Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert ilyen kilatastalan a...

Miert ilyen kilatastalan a fiatalok elete? Mit tudnank tenni, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt latom , hogy tizen x eves fiatalok gyermeket vallalnak. Nekem nincs ezzel ezzel semmi problemam (a testverem is 17evesen vallalt gyermeket,az o hatteret tudom). Ha meg nem is dolgoztak elotte mibol elnek meg? Oke,hogy szuloi segitseg de hat nem ertem ... fb-on latom a sok szep modern butort stb.. ok ezt igy mibol? En 18 eves korom ota dolgozom,jelenleg 7-bol 6-7et tizenorakat, de nem latom ertelmet. Nagyon szeretnek mar en is gyermeket lassan 24 evesen,de meg csak olyan alberlet sincs megfizetheto aron ahova gyerekkel lehet menni (a jelenlegi alberletunkbol is mennunk kell ha baba lenne) . Pest agglomeraciojaba meg jo 30millatol van egy haz 😂 annyi penzem sosem lesz ,se hitellel se sehogy. Akarmennyire is probalok elorebb jutni, ugy erzem nem lehet,sokat sirok is emiatt mert tudom hogy hiaba a sok munka ugy sem lesz sajat hazam/gyermekem. Az meg plane hogy ha baba lesz a fizum negyedenek a negyedet ha kapom.. Szulok tobb 100km-re .. Ti hogyan csinalnatok? En mar kezdem feladni es nem latom ertelmet semminek :(

2019. dec. 31. 17:50
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Hagyjatok mar ezzel a tanulassal komolyan, van olyan szakmam amivel mellekallasban jol keresek, es nem se idom se energiam ennyi munka mellett tanulni , es ha tanulnek is penzem nem lenne mert akkor dolgozni nem tudnek! Nem nem vartam el hogy egy hazat tegyetek a seggem ala.. Ugy erzem semmit nem er a penzunk mar.. Mondom beletorodtem 10evig kesergek meg koszonom szepen a hasznos valaszokat! Egy szoval nem emlitettem hogy mindent azonnal szeretnek,fiatal korom ellene igyis nagyon sok mindenrol lemondtam,hogy tudjak felretenni es csak a munkanak szenteltem az eletem.. Napi szinten sirva megyek haza a hajnaltol hajnalig tarto munkabol abban bizva lesz ertelme annak,hogy ezt csinalom,de ugylatszik nem. Aki hasznos valaszt adott annak koszonom, a tobbiek szedjenek szet megjobban nyugodtan! Boldog uj evet!
2019. dec. 31. 23:02
 22/29 anonim ***** válasza:
35%
Azért mondják, hogy tanulj, hogy ne kelljen éjjel-nappal dolgoznod.
2019. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
kėrdező menj külföldre dolgozni ,ott igaz sokat kell dolgozni de többet is keresnėl ,nyugodtabb is lennėl .
2020. jan. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj külföldre, az ember nem akar idősen szülni.


Két év kint a pároddal és házzal jöttök vissza.


A tanfolyam meg nyelvtanfolyam

legyen!

2020. jan. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
50%

Ha jó lenne az, amihez értesz, akkor hajnaltól-hajnalig dolgozva emeletes családi házad lenne már. De ahhoz is hlye vagy hogy felfogd, hogy ha ennyi melóval nem jutsz előre, akkor valami gond van és nem feltétlenül a rendszerben, hanem azzal, amivel próbálkozol. Miért nem megy át az üzenet??? Miért jobb nyafogni azon, hogy baj van ahelyett, hogy keresnéd a megoldásokat???


Fele ennyit dolgozol (hisz ezzel se jutsz semmire), tanulsz mellé értelmes dolgot, majd utána kétszer ennyit keresel fele ennyi munkával. Ha ezt nem érted, olvasd át még párszor, mert a megoldás itt van, nem a hisztiben.

2020. jan. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Az anyukám (szerintem nálad jóval lejjebb indult) megtudta csinálni. Alkoholista szülei voltak és egy kis faluban éltek. Sokszor enni sem tudott mit, ruhája is csak 2-3 volt. Ezután a szülei elküldték a Debreceni Református Kollégiumba (ezt csak azért csinálták, hogy ne kelljen a saját gyerekével élnie). Amikor elvégezte a gimnáziumot, az egyik tanára segítségével felkerült Budapestre. Ennek a tanárnak a testvére adott neki albérletet olcsóbban. Közben anya megismerkedett az apukámmal. Így ketten vettek hitelre egy lakást svájci frank hitelre (amire később rájöttek, hülyeség volt) megszülettem én (ilyenkor volt anya 28 éves)...anya terhes lett a tesómmal, ezért vettek neki is egy lakást hitelre, de már nem svájci frank hitelre. Kifizették az egyik lakást, majd a másikat. Ezután vettek egy házat, szintén Budapesten.


Szerintem megpróbálhatod hitelre a lakást, de semmiképpen se egyedül. És akarj, ne úgy állj hozzá, hogy úgysem sikerül. 😉

2020. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Kedves 19, 20 évesen szültem, nulla szülői támogatással. 16 éves koromtól dolgoztam rendesen, munkaviszonyban segédápolóként suli mellett, majd érettsébi után főállásban. Szakoktató akartam lenni, a kórház meg nem engedett suliba, úgyhogy megoldottam gyes mellett. Férjem asztalos volt egy kisvállalkozasnál, szóval nem keresett annyit, hogy ő tartott volna el.
2020. jan. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Látom a "vidékre" költözés nem opció, pedig ezt javasoltam volna. Pesten mondjuk nem is fogsz élhető lakást venni, de te tudod... én 29 vagyok, saját lakás (februárban jár le a hitel), 2 autó, 3éves gyerek, biztos állás mindkettőnknek. Mondjuk szerinted vidéken ezt nem lehet, nem is tépem a szám...
2020. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mi is emiatt jöttünk el...

itt minden megvan. Ki van fizetve a bérlet és tudunk mellette gyűjteni, h ha egyszer úgy döntünk, h haza.

Otthon nem kerestem annyit, mint amennyit itt havonta kapok, amíg itthon leszek a kislányommal.

3 hónapos. Otthon nem tudom, h mikor mertem volna bevállalni.

Egy dologban egyetértek a többiekkel.

Ha szar, változtass. Az már mindegy, h .

2020. jan. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!