, meg tud kenni egy szendvicset, vagy cerbonát önt, rá tejet, szereti is, hogy egyedül képes rá.

2. A ruháit én pakolom, amivel játszik, szerintem evidens, hogy ő pakolja el, vagy a tányért maga után, ha evett, képes betenni a mosogatógépbe.

3. Ha anyósom hív,vagy a pátom, igen felveheti, ha kéri, hogy ő beszélhessen velük. Csengőnk nincs, kertesben lakunk, mindig én engedem be a vendégeket, ő maximum velem jön. Ha a kertben játszik, es jön valaki, mindig szól.

4. Az életkorának megfelelő mennyiségben hozhat döntést. Mit vegyen fel, mit reggelizzen, mivel játszon.

2019. aug. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

-Én főzök, én terítek, reggeli,ebéd vacsora, asztalnál ülve, együtt, én szolgálok ki mindenkit. Ha enne egy túró rudit,azt kiveszi magának a hűtőből.

-A szobájában pakolhat,ugy ahogy akar. Néha kihoz egy-egy játékot,plüsst a nappaliba, de vissza is kell vinnie nap végén, ha nem játszik már vele.

-Telefont csak akkor veszi fel,ha tudjuk ki hív, mama,papa ...máskor nem!

-Saját döntés,milyen ruhát szeretne felvenni, vagy épp melyk mesét szeretné nézni, bent játszunk e vagy menjünk el bicajozni, játszira,attol függ mihez van kedve.

2019. aug. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

7 éves


Nem szolgálja ki magát, ha éhes, mert nem éri el a hűtőben a fleső polcot, nem éri el a tányérokat, nem éri el a csapot, hogy vizet töltsön, stb.

-kér, kap.


Pakolhat, tudja, mit lehet és mit nem lehet (gépekhez nyúlni, anyak ékszeres dobozkájában turkálni, evőeszközös fiókban matatni, stb)

-a saját ruháit nem ő rakja el, nem azért vasalok, hogy utána begyűrje a polcra.


A mobilomat felveheti, ha tudja, de jellemzően nem szoktam "elhagyni", letenni sehol, ha csörök, kézközelben van. Ajtót nem nyithat, mert nem tudhatja, hogy ki csenget (kaputelefont nem éri el, hogy felvegye, de ha ott beengedek valakit, mamát, unokatesót, simerőst, akkor nyilván nyithatja előre az ajtót, várhatja)


Miben kellene saját döntést hoznia?

eldöntheti, hogy mit szeretne enni, mit szeretne felhúzni, biciklivel vagy gyalog akar suliba indulni, milyen játékot szeretne a táskájába tenni, akar-e jönni velünk bevásároni...

2019. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyan csak most lett 5 a gyerekem, de magának ken kenyeret, ha étkezések közt éhes, bármit kivehet a hűtőből(kivéve édességet, azt kérdeznie kell)


Mindig szólnia kell, ha kimegy egyedül a kertbe, az ajtót egyedül használhatja, de a kaput nem nyithatja ki, nincs is kulcsa hozzá, de szabadon beszélget a szomszéddal, sőt képes utcai járókelőket is leszólítani a kertből(folyton figyelek, miről beszél, akkor is, ha nem vagyok ott, hallatszik)


Pakolni pakolhat, de vannak dolgok, amikhez nem nyúlhat(mert magasan van, mert nem az övé, mert veszélyes) de a közös holmikat, amikben nem tud kárt tenni, azokat piszkálhatja. Konyhai holmikat, fakanalakat, lábast kivehet magától, meg más közös cuccot, de vissza is kell pakolni, ha már nem játszik vele(Ebben gyakran segítek)


Folyton kimegy, ha csengetnek, de csak mögöttem teheti meg, én vagyok elöl.


Nem veheti fel a telefonomat, ennek ellenére párszor már felvette, mikor nem tudtam értemenni, még kicsi, tanulja.


Szerintem nagyon sok saját döntést hozhat, amiket én megvétózok.


Tehát ha épp nem akarom, hogy kalimpáljon a lábason, mert hasogat a fejem, akkor ő meghozza először a döntést, kivesz a lábast, a kanalat és dobol, én megkérem, hogy rakja el, ős pedig megint hoz egy döntést, hogy vagy elrakja, vagy nem. Ha nem rakja el, mérges leszek és elrakatom vele.


Szerintem nagyon önálló gyerek, egy rakás ötlete van, amiknek vagy örülök, vagy nem.

2019. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Off: Milyen hűtőtök van, aminek egy 6 éves gyerek nem éri el a polcait? Komolyan érdekel, mert még az alul fagyasztós hűtőnek a közrpéig lazán felérne a 6 évesem, tanyért poharat is elér, ha odavisz egy széket, vagy épp nem pakoltam meg ki a mosogatogépet. Bocsi csak nekem furcsa...
2019. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Off: Milyen hűtőtök van, aminek egy 6 éves gyerek nem éri el a polcait? Komolyan érdekel, mert még az alul fagyasztós hűtőnek a közrpéig lazán felérne a 6 évesem, tanyért poharat is elér, ha odavisz egy széket, vagy épp nem pakoltam meg ki a mosogatogépet. Bocsi csak nekem furcsa..."


Alulfagyasztós, a fiókban lévő joghurtot, tejszeletet stb nem ehet csak úgy, hogy kiszolgálja magát, a szalámik, margarin, stb pedig legfölül van. Székre pedig nem mászhat fel, ez alapvető szabály, amióta közlekedni, mászni, menni tud.


Tányér, pohár, stb a fölső szekrényben vannak.

2019. aug. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!