Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Költekező anyukák vagy csak...

Költekező anyukák vagy csak egy rossz sztereotípia?

Figyelt kérdés

Benn vagyok egy két trendi anyukás csoportba a facebookon. Rendszeres téma, hogy jaj csak a férjem meg ne lássa mennyi mindent rendeltem és ezen megy a vicceskedes (szomszéd vegye át stb stb..).


Az én valódi környezetemben szinte alig vannak olyan nők akik felesbe vagy önállóan élnek az adott vagyoni helyzetben. Mindenhol a férfi az anyagi hátország. De olyan szinten hogy az ingatlanba is már a nők mennek bele és gyerekeznek le egy két év után (Sztem férfi fogaskent) majd tartatják el magukat és koltik a férfi pénzét, holott ők hasonló összeg megkeresésének a nyomában sincsenek.


Számomra ez igen visszás, mert hiába keres a férjem 2x annyit mint én, a saját pénzemből a saját értékrendem szerint gazdálkodok. Spórolósan vásárolok és igyekszem bőségesen kivenni a részem. Én a rezsit kaját fizetem gyerekek ruháit. Férjem a hitelt, és nagyobb kiadások mint mosógép. De korántsem mernem elflancolni a férjem pénzét. Magam.miatt és nem ő miatta.


Nektek mi a tapasztalatotok? Szerintetek mi a reális költekezési magatartás a mai világban?


2019. nov. 30. 15:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk en keresek tobbet, egy szamlank van egyenlo hozzaferessel es minden koltest megbeszelunk. Nyilvan nem a supermarketre gondolok vagy egy hamburgerre/tankolasra.


De pl cipot, ruhat, gyerekcuccokat egyutt nezzuk ki a neten/boltban es dontjuk el belefer e. Es minden mast is. Ha nagyobb dolgot akarunk venni pl szarito gep, eldontjuk sporoljunk ra elore vagy nyuljunk a megtakaritashoz.


Nalunk ez igy megy es bevalt.

2019. nov. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem utálná, ha neki kéne gyerekcuccokat nézegetni, meg hasonló alap dolgokat. Műszaki cikkeket meg teljesen rábízom, de autót is ő választott nekem, én meg ráböktem, hogy ez tetszik, az meg nem. Kanapét, függönyt, lakberendezési dolgokat teljesen rámbízza, mert ez az én reszortom.
2019. nov. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Juj eléggé félrement a kérdésem.

Mi is közös kasszán vagyunk. Nincs olyan hogy enyém meg tied.

A gyerekek kiadásait nem venném a kérdés alá.


Kifejezetten olyan anyukákról szól a kérdés akik úgy verik magukra a férjük a pénzét hogy valójában ők annak az eletszinvonalnak a közelet se tudna magának megteremteni.

Az említett anyukás csoportban a stílusos anyukák ha valakinek így tiszta a nők az orsay zara es egysb tobb tizezres rendelesek felett kuncognak hogy jaj csak a ferjuk eszre ne vegye.


Tehát nem a gyerek nem a háztartás kiadásokról van szó. Hanem amit a nő csak magára költ.

2019. nov. 30. 17:03
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
De lehet, hogy csak viccelnek nem?
2019. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
92%
Ha ezeknek a férjeknek választaniuk kéne egy kasszáserzsi vagy a csinos, igényes, magukra költő feleségük között, akkor ez utóbbit választanák. Sőt, sok férfi ha elkezd jobban keresni, lecseréli a dolgozó, lestrapált feleségét egy költekező, fiatal, csinos nőre.
2019. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%

A férjem kétszer annyit keres mint én DE az én lakásomban élünk ő nem tett alám semmit, nem a hátországom és ha valamire szükségem van akkor azt megveszem a saját pénzemből. Rengeteget rendelek innen-onnan és nem tartozom érte elszámolással senkinek. A férjem meg szokta néha jegyezni, hogy állítsam le magam és olyankor van, hogy dugdosom a csomagot de azt sem azért mert az ő kontójára vásárolgatok vagy éppen eszetlenül költök hanem mert ő az a fajta aki fényévente vesz magának valamit és nem érti nekem minek annyi cucc. Viszont ha a gyerekről van szó mert új méret kell neki akkor akár a teljes fizetésemet (vagy az övét) elkölthetném rá akkor is azt mondaná, hogy neki mindent.

Az, hogy más hogyan vásárol az pedig korántsem érdekel, pont leszarom hogy te spórolósan vásárolsz és azt is ha a Kati százasával kapja a csomagokat. Tanácsolom, hogy ha téged ilyenek frusztrálnak akkor lépj ki az adott csoportból, problem solved.

2019. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
61%
#5-ös vagyok, és igen, értettem elsőre is a kérdést. Én pont az a kategória vagyok, akit leírtál, de nem értem miért kellett volna a férjemnek az én kis garzon panelomba költöznie, ha neki ott a nagy családi ház. Igenis megveszem magamnak a szép ruhát, jó cipőt, még a férjem bíztat is, hogy nyugodtan költsek magamra. Dolgozom én is tisztességesen, nem tehetek róla, hogy kevesebbet keresek, mint ő. És a közös kassza nem arról szól, hogy annyit veszek ki, amennyit belerakok, mert akkor az nem közös kassza. Amit meg felhoztál példának (orsay,zara) pont nem a luxus kategória.
2019. nov. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én keresek többet, de néha így is letagadom, mennyit költöttem épp egy plázázás alkalmával.
2019. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem is viccelnek sokszor ezek az anyukák. Meg az nem mindegy, hogy vki gyesen van, vagy nem ment vissza dolgozni. Egyrészt én elég sok év munkaviszony után szültem, a csedem magasabb volt, mint a párom fizuja. Másrészt ilyenkor az én munkám a gyerek ellátása.

Ha fizetett segítségből kellene kiàllítani, akkor kellene egy heti 168-órás baby sitter, egy heti 20 órás takarítónő, egy szakács egy kertész meg egy titkárnő....

2019. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!