Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom magához nyúlkál mit...

Kislányom magához nyúlkál mit kéne ilyen esetben tennem?

Figyelt kérdés
Mondjam neki hogy ezt csak a felnőtteknek szabad?
2013. jún. 10. 10:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Nálunk a kislányom magához nyúlkál , 1 éve vettük észre , tőlünk ilyet nem látt itthon , van külön szobája is tv neki nincs a szobába , csak nálunk van tv csak azt nézheti ami mi megengedünk mesefilm és nem durva filmek. Megkérdeztük tőle hol látta mondta az oviban egy nagyobb lány dörzsölte a puniját. Erre bementem másnap az oviba elmeséltem az ovónőnek aki tök könnyedén vette mondta majd leszokik róla, én kértem hogy azt a nagyobb lányt tegyék át másik csoportba vagy figyeljenek oda jobban rá ami úgye nehéz főleg hogy 24 gyerek jár egy csoportban. Otthon elmagyaráztuk a kislányomnak hogy ezt nem szabad és hogy ilyet ne csináljon és hogy ha sokat piszkálja a punciját fájni fog. Erre azt hittük leszokott róla nem is vettük észre mostanáig 1 hétel ezelöttt pedig reggel korán megyek a szobába be és a gyerek leizadva és furán néz. Megkérdeztem tőle hogy megint csinálta mondta nem , mondtam ha hazudik akkor nem lesz szülinapra meg karácsonyra ajándék , erre mondja igen kész voltam azt hittem soha többet nem látjuk tőle és erre csinálja csak rafináltan amikor éppen nem vagyunk ott. Nem tudom mihez kezdjek , mert a férjemnek most nem mondtam el mer legutóbb úgy kiborult hogy pszichológushoz akarta a gyereket elvinni amikor elöszőr megtudtuk úgye 1 éve, meg úgy kezelte a helyzetett hogy mondta hogy abberált lesz a lányunk hogy 5 évesen ilyet csinál. Most mit csináljak mondjam az ovódában megin az ovónéninek hogy mi történt vagy pszichológus? Szerintettek ?
2013. jún. 10. 10:10
 2/18 A kérdező kommentje:
ezzeket a válaszokat kaptam most azokat ide belinkelem
2013. jún. 10. 10:11
 3/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! A pszichológus azt fogja mondani hogy ez teljesên normális és a legtöbb gyerek csinája! A szakirodalom is az ajánlja hogy annyit kell mondani a gyereknek hogy ezt csak egyedül a szobájában lehet, mások előtt nem! A lányokkal nincs semmi gond, semmi kára nem származik belőle! A tiltás nem jó! Amit ő csinál annak semmi köze a szexualitáshoz, csak egyszerűên jò ahogy akár egy hátsimogatás, masszázs! Egyébként ên is csináltam csak én nem dőrzsöltem semmit hanem hason fekve szorították a fenekemet amíg egyszer csak jó érzés nem lett! Nem tudom mióta csináltam de amióta az eszemet tudom néha csináltam néha! Ha szüleim észre vettêk mindig leszidtak és ez nagyon rossz élmény/emlêk! Ajándék megvonàssal fenyegetőzni pedig szerintem nagyon túlzás! Teljesen normális felnött lett belőlem! Normális értékrenddel, férjével nagyon jò összetartó családdal! Az ovónök épp azért nem törödtek vele mert nagyön gyakori! Ja és hogy honnan jött ez nekem nem tudom, biztos nem láttam se filmben sem semmiben! Intelligens orvos családból származom! származom
2013. jún. 10. 10:11
 4/18 A kérdező kommentje:

Nagyon-nagyon rosszul reagáltál és ennek a gyerekek isszák meg a levét. Valószínűleg egy életre megmarad bennük az az kép, miszerint az ilyesmi nagyon rossz dolog és szorongani fognak.

Higgadtan, felnőtthöz illő módon le kellett volna ülnöd velük, leereszkedni az ő szintjükre és megkérdezni a kislánytól, hogy hol látott ilyet, majd elmagyarázni, hogy ilyet csak a felnőttek csinálhatnak és hogy ők ne tegyék, mert még kicsik hozzá. Majd ezek után szépen hazavitted volna a kislányt és higgadtan elmondtad volna a szülőknek a történteket és kérted volna, hogy beszéljenek ők vele.

2013. jún. 10. 10:11
 5/18 A kérdező kommentje:

Úristen, a kislány aki önkielégít...milyen szülei vannak már. Rászóltak, megtiltották, megzsaroltálk a karácsonyi ajándékával...teatyaúristen!


Anyuka, te olvastál valaha 1 db könyvet legalább a gyerekek személyiségfejlődéséről? Akkor tudnád, h ez természetes dolog, szinte minden ovis csinálja. Lásd, óvónéni reakciója. Ő valszeg olvasott a témában. Te, akié a gyerek, nem. No comment. Anyuka, egyébként jobb lenne, ha te is csinálnád magadnak és akkor nem paráznál, mert akkor tudnád, h az egy jó dolog, ha valaki tud magának örömet szerezni. Na meg akkor el tudnád magyarázni a kislányodnak, h otthon, amikor egyedül van, nyugodtan csinálhatja, társaságban nem illik. Ja és csak tiszta kézzel. Probléma megoldva.

2013. jún. 10. 10:11
 6/18 A kérdező kommentje:

a kérdezo hirtelen reakcioja szerintem is eros volt, a gyerekek nem tudják, h mit lehet és mint nem, ha nicns nekik megtaníntva...tényleg a szuloket kellett volna elkapni, de azt hiszem, az elso sokktol az ember nem mindig regaál helyesen, lehet, nekem sem ment volna...5 éves fiam van szintén. Sajnálom a kislányt a neveltetése miatt...


egyébként nálunk az oviban is vannak dolgok, egypár lánnyal, szoknak nogyogyászost játszani..na ezt honnan szedik???

2013. jún. 10. 10:12
 7/18 A kérdező kommentje:
válaszom erre
2013. jún. 10. 10:12
 8/18 A kérdező kommentje:
Itt nem a neveltetésről van szó , a párom szerette volna elvinni őt pszichológus amiben én nem értettem egyet, valószínű hogy most amikor megint észre vettem nem mondtam el a páromnak mert ő reagálta túl nem én . A másik dolog mondjam azt neki hogy ezt felnőtteknek szabad? Nem kiabáltam vele nem voltam erőszakos csak megkérdeztem tőle hogy megint csinálta e , és mondta hogy nem és mivel hogy láttam hogy hazudik ezért mondtam hogy nem lesz szülinapi ajándék és karácsonyi mert akkor tudtam hogy igazat fog mondani , másképp hogy szedjem ki belőle hm ? Az meg hogy nem kap ajándékot hülyeség mert mindig mindent megkap sőt. Rendben én leülök vele megint és elmagyarázom neki hogy ezt csak a felnőttek csinálhatják , de nem túl korai egy 6 éves kislányt felvilágosítani ilyenről . Mert úgye mondtam neki azt is hogy ha sokat nyúlkál oda fájni fog a punija mi mást mondhatnék jaj istenem . De ha többen azt írjátok hogy mondjam azt hogy ilyet csak a felnőtteknek szabad és azzal helyesett teszek akkor rendben. Viszont nem kell egyből nekem esni hogy milyen anyuka vagyok egyszerűen kiakadtam hogy már 5 évesen ezt csinálja és 1 évre rá megint rajta kapom . Én amikor felfedeztem magam legalább 10 éves voltam nem 5 éves . És mégegyszer leírom nem én reagáltam túl hanem a férjem . Én szépen leültem beszéltem vele elsőre is. Most hogy mondtam az ajándékot az azért volt mert láttam hogy hazudik mivel letagadta.
2013. jún. 10. 10:12
 9/18 anonim ***** válasza:
49%

Nevetséges az elöző oldalon lévő kérdező önzösége....:)

Én voltam az első aki ott hozzá szólt az irásodhoz. Szerintem a férjednek mutass szakirodalmat és abban le lesz irva, hogy ez normális. Tényleg csak arra az egyre kell fogyelni hogy ne nyilánosan csinálja mert akkor ciki helyzetbe kerülhet. Egyébként itt is volt ez már többször kérédés, nézz utána. Ha férjedet ennyire zavarja mindenképp nézzen utána a gyerek pszichológiának.

2013. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

jól elbeszélgetsz magaddal!

nem olvastam el az összeset mert rohanok dolgozni, csak leírom gyorsan, hogy hatalmas lelki sérülést okozhatsz ezzel a gyerekedben, hogy csoda lesz ha valaha lesz szexuális élete!

ha maszturbál, ami egy fiziológiai ösztön, ami ebben a korban is jelen van, akkor nem hoz neki a Jézuska ajándékot? meg fájni fog a nunija?

nagyon rosszat tettél!

legközelebb ha ilyen van (és lesz, bárhogy tiltod!) akkor annyit mondj, hogy mások előtt ne csinálja!

ennyi, ne keríts neki nagy feneket, mert tényleg elő fog jönni benne a szégyenérzet ha lesz egy komoly kapcsolata! nem szabad megszégyeníteni!

a másik kislányt meg át ne rakasd ezért másik csoportba!


ha meg otthon csinálja a saját szobájába akkor ne reagálj rá! TERMÉSZETES DOLOG! minden gyerek csinálja!

2013. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!