Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki ajanlana 9honapos baba...

Alexandmariaak kérdése:

Valaki ajanlana 9honapos baba alvasi napirendett? A kislanyom mar 1honapja nem alszik ejszaka egesz 11tol reggel 6ig ebren van es meg napkozben se alszik olyan sokat hogy alitsam ot vissza?

Figyelt kérdés
2019. dec. 19. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire keveset alszik, ott valami probléma van.


Fogzás van, mozgásfejlődéssel hogy áll?

Mennyit vacsizik? Mit eszik vacsorára?

Jelenleg mi a napirend?


Én elsősorban valami altatási rituálét vezetnék be.

Mondjuk, minden nap 7kor vacsi, 8kor fürdés. Fürdés után szobába halk zene, ha van esetleg diffúzor, abba pici levendula. És altatni, ringatni..

2019. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Én egy kicsit szigorúbb vagyok, fix napirend van, néha persze eltérünk ettől, de ez kellett, hogy átaludja az éjszakát az egész család. És mielőtt bárki fikázna érte, a gyerekem nyugodt, boldog, kiegyensúlyozott, jól fejlődő baba, egészséges kötődéssel.

7kor kelés, reggelizik,utána pelus csere majd leteszem játszani, közben eszek én is, előkészülök az ebédhez.

9 körül elálmosodik, akkor hozzámbújva alszik még kb 30 percet. Nem altatgatom, hanem leteszem, betakarom és ha elmászik visszateszem újra és újra. Az elején harcolt, hogy nem hajlandó aludni,de végül elnyomta az álom, mostmár csak leteszem magam mellé, felém fordul és alszik. Utána kap tápszert, majd elmegyünk sétálni. Hazaértünk, én nekiállok a dolgaimnak, őt meg hagyom szétpakolni a házat😅

13kor ebédelünk együtt, utána jön a délutáni alvás, ugyanúgy mint délelőtt, csak most kb 1-1,5 órát alszik, néha ki tudok osonni mellőle, néha megébred rá.. Utána egész délután játékidő, apja is hazaér, van bújócska, mászóverseny, fogócska meg mindenféle játék amivel kifárad estére.

7kor fürdés, utána vacsora, fogmosás, ugrás a hálózsákba és alvás. Megint összebújunk, megvárom amíg elalszik, óvatosan átteszem a kiságyba és reggelig alszik, kb este 8tól reggel 7ig. Volt egy időszak amikor éjjel sokat ébredt, de folyton csak a cumija kellett neki, ezért egyszer hagytam hogy találja meg magának, kb 5 percig sírt, azóta nem. Persze előtte meg kellett figyelni mi a gond, de éhes/szomjas sosem volt, soha nem kellett neki éjjel semmi amikor megkínáltam. Azt pedig meguntam, hogy a cumi miatt kellek felkelni. (tudom rászoktatni sem kellett volna, de ez van, jobb mintha a mellem lenne a cumi) Jó ha a baba tudja mikor mi következik, kiegyensúlyozottabb lesz és jobban alszik. Este pedig teljesen sötétnek kell lennie, a lányom az éjjelifényt sem szereti.

2019. dec. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Húha ez ha tényleg szó szerint úgy van ahogy a kérdésben írod elég durva lehet, bármi is az ok. Az enyém 9,5 hónapos, fogzik, a szeparacios szorongás közepén vagyunk, tombol a mozgásfejlődés mégis viszonylag jól alszik. Nálunk van egy napirend, de próbálok rugalmas lenni séta, evés terén, viszont nálunk az alvásból nem engedek. Reggel nyolc körül ébred, utána játszunk, szabadon mászkálhat a lakásban, 10-11 körül beálmosodik, akkor magától elalszik általában vagy babakocsiban vagy szopizás közben ölben. Ez egy rövid, fél, maximum egy órás alvás, de kell ahhoz, hogy bírjak vele. A délutáni alvás ideje annyiban rugalmas, hogy figyelembe veszem délelőtt mikor aludt el, de legkésőbb 13.30-kor lefekszünk aludni. Én is odafekszek mellé, mert általában még szopizik elalvás előtt, meg jobban szeret bújva aludni, én meg legalább addig olvasgatok vagy alszok vele ha rosszabb éjjelünk volt. Szóval ha nem alszik és fetreng csak egy órát (ilyen max kétszer volt) akkor is próbálunk aludni, mert kell hogy ne legyen nyűgös. Általában egyébként ha ellenkezik is negyed óra után bealszik és alszik két, néha közel három órát. Este ugyanígy, hét körül van vacsi, kilenckor fürdés, utána már nincs játék csak lefekszünk és várom hogy aludjon.
2019. dec. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Minden ugyvan ahogy a kerdesbe leirtam.. Es meg annyit hozzá teszek nehezen farad pedig annyit mozog es jatszik.. Mar sokszor sirok a faradsagtol akkor meg jobban nem alszik el... Cicizik a kisagyaban alszik mar probaltuk magunkal altatni hatha az a baj hogy nem erez maga mellett minket de akkor is felkelt a megszokott idoben... Ha reggel 6kor elalszik felkel olyan 8-9ora fele jatszik mikozben en vegzem a dolgom reggeliztetem kozbe kis cici delben 1fele ebed elalszik olyan fel2fele ijenkor max 2orat alszik.. Felkel es utána vegig jatszunk vele 8kor furdes 9 10 fele alvas es 11kor felkel reggel 6ig
2019. dec. 20. 02:04
 5/11 anonim ***** válasza:
És mit csináltok 11tol reggel 6ig???
2019. dec. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vagy ulunk az agyon es mesezik vagy jarkalni kell vele a szobaba hiaba probalom altatni nem alszik el
2019. dec. 20. 05:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugye a mesézés alatt nem azt érted, hogy tvzik?
2019. dec. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hat nézi spongyabob neha lekoti
2019. dec. 20. 08:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nem való egy 9 hónapos gyereknek a tv.. Főleg nem a spongyabob. Nagyon káros az idegrendszerre és az alvást is tönkreteszi.
2019. dec. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vizsgához kötném a gyerekvállalást basszus, spongyabob, tv egy 9 hónapos babának.. Idióta pic$a ne is aludj semmit megérdemled
2019. dec. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!