Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka,...

Szerintetek mi lehet az oka, hogy egy anyuka így elzárkózik a babás témák és más anyukáktól?

Figyelt kérdés
Sógornőm (férjem húga) teljesen elzárkózik a kisbabás dolgoktól. 1 hónapos a kisfia, aki császármetszéssel született, nekem van egy 5 éves és egy 5 hónapos lányom. Javasoltam neki fb csoportokat, ahol babás-mamás temák vannak és szakértői csoportokat, de nem is akar hallani róla azt mondja nem kíváncsi mág anyukák gondjaira és dolgira. Meg nem nagyon tudok vele babás témákról beszélgetni én sem. Lezárja 1-2 szóval és beszélget inkább parfümökről, politikáról, könyvről, akármiről... De amúgy a gyerekét ellátja, mindig mindenhova viszi magával, szóval ilyen gond nincs, de vajon ezt miért csinálja? 30 éves
2019. dec. 1. 12:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Az az oka, hogy normális maradt és nem buzult bele a babázásba. Engem se érdekelnek az fb csoportok, csak ideje járok fel, ez is bőven elegendő.
2019. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Mert nem érdekli. Miert foglalkozzon idegenek bajával az fbn? Te meg ne erőltesd a témázásd.
2019. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem se érdekeltek soha az ilyen csoportok. A többség tele van idegbeteg megmondó emberekkel, semmi szükség rájuk.

Emellett a sógornőd eezekszerint értelmes ember, akivel más témát is lehet találni, mint a gyerek.

2019. dec. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem érdekelnek, akkor mi van?
2019. dec. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem is értem, hogyan bírtam, hogy a fb előtt szültem...
2019. dec. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert nyilván tudja, hogy a FB csoportok tele vannak idiótákkal. Én beléptem egy csomóba, mikor az első gyerekemet vártam, és többször sikítva menekültem. A szoptatós csoportból az első befotózott véres mellbimbónál. A kötődő nevelős csoportból mikor az anyuka kifejtette, hogy a 13 hónapos lánya buta, mert nem táncol. Az altatós csoportból mikor kifejtették, hogy a kiságy teljesen felesleges, aki nem alszik a gyerekével, az minek szülte meg. Szóval normális ember megválogatja a társaságát. Másrészt pedig

az nem elég közös pont egy barátsághoz, ismeretséghez, de még beszélgetéshez sem, hogy van gyerekünk.


Ami a tarsalgast illeti: ha valaki egész nap a gyerekét látja el, miért kellene a gyerekről beszélni, amikor végre felnőtt társaságban van?

2019. dec. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
98%
E körül forog az élete 0-24 órában, mi a tökömért akarna éjjel nappal kisbabákról, kismamákkal beszélgetni??? Fére ne értsd akinek ez bejön csinálja, de magamat ismerve én sem lennék oda a gondolattól, hogy azt halgassam, hogy Lacika ma háromszor kakilt, vagy ma még egyszer sem, Gézuka ez alatt fél évesen elvégzett egy kínai nyelvtanfolyamot, Sárika pedig két évesen folyékonyan olvas.... Illetve égjen el a pokol tűzén aki anyatej helyett tápszerrel eteti a babáját... Vagy elmerészelt menni fodrászhoz az egy hónapos babája mellől, esetleg még sminkeli is magát a büdös k..... Egész nap pelenkázás, etetés, büfiztetés, alvás, játék.... Olyan nagy baj, hogy szeretne más témáról is beszélgetni néha??? És nem csak úgy szeretne kommunikálni, hogy ma bekakiltunk, fürcsiztünk, játsziztunk,szopiztunk...
2019. dec. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Ver a víz az ilyen anyuci közösségektől meg az olyan anyukáktól akik csak a kölykeikről tudnak / akarnak beszélni. Soha az életben nem lépnék be ilyen csopikba és kerülöm a kontaktot más anyákkal a játszón meg mindenhol, nem vagyok kíváncsi a hülyeségeikre meg a kéretlen tanácsaikra. Attól pedig, hogy valaki nem vevő az ilyen anyaszektákra attól még nem kell megkérdőjelezni az anyai mivoltját, mi az hogy “de amúgy a gyerekét ellátja”? Aki nem a gyerekről pofázik folyton az azért nem teszi mert nem látja el a gyereket? Ez milyen logika atyaég. Na többek között az ilyenekért nem érdekelnek más anyukák sehol semmilyen formában...
2019. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nagy ívben kerülöm a játszó is az anyukámat, a Mindent is tudó apukákat meg főleg. Egy rohadt fb csoportban sem vagyok benne, nem érdekel ki hogyan akarja feldolgozni a baját. És tanácsot sem szeretnék senkinek osztani!

Van, akinek nem az teszi ki az életét, hogy fűvel-fával megosztja a baját.

2019. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
*játszón is az anyukákat
2019. dec. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!