Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta gyerek van elúszik a...

Mióta gyerek van elúszik a pénz. Ti is ezt érzitek?

Figyelt kérdés

1 éves kislányunk van.

Előtte albérletben éltünk, nem éltünk nagy lábon de nem is koplaltunk vagy ilyesmi, minden évben elmentünk nyaralni, megvettük ami kell, és sokat tettünk félre. Kellett is, mert saját házat akartunk venni.

1.5 éve vettünk házat, aztán megszületett a pici, és azóta azt érzem mintha kifolyna a pénz a kezünkből.

A férjem keresete 310 ezer nettó, nekem a gyed+családi 168 ezer, meg bedolgozok a munkahelyemre, ahonnan olyan 40 ezret kapok.

A hitelünk 90 ezer, rezsi mindent belenézve+ tankolás ilyenkor télen kb átlagosan 80 ezer körül.

Ez csak 170e.

Kajára úgy érzem nem költünk sokat, de lehet mégis..

A babára meg a kölyök kutyánkra tegnap összeadtam olyan 40ezer megy el, ebben benne van a pelus, krém, popsitörlő, tápszer, babakaják, kutyának minőségi táp.

150 ezernél többet nem tudunk eltenni, teljesen olyan, mintha elfolyna a pénz és nem tudom mire.

Persze nem sajnálom a babától vagy ilyesmi, csak amúgy ő még nem kerül olyan sokba mégis olyan, mintha azóta egyszerűen eltűnne néha a pénz. Más is érezte így? Igaz lehet inkább a ház miatt van, mert még nem rég óta lakunk itt, mindig kell valami, ami hiányzik..


2019. dec. 11. 11:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ennél joval több megy el, engem is idegesít, nagyon drága minden.
2019. dec. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem drágább lett az élelmiszer. Múltkor megdöbbentem, hogy 400 ft 3 db lilahagyma. A többit hadd ne soroljam. Meg amit eddig lerendeztünk 7000 ből most ugyanaz 9000. Szerintem ne okold magad, de érdemes euros boltba járni, meg akciókat nézni.
2019. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legnagyobb gyerekem 13 éves. soha nem felejtem el, akkor amikor elmentünk a tescoba nagybevásárolni hármunkra 24ezer forint volt, de ebben pelenka is meg üveges kaja is volt. Zöldségesnél nagybevásárláskor 2500-at hagytam ott.

Na most egy sima átlagos délután ha beugrok a lidlbe (már 3 gyerek), a 24 ezerből kb alig van értelmes. Most egy példa, másnap csavargást szerveztünk Budapestre. Gondoltam inkább bevásárlok nasinak valót meg enni és inni valót 5 főre, mint hogy ott beüljünk valahova. Fizettem 16ezret a kb semmire. Annyi, hogy maradt még pár napra keksz, meg pár napig tudtam itthon pluszban szenyót csinálni. Ebben nem volt hús! De akárhogy nézzük, egész nap utazás , csavargás,m ha 5-en beülünk reggelizni, ebédelni, vacsorázni, ennél több megy el...tehát megérte végülis.

Rettenet ahogy elvannak szállva az árak.

Most egyébként elkezdtem kitölteni ezt a táblázatot. Úgy kezdődik, hogy rezsi, hitel, biztosítások 202 ezer ft össz. Akkor hova csodálkozok :( Első voltam

2019. dec. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne okold magad, ha 150-et el tudtok tenni az nagyon szép összeg. A mi kiadásunk is ennyi kb és nem érzem, hogy nagy lábon élnénk. 4 hónapja vezetem a kiadásainkat és látom, hogy nem veszünk felesleges dolgokat, de az ételen-italon tudnánk spórolni. De most vagy aszkétaként élünk és a gyerekünknek kb egy kisautót se veszünk vagy ez.
2019. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!