Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert ilyen kilatastalan a...

Miert ilyen kilatastalan a fiatalok elete? Mit tudnank tenni, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt latom , hogy tizen x eves fiatalok gyermeket vallalnak. Nekem nincs ezzel ezzel semmi problemam (a testverem is 17evesen vallalt gyermeket,az o hatteret tudom). Ha meg nem is dolgoztak elotte mibol elnek meg? Oke,hogy szuloi segitseg de hat nem ertem ... fb-on latom a sok szep modern butort stb.. ok ezt igy mibol? En 18 eves korom ota dolgozom,jelenleg 7-bol 6-7et tizenorakat, de nem latom ertelmet. Nagyon szeretnek mar en is gyermeket lassan 24 evesen,de meg csak olyan alberlet sincs megfizetheto aron ahova gyerekkel lehet menni (a jelenlegi alberletunkbol is mennunk kell ha baba lenne) . Pest agglomeraciojaba meg jo 30millatol van egy haz 😂 annyi penzem sosem lesz ,se hitellel se sehogy. Akarmennyire is probalok elorebb jutni, ugy erzem nem lehet,sokat sirok is emiatt mert tudom hogy hiaba a sok munka ugy sem lesz sajat hazam/gyermekem. Az meg plane hogy ha baba lesz a fizum negyedenek a negyedet ha kapom.. Szulok tobb 100km-re .. Ti hogyan csinalnatok? En mar kezdem feladni es nem latom ertelmet semminek :(

2019. dec. 31. 17:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen igazad van utolsó és ahogy nől a gyerek egyre több pénz. Csak akkor már nem pelusra költesz hanem ruhára és tanszerek re.


Én is azt mondom hogy tanulni kell olyan szakmát amit szeretsz és amivel el is tudsz majd helyezkedni. És hát amikor sokan fiatalosan bulizgatnak a helyett bizony félre kell tenni és lakástakarékot fizetni.


Hacsak nincs valami gazdag szülő aki lakást tesz alád nem tudsz máshoz hozzá jutni. Ha pedig albérletben tengődsz akkor a kereseted nagy része állandóan az albérleti díjra fog elmenni.


Szerintem a vidékre költözést is meglehet fontolni. Mi például megyeszékhelytől 10 km re lakunk, így már féláron volt a házunk mintha bent a városban lenne. Mivel van jogsi kocsik és buszközlekedés semmiből sem tart bejárni. 20 milliót spóroltunk ezzel.

2019. dec. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
59%

Mi annak idején pont így indultunk neki... Ráadásul én telibe a Bokros csomagba szültem, szóval fél év tgyás után csak gyes volt :(

3 hónapos volt a lányunk, amikor apósom beteg lett, úgyhogy az albiból hozzájuk költöztünk, hogy meg lehessen oldani az ápolását napközben is. Aztán a halála után osztottunk, szoroztunk, hitel nélkül esélyünk sem volt saját otthonra, és így a gyereknek sem tudtunk volna semmit félretenni. Ezért úgy döntöttünk, maradunk anyóssal, így az ő időskora sem probléma, nincs egyedül. Semmi gondunk nem volt, bőven elférünk a négy szobában, és mikor a lányunk egyetemre ment, hitel nélkül tudtunk neki lakást venni.


És elárulom, ez olyan lenézendő dolog, hogy a béka segge alá pontoztak érte a családi kategóriában pont ma :D

Pedig valahol az lenne a normális, hogy az egész család ot figyelembe kell venni, nem csak azt, hogy nekünk jobb lenne úgy szexelni, hogy a mama a szomszéd városban lakik...

2019. dec. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
En nem bulizgatom el a penzt,idom sem lenne ra a sok munka mellett,de nem is vagyok bulizos. A videkre koltozes kilove , se munka se semmi pont ezert jottem el .. Takarekoskodok,van felretett penz de hat nem milliok.. Lehet bantani, nem tudtam hogy ekkora bun,hogy gyermeket szeretnek :) Itt nagyon sok lehetosegem van dolgozni ,pont ezert dolgozok ejjel nappal nap mint nap. Tisztaban vagyok azzal,amiket irtatok :) Hat ezt bebuktam ezek szerint,akkor kesergek meg vagy 10evet legalabb..
2019. dec. 31. 22:07
 14/29 A kérdező kommentje:
Milyen hozzaallassal nem fogok semmit elerni? Halalra dolgozom magam, mit tegyek meg? Komolyan? Otleteket varok,ezert volt a kerdes.
2019. dec. 31. 22:11
 15/29 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván a gyerekhez Apa is lesz, és ketten kell összehozni a megfelelő egzisztenciát, nem kell 10 év, 5 év alatt meg lesz hidd el.
2019. dec. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Eees nyilvan nem a “semmire” szeretnek szulni.. Nem keresunk rosszul nem ez a fo problema,hanem hogy hiaba a sok munka nem jutunk elore. Igyis attol felek,hogy a kapcsolatunk is ramegy arra,hogy kb heti 1x vagyunk otthon minketten ugy,hogy “talalkozzunk” is .. En reggeltol estig nyomom a melot,parom szinten, persze hogy belefaradtunk mar :/ es nem tudom meddig birjuk meg. Nem most azonnal szeretnek gyermeket tenyleg csak otleteket vartam es nem azt megkapni hogy tanuljak meg meg majd 10ev mulva... Ne keseritsetek el megjobban..
2019. dec. 31. 22:30
 17/29 anonim ***** válasza:
63%
Ha halálra dolgozod magad és nem keresel eleget ahhoz, hogy előre juss, akkor váltani kell. Olyat tanulni, amivel van értelme dolgozni. Ha tényleg sokat dolgozol, és nincs eredménye, akkor nem a megfelelő munkát végzed.
2019. dec. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
26%

"Nem most azonnal szeretnek gyermeket tenyleg csak otleteket vartam es nem azt megkapni hogy tanuljak meg meg majd 10ev mulva... Ne keseritsetek el megjobban.."


Tehát tanulni nem akarsz, meg várni sem. Akkor mit vártál mit mondunk? Hogy fizetünk nektek egy lakást, vagy mit?

2019. dec. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
95%

Hogy kell csinálni? Egyszerű a recept. Ennyi evésen aki szült kétféle ismerősöm van, az aki a nyomorra szült vagy az aki a jóval idősebb párja, vagy a nagyszülők gazdagságára alapozva.


Konkrétan egy olyan nőt nem tudok aki fiatalon úgy szült hogy maga teremtette meg vagy legalábbis felesben a feltételeket. És az egész indra os erről szól. Nézd meg Kovi Rami fittet, két faiskolával 20x evésen minimum 100 milliós vagyonuk van, de ugyanez Tucsike, Dobó Ági és társai. Mindegyik más vagyonával kérkedik. Te pedig aki küzdesz, ezt érzed. Sajnos ez a való világ.

2019. dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
90%
Pont emiatt a kilátástalanság miatt hagytuk el Magyarországot. Eljöttünk Ausztriába. Nincs kolbászból a kerítés, keményen kell dolgozni, de van eredménye.
2019. dec. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!