Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség utáni depresszió...

Terhesség utáni depresszió ilyen későn?

Figyelt kérdés

Fiam 8hónapja született. Nagyon vártuk, mindketten akartuk. Azt már akkor tudtam, én leszek vele egyedül itthon, segítség nélkül. Párom vállalkozó, heti 6és fél napot, napi kb 14 órát dolgozik durván. Szóval kb aludni jár haza. Ez amióta együtt vagyunk igy van.

A szülők (sem az enyém sem az övé) nincsenek jelen életünkben. 2éve költöztünk ide, itt nagyon nincsenek barátaim, barátnőim 100km-re laknak.

Mikor meglett a fiúnk, én voltam a legboldogabb ember. Az első honapok is totál zökkenőmentesen teltek. Összetudtam egyeztetni a gyereknevelést, a minden napi főzést, a takarítást, udvart, mindent. Ezt a mai napig tartom, egyedül rendezek kb mindent. Eddig 1 átaludt éjszakánk nem volt. 3szor kel átlagosan a fiam, mindig én kelek hozzá.

Igazából változás nem történt a szülés óta. Én mégis egyre jelentéktelenebbnek, feleslegesnek érzem magam. Párom ezt látja rajtam, de nem ért meg, ezért elhidegülünk szépen lassan egymástól.

Hiába mondom, hogy énidőre lenne szükségem, hogy gyakorlatilag 8hónapja nem voltam 10percet összesen csak magam, a gyerek nélkül. Nem tud mit csinálni, dolgoznia kell, másra meg nem tudom bízni a gyereket. Folyamatosan fáradtnak érzem magam. Nem csak fizikailag. Próbálom kívülről mutatni, milyen erős vagyok, de közben belül darabokra hullok.

Tudtam, hogy mire vállalkozunk, hogy ez vár rám, de nem gondoltam, hogy ez egyre hobban nyomasztani fog, hogy rámtelepszik, és megeszi az életemet.

Pszichológushoz nem szeretnék menni. Nem is tudnék, hisz a gyerekkel nem tudok mit csinálni addig. Megérteni pedig nem ért meg senki, mert ezt nem élték még át a körülöttem lévők, nem tudják mit érzek.

Nagyon félek, ezt nem bírom már sokáig így.

Valakinek valami tanácsa, ötlete, vagy csak 1-2nyugtató szava nincs esetleg?


2019. dec. 22. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Heti 1 (vagy több) alkalommal bébiszitter? Barátnőid nincsenek? Akárki? Nálatok tölthetne egy napot beszélgetni.. Vagy azon az 1 napon, amikor az apja ráér, te elmennél valahová? Fodrász, masszázs, kozmetikushoz?
2019. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudtok közelebb költözni a családhoz, barátokhoz?
2019. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Nincsenek baba mama községek? talán ott tudnál ismerkedni úgy hogy akkor a gyereket se kell otthon hagyni.
2019. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
A védőnő szervez nálunk havonta egyszer babamama klubot, először nem akartam ilyesmin részt venni, de a babám már egész korán más gyerekekkel is akart játszani, ezért járunk rendszeresen és tök jófej anyukák járnak oda, van kivel beszélgetni.
2019. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
És a babás sportok is jók, maminbaba, kanga training, jó a társaság.
2019. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem terhesség utáni depressziód van,csupán fáradt vagy,ami teljesen érthető.

Gondolj bele,8 hónapja egyedül vagy a babával,felnőtt társaság nincs. Csoda,hogy egyáltalán eddig bírtad. Rossz anya sem vagy ettől.

Viszont ki kellene mozdulnod,akár a gyerekkel játszóházba (ha van ilyen lehetőség),sétálni,programokra.

De legjobb lenne gyerek nélkül. Fizetett bébiszittert nem tudnátok heti pár alkalommal kérni? Ki kellene mozdulnod otthonról. Fodrász,mozi,sport,séta,bármi egyedül. És az se lenne rossz,ha a pároddal elmennétek valahova kettesben.

Tudom,sokat dolgozik,de havi 1x nem tud időt szakítani rád,a kapcsolatotokra,a babára?

Mindenesetre próbálj megnyugodni,nincs szükséged pszichológusra,pszichiáterre,egyvalamire viszont nagyon is: én-időre.

Próbálj valahogy kiszakadni a mindennapokból.

2019. dec. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem kötekedni szeretnék, megertem, hogy dolgozni kell a párodnak, de nem ketten akartatok? Nem ketten "csináltatok"? Nem érti meg, hogy e időre van szükséged? Hát nem azért, de én otthagynam az ilyen "párt". Nekem a férjem, annak ellenére, hogy 12 órákat dolgozik, van, hogy 6 napot, van, hogy, éjszaka, van, hogy egyikből a másikba. Volt, hogy éjszakás után jött el velünk orvoshoz, vagy oda, ahol kellett még 2 kéz. A sógorom van, hogy ügyeletes, 1 hétig, 0_24 hivhatjak, és van, hogy mennie kell hóban fagyban dolgozni... Mégis mindig ott volt a gyerekeknél, a lányát éjszakákon át ringatta, úgy, hogy ment hajnalban melózni.


Szerintem igenis be kellene fognod, nem szeretem az ilyen embereket, és aldom az eget, hogy egy olyan apja van a gyereknek, aki a munkán kívül is apa.


Minden jóindulattal, szólj neki, máshogy nem lesz változás.

2019. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem, kislány, fogalmad nincsen, hogy mire vállalkoztál! Amit ti csináltok, az konkrétan bűn! Tarthatatlan! Lehetetlen nonszensz! Én nem tudom, mért dolgozza le a párod a normál viselhető munkaidő 225%-át, de ez totálisan abszurdum! Alaposan gondoljátok át a jövőt, mert baromian elrontottátok! Nem lehet pozitívummal biztatni! Kapcsolatotok nincs, a család megszűnt! Vagy hajlandó apaként és élettársként élni, vagy el nem tudom képzelni, mi történhet! Nem élhetsz így totálisan egyedül! Egyébként skype-on is van pszichológus.
2019. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
7es vagy a kérdező visszamehet dolgozni, apuka otthon a babával és legalább apuka is pihenhet egy keveset.
2019. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Egyetlen ember van, aki nem ért meg: a férjed. Igenis vegyen vissza a munkatempóból, tanuljon meg nemet mondani. Heti legalább 1, de inkább 2 nap legyen a családé. A "nem tud mit csinálni" gyenge kifogás. Igenis tud. Vállalkozó, a saját maga főnöke. Vállaljon kevesebb munkát. Ha erre nem hajlandó, egyezzetek meg a gyerektartás összegében és váljatok el.
2019. dec. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!