Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség utáni depresszió...

Terhesség utáni depresszió ilyen későn?

Figyelt kérdés

Fiam 8hónapja született. Nagyon vártuk, mindketten akartuk. Azt már akkor tudtam, én leszek vele egyedül itthon, segítség nélkül. Párom vállalkozó, heti 6és fél napot, napi kb 14 órát dolgozik durván. Szóval kb aludni jár haza. Ez amióta együtt vagyunk igy van.

A szülők (sem az enyém sem az övé) nincsenek jelen életünkben. 2éve költöztünk ide, itt nagyon nincsenek barátaim, barátnőim 100km-re laknak.

Mikor meglett a fiúnk, én voltam a legboldogabb ember. Az első honapok is totál zökkenőmentesen teltek. Összetudtam egyeztetni a gyereknevelést, a minden napi főzést, a takarítást, udvart, mindent. Ezt a mai napig tartom, egyedül rendezek kb mindent. Eddig 1 átaludt éjszakánk nem volt. 3szor kel átlagosan a fiam, mindig én kelek hozzá.

Igazából változás nem történt a szülés óta. Én mégis egyre jelentéktelenebbnek, feleslegesnek érzem magam. Párom ezt látja rajtam, de nem ért meg, ezért elhidegülünk szépen lassan egymástól.

Hiába mondom, hogy énidőre lenne szükségem, hogy gyakorlatilag 8hónapja nem voltam 10percet összesen csak magam, a gyerek nélkül. Nem tud mit csinálni, dolgoznia kell, másra meg nem tudom bízni a gyereket. Folyamatosan fáradtnak érzem magam. Nem csak fizikailag. Próbálom kívülről mutatni, milyen erős vagyok, de közben belül darabokra hullok.

Tudtam, hogy mire vállalkozunk, hogy ez vár rám, de nem gondoltam, hogy ez egyre hobban nyomasztani fog, hogy rámtelepszik, és megeszi az életemet.

Pszichológushoz nem szeretnék menni. Nem is tudnék, hisz a gyerekkel nem tudok mit csinálni addig. Megérteni pedig nem ért meg senki, mert ezt nem élték még át a körülöttem lévők, nem tudják mit érzek.

Nagyon félek, ezt nem bírom már sokáig így.

Valakinek valami tanácsa, ötlete, vagy csak 1-2nyugtató szava nincs esetleg?


2019. dec. 22. 16:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem hogy lehet úgy gyereket vállalni, hogy az egyik szülő jelen sincs az életében és semmilyen felelősségből vagy munkából nem veszi ki a részét.

A párod nem akart gyereket. Aki gyereket akar az a vele járó kötelezettségekből is maximálisan kiveszi a részét. Ahol a férj inkább 14 órákat dolgozik mint hogy a családjával legyen ott a kapcsolat sincsen rendben és a háta közepére sem kívánja ezt az egészet.

2019. dec. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező leírta, hogy mindketten akarták. Kaptál azért sok választ,ha ennyire kivagy, hogy hogy nem jöttél diskurálni?

Tanácsom, hogy szedd össze magad, tényleg annyi mindennel le lehet foglalni magad otthon is a gyerek mellett...! Ezt meg verd is ki a fejedből, hogy kezdtek elhidegülni, inkább gyorsan tegyél ellene! Különben meg heti egyszer pár óra bébiszitter is sokat javítana helyzeten! Nem értem hogy nincs 10 perced magadra?! Az a gyerek sokat alszik is, abból az időből miért nem használsz erre is? Komolyan mondom annyi ötletet felsoroltam/tunk, hogy olyan érzésem van, hogy nem lehetsz egy rátermett valaki, akinek lenne egy kis probléma megoldó képessége. Állj a férjed elé is, hogy szeretnél egy randit,kettesben vacsi valahol, lehetőleg ahol utána szoba is van. Az ilyen kedves vagy erotikus ötletekre nyilván nem mondana nemet erre gondolom mindketten vágytok.

2019. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
2019. dec. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!