Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős kortól engednéd...

Mennyi idős kortól engednéd el a gyerekedet rendszeresen egyedül úgy, hogy két forgalmas, lámpás kereszteződésen kell átmennie?

Figyelt kérdés
Direkt nem írom most le a korát, de rágja a fülemet, hogy egyedül szeretne menni. Tudom, függ attól, mennyire megbízható, stb., ilyen szempontból szerintem átlagos fiúról van szó.
2019. dec. 16. 11:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
7-8 éves kortól sztem mehet.
2019. dec. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 subrette ***** válasza:
100%
Egy lámpás kereszteződés biztonságosabb, mint egy lámpa nélküli. A piros lámpát a közlekedők nagy része betartja, míg a lámpa nélküli kijelölt gyalogátkelőhelyen nem feltétlenül szoktak elsőbbséget adni a gyalogosnak.
2019. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ha már iskolás, mennék vele párszor arra, és amíg nem vagyok benne száz százalékig biztos, hogy tudja és betartja szabályokat, addig nem, utána minden további nélkül.
2019. dec. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%
10-11 évesen. Felsőtől.
2019. dec. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Nekem a gyerekeim 6 éves koruktól mehetnek néha egyedül. Vagy is nem totál egyedül. Mikor a nagy iskolás lett akkor mikor barátokkal jött haza vagy ment reggel mehetett, és mikor következö évben a kicsi is iskolás lett rendszeresebben haza jártak. Most a kicsi másodikas a nagy harmadikas(7-9 évesek) és rendszeresen mennek reggel és délután gyalog.

Habár itt az ovóda utolsó évében 3 hétig egyedül közlekedek az utcán projekt van. A végén jön a rendörség és teszteli a gyerekeket.


A gyerekeimnek kb 1,8 km-t kell megtenniük az iskoláig. Majdnem a fele egy föút mellett van. 1x minimum át kell menniük az utcán és rengeteg kisebb keresztezödés van. Egyszer van zebrás keresztezödés is.

De megbízhatók a gyerekeim, persze ök is tudnak hüleséget csinálni, de én megbízok bennük.


Ha a fiad már 2-3-as akkor nyugodtan engedheted.

2019. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

ekkora gyerekeknek 1,8 km kva sok egyedül. Én pont ennyire dolgozom a lakásunktól, és gyalog, ha nagyon kilépek (de még nem rohanok), 20 perc. A 9 évesemmel ez a távolság gyalog, az ő tempójában legalább 40 perc. Ha még felnőtt sincs, megáll itt-ott kavicsot felszed, megnézi a madarat a téren, kirakatot bámul, akkor máris 1 óra.

Ez szerintem bőven felelőtlenség.

2019. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 3sávos lámpás út kevés veszélyes, mint a beláthatatlan jobbkezes utcák. 7-8-9 évesen, gyerekfüggő.

1-2 alkalommal kövesd titokban

2019. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

6-s bizony annak aki nem akar gyalogolni annak sok is 1,8 km.

Èn az elsö évben ezt a távot naponta gyalogoltam reggelnte a gyerekekkel, ha iszonyat lassuk voltunk is 30 perc alatt ott voltunk. Most is 30 percük van a gyerekeknek rá, de direkt sietnek mert akkor még a nagymászókára az iskola udvaron is fel lehet ülni táskástól és kiabálni a többieknek fentröl...

Èn haza fele 15 perc alatt értem haza, totál normál tempoban. Mikor 2 apukával (akik szintén kísérték a gyerekeket és szomszédok) jöttünk haza gyerek nélkül akkor 12 perc alatt voltam otthon, de az nekem a kis lábaimmal rohanás volt.

2019. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még azt nem tudom mikor fogom engedni, de a lányom 8 éves lesz es őt még nem engedem egyedül sehova, nagyon szétszórt még:)
2019. dec. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor úgy tűnik, mégsem annyira elborult az ötlet. :)

9 és fél éves a kisfiú. Heti kétszer jár arra edzésre. Most abban maradtunk, hogy amíg sötét van, nem mehet, de mire újra világos lesz abban az időpontban, és még mindig szeretné, megpróbálhatjuk, addigra már 10 éves lesz.

Érdekes dolgokat írtatok amúgy, felénk az ennyi idős gyerekek még sehová nem mennek egyedül. 30 méterre van tőlünk a suli, tehát kb. egy perc, és furcsállják, hogy onnan egyedül hazaengedem. Pedig jó környék.

2019. dec. 16. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!