Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek/gyerekvállalás az...

Gyerek/gyerekvállalás az életedben hányadik helyen áll? Illetve mi előzi meg?

Figyelt kérdés
2019. dec. 29. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
1. helyen vannak a gyerekeim és a férjem
2019. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
A házasságkötés mindenképpen megelőzi.
2019. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Kábé minden megelőzi a gyerekvállalást: suli, munka, karrier, ház, kocsi, utazás, élet, kutya, macska, alvás, a nagy Ő (a házasság is csak egy drága papír, nem garancia), kiteljesedés. Ezek előtt hogyan tudnék egy gyereknek megadni mindent, és feláldozni érte sok mindent?


Ez én vagyok, nem ezt nem fogom kinőni és bizony, akkor sem esem kétségbe, ha sosem lesz saját gyerekem, én egyszerűen nem a gyereknevelést tartom az életem kiteljesedésének, fő céljának. De ez mindenkinek más :)

2019. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

1. Diploma.

2. Saját otthon.

3. Munkahely.

4. Stabil párkapcsolat.

Nem feltétlen ebben a sorrendben, de ezek nélkül nem tudnám elképzelni. Maximum a saját otthonból engednék ha nem Magyarországon élnék esetleg, hanem olyan helyen, ahol átlagosan nagyobb az albérletkínálat és így a lehetőség gyerekkel albérletet találni. A negyedik ponttól meg akkor tudnék eltekinteni, ha 40hez közelítek és nincs senkim. A végzettség és a munkahely viszont kulcsfontosságú szerintem.


19/L.

2019. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem lehet rangsorolni



Most per pillanat az elsők közt.. hiszen gyeden vagyok és terhes.. ekörül forog az életünk jó része.


Előtte 18 éves korom körül soha nem akartam családot, gyereket...utolsó utáni helyen szerepelt...


Tehát mindig az a fontos, amibe az energiat ölöm.

Az nem jelenti azt, hogy amikor épp az új munkahelyemre megyek és próbálok megfelelni, akkor a gyerekeim és férjem kevésbé lesznek fontosak, de akkor valószínűleg már nem az lesz az újdonság, hanem rutinná válik egy része..a fennmaradó energiát az új helyzetbe öli az ember bele

2019. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

1. Vagyok én lehet félreértettem a kérdést a többi válasz szerint.


Azt gondolom, hogy a gyerekvállaláshoz szikseges stabil kapcsolat, stabil munkahely, megfelelő munkaviszonnyal, megfelelő jövedelem, stabil otthon (lehetőség szerint megtakarítás is)


A kérdést érzelmi oldalról közelítettem meg a valasznal, hogy amennyiben rangsorolnom kene mi lenne az első helyen. Mikor az első gyerekunket vállaltuk az általam felsoroltak mind adottak voltak.

2019. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

"a házasság is csak egy drága papír"

aki igy fogja fel, annak nem sokat er

en mashogy

es egy gyereket se fosztanek meg attol az eselytol, hogy a szulei egyutt neveljek fel, foleg a sajatomat nem

2019. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Sokadik helyen.

Először is egy stabil kapcsolat és egy olyan pár, akivel érdemes egyáltalán gyerekvállalásra gondolni.

Aztán egy stabil munkahely, továbbá olyan otthoni körülmények amik lehetővé teszik egy gyerek normális felnevelését (értsd itt az anyagiakat, autót, normális otthont).

Lelki stabilitást: akkor, és csak akkor a gyerek, amikor már hajlandó vagyok a lemondásokat vállalni, hogy teljes gőzzel, a lehető legjobbat tudjam magamból nyújtani.

A legutolsó feltétel minden eddig elhamarkodottan gyereket vállaló ismerős példáján okulva.

Egyébként nekem a gyerek vállalás sosem volt fő prioritás. Szóval így, hogy megvannak az adott feltételek akarok gyereket, de sosem gondoltam, hogy ez kellene ahhoz, hogy az életem teljes legyen.

2019. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%
#7: Attól, hogy nincs papírunk, még együtt neveljük/neveltük a gyerekeinket. Sokkal stabilabb a kapcsolatunk, mint azoknak, akiket csak a papír köt össze.
2019. dec. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
2ho mulva top prioritas lesz, 3het mulva eskuvo.
2019. dec. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!