Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti abbahagynátok ilyen esetben...

Ti abbahagynátok ilyen esetben a szoptatást? Ha én tenném nagyon kegyetlen lennék?

Figyelt kérdés

3 hete a bal mellem be van gyulladva, már a második antibiotikum kúrát kapom. Egész nap fáj a mellem ,oly annyira ,hogy alig bírok azzal a kezemmel tenni venni valamit. Sőt pár napja a jobb mellembe meg tejkő lett ami meg szoptatás alatt okoz iszonyatos fájdalmat.

A baba hasfájós (6 hetes)lett ezért egész nap engem kíván, így nem igazán tudom betartani az orvosi utasításokat,mint a pihenés,borogatás, fejés,főleg kézzel stb. Attól is félek,hogy a baba nem lakik így jól és nem fejlődik majd rendesen. Kimerülés és érzelmi összeroppanás lassan elér :(


2012. nov. 24. 23:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben én igen, abbahagynám.
2012. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 timike26 ***** válasza:
100%

asszem 3 hèt utàn,igen abbahagynàm.a szoptatàs fontos de azèrt van egy hatàr ahol màr azt mondom :inkàbb a tàpszer igy bèke van.


az orvos mit mondott?

2012. nov. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az orvos még csak annyit,hogyha nem múlik el az kúra alatt akkor sebészeti megoldás kell mindkettőre.

Tettem már fel mindkettővel kapcsolatosan itt is kérdés hátha van valami új praktika ami beválik, de úgynéz ki,hogy már minden lehetséges megoldást megtettem.

2012. nov. 24. 23:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A családban is volt egy hasfájós baba, aztán az anyukájának elment a teje és fura, de miután nem anyatejet kapott már nem fájt neki annyira (3-4 hós volt) szóval lehet a babának is jobb lesz
2012. nov. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
ebben az esetben én is abbahagynám.
2012. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2x volt begyulladva, bár az antibiotikumig nem jutottam el, mert max. 2 nap alatt kínkeservesen de rendbe hoztam: homeopátia, borogatás és annyiszor tettem cicire, ahányszor elfogadta és utána még masszíroztam és fejtem, de a könnyeim potyogtak. Én utánanéznék homeopátiás készítményeknek is a helyedben.


A hasfájásra pedig: sajnos türelem...ez nem függ a tápszertől, mint ahogy írta az egyik válaszoló, mert 3-4 hónapos korára általában minden babának elmúlik, addigra alakul ki a tejcukrot bontó enzimjük és kezd jobban működni a bélflóra.... Ha ilyen gyakran kér, akkor próbáld meg, hogy 1,5-2 órán belül akar enni, ne új cicit adj neki, hanem amiből utoljára szopizott, mi használtunk Espumisant és Coliefet is az első 2 hónapban. Az első 2 hónap ilyen, nekem is maga volt a pokol a 2 mellgyulladással, hasfájós babával, de nem adtam fel, szoptatom, kizárólag anyatejes. És a legfontosabb: beszélj egy szoptatási tanácsadóval, nekem nagyon sokat segített, már tápszeres lenne a fiam, ha nem beszéltem volna vele többször!

2012. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy mellből nem tudom szoptatni,mert ami be van gyulladva azzal nem lakik jól , meg amúgy is azzal kell kezdenem és utána áttenni a másikra így várható javulás. Csak nem jön :( Sajnos reggelre a tejköves is bedurrant mert nem tud kijönni normálisan a tejcsi az elzáródás miatt,így muszáj volt a tápszerhez nyúlnom , megetetem aztán irány a kórház,hogy kiszedjék. Én is mindent megpróbálok ,hogy anyatejes maradjon, de már nagyon nehéz.De még örülhetek ,hogy a mellgyulladás eddig csak az elején vitte fel a lázam 39 felé de az fent is maradt másfél napig, lázasan pedig egy babát ellátni egyedül...
2012. nov. 25. 10:23
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Én még egy próbát tennék azzal, hogy szakembert hívok. Az IBCLC szoptatási tanácsadók ki tudnak menni házhoz, ilyen nehéz esetekben nagyon jól jöhet. És ha nincs más megoldás, az elválasztáshoz is tudnak tanácsot adni(mert ilyenkor az sem olyan egyszerű, sokszor az elválasztás miatti tejpangás is okoz mellgyulladást:( ).

Itt találod őket:

[link]

2012. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bennt voltam a kórházba,se szülésznő,se a csecsemős nővérek nem hallottak még a tejkőről ,orvosnak nem szóltak így jöhettem haza és semmit sem ért ,hogy bementem.
2012. nov. 25. 18:06
 10/14 anonim ***** válasza:

Az "ibclc"-s vagyok.

Sajnos a kórházi személyzet nem kap laktációs képzést:(, csak ha önszörgalomból megcsinálják.

Akik az oldalon megtalálhatók, ők eü. végzettségűek, és ehhez pluszban(!) végzik le a nemzetközi laktációs szaktanácsadói(kifejezetten a szoptatást körüljáró szakképzés) képzést, azaz többet tudnak sokkal az "Átlag" kórházi személyzethez képest. Ezért érdemes őket felkeresni:).

2012. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!