Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta gyerek van elúszik a...

Mióta gyerek van elúszik a pénz. Ti is ezt érzitek?

Figyelt kérdés

1 éves kislányunk van.

Előtte albérletben éltünk, nem éltünk nagy lábon de nem is koplaltunk vagy ilyesmi, minden évben elmentünk nyaralni, megvettük ami kell, és sokat tettünk félre. Kellett is, mert saját házat akartunk venni.

1.5 éve vettünk házat, aztán megszületett a pici, és azóta azt érzem mintha kifolyna a pénz a kezünkből.

A férjem keresete 310 ezer nettó, nekem a gyed+családi 168 ezer, meg bedolgozok a munkahelyemre, ahonnan olyan 40 ezret kapok.

A hitelünk 90 ezer, rezsi mindent belenézve+ tankolás ilyenkor télen kb átlagosan 80 ezer körül.

Ez csak 170e.

Kajára úgy érzem nem költünk sokat, de lehet mégis..

A babára meg a kölyök kutyánkra tegnap összeadtam olyan 40ezer megy el, ebben benne van a pelus, krém, popsitörlő, tápszer, babakaják, kutyának minőségi táp.

150 ezernél többet nem tudunk eltenni, teljesen olyan, mintha elfolyna a pénz és nem tudom mire.

Persze nem sajnálom a babától vagy ilyesmi, csak amúgy ő még nem kerül olyan sokba mégis olyan, mintha azóta egyszerűen eltűnne néha a pénz. Más is érezte így? Igaz lehet inkább a ház miatt van, mert még nem rég óta lakunk itt, mindig kell valami, ami hiányzik..


2019. dec. 11. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Fúú itt 3 gyerek. Teljesen kétségbe vagyosk sokszor esve, hogy végre jól keresünk, de szinte mindig minuszba kerül a számla. Erre aztán eszembe jut, hogy minden hónapban csinálunk valami extrát. Építünk, betonozunk, bútort veszünk.A hűtő perpill üres, pedig sose kerestünk ennyit, mint az utóbbi 3 évben. Bár pont ezért is halmozódott a rengeteg tennivaló. Semmi luxus, de élhető körülményeket akarunk.
2019. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, hogy egy-két hónapig felírod a költekezéseidet. Mindent. A sok kicsi sokra megy - de fogod látni, hogy mire ment el a pénz. És hogy mit lehet a továbbiakban kihagyni a vásárlásból .

Egyébként a neten találsz olyan háztarátsi tervező excelt is, ami kategóriánként is csoportosítja a költekezést.

2019. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt van pl. a Kiszámoló blog táblázata:

[link]

2019. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt is van egy egyszerűbb:

[link]

2019. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy még egyszerűbb, letölteni egy app-ot a mobilodra.

[link]

2019. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Már gondoltam rá hogy jegyezzem fel, de nem merem😂 De lehet érdemes lenne mondjuk jövőre januártól elkezdenem egy ideig.

2019. dec. 11. 12:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg érdemes ráfordítani azt a néhány percet naponta! :-) Egyébként "kicsiben" is előfordul velem, hogy egy-egy bevásárlásnál meghökkenek a végösszegen. És nekiállok végigvizslatni a blokkot, hogy mi a fene került ennyibe, mikor alig vettem valamit... :-D
2019. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%
Egy pár hóbapja figyeltem meg én is, hogy sokkal kevesebb marad hó végére, mint eddig. A fizu nem változott, rezsiből átalányt fizetünk, az uagyan annyi télen-nyáron. Azt vettem észre, hogy a boltokban minden drágább lett, egy alap napi bevásárlás ami tej, kenyér, szalámi, kis nasi, üdítő, friss zöldség, gyümölcs 5-7 ezer ft, eddig simán kijött 3-4-ből. Ha csak 5000-et számolok 30 napra, az 150 e ft, és még húst, vegyi árut nem vettem. Borzasztó.
2019. dec. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én számokat nem is merek mondani, mert még magamat is meglincselném, mennyi pénz ment el nálunk hónapról hónapra, még a gyerek előtt!!

Babavárás alatt itthon voltam, elkezdtem agyalni, hogy lehet az, hogy jól keresünk mindketten, nincs gyerek, a kiadások után (lakás,biztosítások,tankolás) is sok pénz megmarad, de mégsem tettünk félre nagyobb összeget. Vagyis ha volt konkrét cél, arra igen (ld.hitel kinullázása, új autó). De egyébként nem.


3 hónapig írtam, mikor mit vettünk. Hihetetlenül sok pénzt hagytunk a boltban!! Annyit, amennyiből más család gyerekkel albival megél.

Ezután tudatosan írtam össze előre, mit főzzek a következő egy hétben, miket kell vásárolni, és nem össze-vissza vettünk mindent.

Nem megyünk boltba, csak egy héten kétszer: egy nagybevásárlás, plusz egy ha valamit frissen kell beszerezni. ( Ezelőtt mindennap mentünk, ugye akkor kevesebbet veszel egyszerre, de a végére többre jön ki)

Plusz: nyitottam egy számlát, ahova minden hó elején automatikusan ráutalja a bank az adott összeget, így könnyebb gyűjtögetni.

Ezt szeptembertől csinálom, az előző időszak kiadását megfeleztem vele havi szinten. Pedig egy-egy ruhadarab, cipő, ez-az most is benne van.

Nálunk a tervezés a kulcs, bánom, hogy nem hamarabb eszméltem.

2019. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ja meg kap a férjem havi 40e szép kártyát, eddig az is elment, mert nálunk van 2 bolt ahol lehet vele fizetni. Most 2 hónapja azt elértem, hogy abból ne költsünk, gyűljön egy kicsit, így meg mondjuk valszeg pénzből ment több.


Most tegnap bevásároltunk tegnap egy autónyi cuccot, dupla adag pelenkát, jött ma 20 kg kutyatáp ami hónapokra elég, most januárig kb boltba se akarok menni, és akkor nem költök el feleslegesen plusz napi 1-2 ezreket..Mert az a baj hogy unalmamban is elmegyek sokszor és 2-3 ezret fizetek olyanra ami igazán nem is feltétlen szükséges.

2019. dec. 11. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!