Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem ebben az esetben?

Mit kéne tennem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy nő, neki van 2 kisfia. Mindenki szerint alkalmatlan szülőnek. A nagyobbik fiú elég agresszív az anyjával, csúnyán beszél az öccsére is veszélyes. A kicsi is kezd hasonló tüneteket produkálni. A gyereket meghallgatva az anyával van a baj (meg saját tapasztalatok alapján is, hiszen képes neki esni az 10 éves gyereknek..). Sokszor én veszek kaját mert üres a hűtőjük. A kicsinek én vettem kabátot, mert decemberben pulcsiba ment oviba, mert nincs kabátja (de az anyának legalább van új tetoválása..). A lényeg, hogy a férjemmel szeretnénk magunkhoz venni a gyerekeket. Mit kell tennünk, hova fordulhatunk ilyenkor?
2019. dec. 29. 11:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, te ki vagy a történetben.

Ha rokon - mondjuk nagyszülő vagy testvér -, akkor családba fogadással megoldható, ennek a menetéről a helyi tegyesz biztos ad tájékoztatást. Ha csak ismerős, akkor nem veheted a gyerekeket csak úgy magadhoz.

Ha az anya maga szeretné nevelni a gyerekeit, akkor azért elég súlyos esetnek kell lennie ahhoz, hogy elvegyék őket tőle.

2019. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!