Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik már 2-3 éves otthon...

Akik már 2-3 éves otthon vannak a gyerekkel nem monoton az egész nap?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves és oviba jár már de csak délig, mert még munkahelyet nem találtam. Délutánok nagyon lassan telnek, hogy ilyen hamar sötét van. Kirakózunk, festünk stb, de már látom rajta, hogy ő is unja. Nekem is hiányzik a felnőtt társaság, néha már úgy érzem becsavarodok. Hétvégén mindig elmegyünk valahova játszóház vagy csak mamàkhoz, de a hétköznapok nagyon nyomasztóak. Faluban lakunk így semmi lehetőség nincs télen.

2019. dec. 7. 10:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem valami nagyon kreatív álomállásod van, olyan amit szívesen csinálsz vagy akár hobbinak is beillik, az is monoton és unalmas lesz. Sőt utána a gyereket elhozni oviból, suliból, elvinni különórákra, vinni a háztartást stb. az is monoton és unalmas. Meg kell próbálni felrázni programokkal, jópofa elfoglaltságokkal, kikapcsolódással.
2019. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos én az 5 éves mellől sem tudtam visszamenni dolgozni. Ebédig van csak oviban, addig többnyire házimunkával telik a napom. Utálom. Én nem vagyok ez a háziasszony típus... De még rosszabb volt, amíg nem volt óvodás. Semmit sem tudtam csinálni tőle, még enni sem. Felkelt jó korán, cs.szett aludni, késő estig nyomta, és 100% figyelemre + foglalkoztatásra volt szükség abban a laza kis tizenpár órában, különben kárt okozott, ostobaságot csinált. Leírhatatlanul szenvedtem, tönkre is mentem bele, ma már csak egy két lábon járó roncs vagyok. Ha visszamehetnék az időben, nagyon másképp csinálnám. Egyrészt bölcsibe adnám, nem érdekelne, mennyire nem bírja. Másrészt jó korán "leszoktatnám" erről a kielégíthetetlen és elviselhetetlen mértékű foglalkozás- és figyelemigényről, ez ugyanis nem normális. A napi pár óra esetleg igen, bár a többségre ez sem jellemző. De a 12-14 órák azok nem és kész, akárki akármit mond.
2019. dec. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Utolsó. Mintha csak én írtam volna. Ugyanilyen az én kisfiam is. Nagyon nehéz, nagyon sok türelem kell
2019. dec. 7. 15:06
 14/18 A kérdező kommentje:
Oviba szóltam, hogy hagy aludjon ott, és csak 4re mennék érte addig se unatkozik itthon. De ràmförrmedt az óvónő, hogy ha otthon vagyok akkor vigyem el délben, szar anyànak lettem beàllítva
2019. dec. 7. 15:09
 15/18 anonim ***** válasza:
2,5 éve vagyok itthon, ha beleszámítom, hogy el kellett jönnöm hamarabb munkából terhesen. Nem unatkozom, nem monoton, a fiammal ketten is jól elvagyunk, a környéken is sok a gyedes/Gyenes anyuka, a gyerekek is jól kijönnek. Én azt is élvezem ha délelőtti sétánál a környékbeliekkel tudok beszélgetni. Persze sokkal jobb volt míg nem volt ilyen hideg meg este hétig is kint bandáztak a srácok, de a télben is meg lehet találni a jót. A fiam imádja nézegetni a kirakatokban a karácsonyfákat pl. Vagy a hét elejei havazásból ha csak egy tenyérnyit lelt határtalanul boldog volt. Most várom a tesót szóval egy darabig még itthon leszek. Kettő mellett meg végképp nem lesz idő unatkozni. Szerintem mindenkinek magának kell eldönteni bírja e ezt így vagy inkább hogy hogyan bírja. Van aki jobban vágyik a társaságra, munkára, más fajta kihívásokra, van aki jobban szeret egy felé koncentrálni. Én már az első terhességem alatt rájöttem, hogy nagyon nehezen megy kétfelé szakadnom. Vhol csorbul a kép.
2019. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, vidéken szerintem ilyenek az óvónők... Mi is falusiak vagyunk. Megmondják, hogy mit csinálj a gyerekkel - a legutóbb engem azért teremtettek le, hogy miért nem vonom be a sütikészítésbe. Egyébként úgy, hogy fogalmuk sincs róla, itthon mennyire másképp (kezelhetetlenül) viselkedik, nem úgy, mint ott, ahol "meghúzza magát". De bármi van, ők megmondják a tutit, ja, és mindig minden az anya hibája... Hogy ebből is mennyire, de mennyire elegem van! Nálunk a védőnő is ilyen stílus, szóval gyakorlatilag szülés óta nem volt egy nyugodt percem, azóta kapom masszívan a pocsékanyázást.
2019. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
51%
#14: Jó ég, eleve nem megkérni kell, hogy hadd maradhasson, hanem KÖZLÖD, hogy ott fog maradni és pont! Állj a sarkadra, mi az hogy leüvölt?? Remélem elküldted a büdös fenébe. Pofám leszakad némelyik "óvónő" mit képzel magáról. Nyugodtan hagyd ott a gyerekedet, nekik ez a dolguk, ezért kapják a fizetésüket!! Mégis mit csinálnak, ha nem mész érte délben...??Talán kiteszik az utcára?!
2019. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azért nem mertem leüvölteni mert féltem, hogy majd akkor a gyereken csattan az ostor. De januártól már mindenképp ott altatom mert tanfolyamra fogok járni ha munkát addig se találok, és a tanfolyam meg 30 kmre egy városban lesz. Sajnos itt minden óvónő ilyen. Délutánra marad 7-8 gyerek a 25ből mert aki nem dolgozik vagy otthon van kisebbel annak mondják, hogy ebéd után vigye el a gyereket. Nekem is felháborító.
2019. dec. 7. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!