Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mihez van joga az anyának...

Mihez van joga az anyának illetve az apának?

Figyelt kérdés

Én vagyok a nő. Nagyon megromlott a viszonyunk a párommal (nem a férjem) Van egy 1 éves gyerekünk. Pl tegnap elakarta őt vinni itthonról nélkülem a veszekedésünk után, de mondtam neki,hogy nem viheti, nekem is van beleszólásom, főleg hogy el se akarta árulni hova vinné a gyereket. Én vagyok az anyja és nincs jogom tudni róla, hova viszi az apja?

Amúgy elakarom hagyni már, mert tettlegességig fajulnak a dolgok, tegnap is a gyerek szeme láttára pofozott fel. Viszont kicsit összekell szedni magam anyagilag, gyeden vagyok, visszamennék jövőre dolgozni akkor. Erről ugye nem kell beszámolnom neki? Csak mert kitudja mire lenne képes. És arról, hogy beiratom a gyereket bölibe, tudnia kell?


2019. dec. 23. 07:56
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

UGYANANNYI joga van az apának, mint neked.

Hiába nem tetszik, ez van. Amíg bíróság máshogy nem rendelkezik a gyerekelhelyezés során, ez van.

2019. dec. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első írja. Ha a gyereket elismerte apai elismerő nyilatkozat megtételével, akkor ugyanannyi joga van mint neked, a jogi állás szerint közös felügyeleti jogot gyakoroltok most a gyermek fölött. Ha változtatni akarsz a felügyeleti jogon, akkor a bíróságon kell kérvényezned, hogy kizárólagos felügyeleti jogot kapj a gyerek felett. Azonban ez sem megy le valami hamar, nekünk öt hónap után lett ítélet az ügy elindítása után, pedig nálunk volt megegyezés és egy tárgyalásból lement. Lehet kérni ideiglenes elhelyezést, én kértem, az három hónap után jött meg kb. Nálatok a gyerek életkora miatt most még valószínű úgy fogja megítélni a bíróság, hogy két vagy három éves korig a jelenlétedben látogathatja a gyereket, de amíg ez nincs meg, addig oda viszi, ahova akarja.
2019. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Fehér Gyűrű Közhasznú Egyesület NEKEM ÉRDEMI INFÓVAL szolgált, mikor a "párom" már sokadik esetben ütni próbált. (Még tervezem a közeljövőben, hogy visszajárok hozzájuk...)


Sajnos a NANE Egyesület székhelyét még eddig nem találtam meg. (Facebook-on elküldött rendezvényeiken nem jelentem meg, PEDIG NAGYON KELLETT VOLNA!!!)


Próbálj meg valamilyen Nőknek tartott harcművészeti fogást elsajátítani (tudom, könnyű mondani innen távolról, de hátha mégis ez fog könnyíteni a helyzeteteken...)


Családterápián próbáltatok részt venni már? (Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál szokott ilyen lehetőség lenni.)


Esetleg pap vagy lelkész elbeszélgethet Veletek - konkrét vallási felekezethez tartozás hiányában is. (Időpont kérés telefonon vagy személyesen hivatali időben.)

2019. dec. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!