Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért jó ilyen nagyon későn...

Miért jó ilyen nagyon későn gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Több olyan esetet is hallok mostanában, hogy 45-50 évesen vállalnak gyereket, nők, férfiak. Vélemènyem szerint nem kell mindenkinek gyereket vállalni, nem mindenki alkalmas rá. De az nem jó a gyerekeknek, hogy mèg 20 évesek sincsenek, az anyjuk, apjuk meg már 60 feletti öregember. Nem beszélve arról, hogy egy bizonyos, kor felett drasztikusan megnő arra az esély, hogy fogyatékos lesz a gyerek, az pedig senkinek nem jó, se a gyereknek, se a szülőknek se a társadalomnak. Így véleményem szerint itt nem érvényesül a jobb későn mint soha elve. Azt el lehet nèzni, hogy nagyon fiatalon lesz gyerek, mert a fiatalok sokszor még nincsenek tisztában a várható következményekkel. Itt az anyagiak okozhatnak problèmát. De felnőtt, érett, középkorú embereknél ilyenről már nem lehet szó.

2019. dec. 2. 10:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Én sem értem és nem is értek vele egyet.
2019. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Nos, a többség nem azért vállal olyan későn, mert így tervezte. Nem volt megfelelő partnere, nem jött össze a gyerek...
2019. dec. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt amíg neked nem kell a gyerek eltartásába beleszállnod addig semmi közöd ahhoz, hogy ki mikor szül gyereket,lesz apa.

A 40 feletti ,,drasztikus" fogyatékosság konkrétan 1% mérhető.Ennek megfelelően egy 40 év feletti nőknél jobban oda is figyelnek a lehetséges genetikai problémákra.Több vizsgálatot ajánlanak.

Ismerek 18 évesen szült lányt akinek a gyereke agyvérzést kapott szülés közben és fogyatékos lett, ahogy ismerek olyan 40 felett szülő nőt akinek teljesen egészséges a gyereke.A fogyatékosság nem korfüggő.

Az szerinted rendben van, hogy egy fiatal anyának még nem való lány megszüli a gyerekét aztán lelkileg nyomorítja azáltal, hogy képtelen megfelelő támasza lenni az életben,képtelen felelősségteljesen nevelni és elhanyagolja a gyereket, akit aztán a nagymama meg a nagypapa nevel, mert az anyuka rájön, hogy élni akar?Mennyivel lesz jobb az ilyen gyereknek, mintha valaki 40 felett vállal gyereket?

És igen, én bőven 40 alatt szültem mert szerencsém volt.Azt sem állítom, hogy 50 környékén szülni rendben való dolog, sőt az már valóban késői és én magam nem is mernék ilyenben gondolkodni.Viszont nem rágódom ilyen dolgokon.:D

2019. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk amúgy van a családban egy nő, aki kb óvodás korától anya akar lenni, de a pasik, akiket eddig kifogott, csak hitegették. Már 40 felett van jócskán, de nem tesz le arról, hohy gyereke legyen.
2019. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenkinek úgy jön ám ki a lépés, ahogy azt előre eltervezte. Egy csomó mindent nem lehet előre tudni. Unokatesóm felesége 53 éves, a kisgyerek 2 éves, már volt neki 2 gyereke másik kapcsolatból, de mit csináljanak, ha későn találkoztak össze az unokatesómmal, és szerettek volna közös gyereket. Mivel unokatesóm 15 évvel fiatalabb, megegyeztek, hogy ha bármi történne az anyával az apa fogja nevelni, és belevágtak, azóta is nagyon boldogok. Nem így tervezték, de attól még így lett.

Én 20 éves korom körül szerettem volna az első gyerekemet. 35 vagyok, és még nincs egy se, mert nem úgy alakult az életem, csak most kezdhetünk próbálkozni. Mit lehet erre mondani? Nem így terveztem, de így lesz és kész.

2019. dec. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

Imádom az ilyen embereket, mint a kérdező.


Nem "ilyen jó" későn gyereket vállalni, hanem ezerféle emberi sors van.

Rengeteg a válás, újraházasodás. Ha a férfinek második házassága, a nőnek meg első, és neki nincs gyereke, érthető, ha vállalnak, akkor is, ha a férfi már 50 körül van. De általában véve, ha szeretik egymást, akkor érthető, ha közös gyerekre vágynak.

Aztán sokan egyszerűen későn találnak párra. Rengeteg ember kínlódik a társkereséssel, szerintem ez ma egy nagyon súlyos, de elhallgatott társadalmi probléma. Egy hölgy ismerősöm 35 éves hajadon volt, amikor későbbi férjét megismerte. Aki akkor 45 éves és nőtlen volt. Két év múlva házasodtak össze. Nekik pl. össze sem jött a gyerek, pedig járt a hölgy meddőségi centrumba.


Nyilván normális ember mérlegeli a gyerekvállalás kockázatát. De pont az a tény, hogy döntő többségben így is egészséges gyerekek születnek, ez pont ellenérv az efféle károgással szemben.

2019. dec. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, szerintem másnak ehhez a világon semmi köze. Én magam nem vállalnék ilyen korban már gyereket, de az apám 50 éves volt, mikor születtem. Most akkor úgy kellene gondolnom, hogy bárcsak ne vállaltak volna, mert már nem volt huszonéves?
2019. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A negyvenes nők frappánsak tudják elküldeni melegebb éghajlatra az ilyen okostojásokat, mint Te, Kérdező.
2019. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem, nem is szeretnèk, van egy 14 éves keresztfiam és egy 9 éves keresztlányom. Bátyám gyerekei. A másik bátyàm jól menő vállalkozó 43 éves nincs gyereke neki sem. Èn 33 vagyok, angol, német szakos tanár egy nyelviskolàban már 8 éve. Feleségem 65 éves, gyereke nincs, nagyon gazdag hölgy.
2019. dec. 2. 12:32
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Minek neked ilyen öreg feleség???

Jó isten. Anyakomplexus?

2019. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!