Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell az anyáknak ennyit...

Miért kell az anyáknak ennyit szenvedniük?

Figyelt kérdés

És hogy képes ezt bevállalni valaki többször is? Nem tudom elképzelni, hogy a gyerek mosolya feledtet mindent. Maximum egy pillanatig. Sokkal több a szenvedés az anyaságban mint az öröm.

Az én babám még kicsi, de legszívesebben menekülnék.


2019. dec. 20. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Három gyerekem van, a legnagyobb sincs meg 2,5 éves, nehéz igaz, de nagyon messze van a szenvedestol. Általában élvezem a velük töltött időt, nagyon sorakoztatoak
2019. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
És nem találod az ajtót..?
2019. dec. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Addig nagyon rossz, amíg pici. De minél nagyobb, annál könnyebb. Legalábbis én ezt tapasztalom. Természetesen minden kornak megvan a maga nehézsége, nyilván a nagyobb kornak is, de az, hogy tud beszélni, tud járni, önálló, ügyes, okos egy bizonyos kor után, már sokkal könnyebbé tesz mindent. Én ezt látom. Persze, megvívja az ember az élet csatáját a gyerekével, vagy miatta, ha úgy van, de ez már apróság ahhoz képest, amikor a nap 24 órájában zombiként etettünk, pelenkáztunk, éjszakáztunk és még csak azt sem tudtuk, hogy mi a gyerek baja sokszor.

És van, hogy én is kirohannék a világból, de ez az idő előrehaladtával egyre ritkább és teljesen más jellegű kapcsolat alakul ki. Ennek ellenére volt elég gondunk, bajunk, mármint egészségügyileg, meg mindenki érzi mennyi az elég, nekünk egy elég, de soha nem változtatnék és tenném semmivé azt, hogy anya lettem.

2019. dec. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Én is azt mondom hogy amèg kicsi addig nehéz. 1ev után én már nagyon élveztem. Addig nem igazán...

De ami utána jön az leírhatatlan. Nem tudtam hogy bennem ennyi szeretet van, és hogy valaki iránt így érzem majd. És hogy valakinek én is ennyire fontos vagyok. Az az egy év meg bőven megér annyit.

2019. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Kevesebbet kellene mártírkodni.
2019. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Megtalálom az ajtót, csak előtte a megoldást is szeretném megtalálni.
2019. dec. 20. 20:42
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Önismeretet kell tanulni mielőtt valaki gyereket vállal. Én soha nem értettem, hogy aki ekkorát csalódik a gyereknevelésben az mit várt vagy mire számított? Egy édes gyönyörű pici babucira akivel semmi gond nincs, vagy alszik vagy tündérien mosolyog? Nem gyerekvállalás után kellene ezt az álomvilágot szétoszlatni magában az embernek.

Aki veszi a fáradságot, hogy megismerje önmagát annak annyira egyértelmű ha nem alkalmas anyának és nem foga bírni. Nem kellene a vak világba szülni csak mert így szokás, előtte kellene egy reális kép a gyerekvállalásról és arról, hogy tudsz-e a hátulütőivel együtt élni.

2019. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Èn voltam a legnagyobb gyerekellenes s vilàgon, aztàn jött a nagy szerelem ès vele màr el tudtam kèpzelni a gyereket, nem mondom h nem volt bennem fèlsz, de nagyon, hogy azèrt mègis h fogok viszonyuöni hozzà!most 4 ès fèl hónapos ès imàdom!mindent imàdok benne, nemtudtam hogy ilyen szeretet lètezik a vilàgon!soha nem huztam mèg a szàmat semmire vele kapcsolatban, èn inkàbb a nagyobb kortól tartok kicsit.
2019. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Milyen megoldást? Mire?
2019. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell szenvedni. Ha úgy érzed szenvedsz, akkor megoldást kell találni rá. Mi okozza ezt az érzést? Fáradt vagy? Tehetetlen vagy? Ki akarsz szakadni 1 órára? Nem leszel attól szar anya, mert segítséget kérsz esetleg ott hagyod 1 órára más felügyeletére, esetleg alszol egy nagyot. Én mártírkodtam, alig aludtam valamit az első 3-4hónapban. Úgy éreztem sokszor megzakkanok ő meg csak ordított. Az állandó kérdés, mi a baj, mit cseszek el. Mid fáj, miért van ez miért nem tudok segíteni. Ennyi maradt meg. Ezt most biztosan nem így fogom a másodiknál. Nem kell alvajáró idegroncs lenni. Se anyukának se a gyereknek nem jó. És hidd el vannak dolgok amik kva nagy szívás, igazad van, de sokkal inkább jó anyának lenni.
2019. dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!