Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállaljak ilyen gondolatokkal...

Vállaljak ilyen gondolatokkal gyereket?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy szeretnék gyereket. Kezdő munkavállaló vagyok, de van már ledolgozott egy évem. Lakás, autó megvan, jó helyen élünk, bölcsőde és óvoda van a közelben. Tehát a materiális alapok megvannak, csak a lelki oldala nem biztos...

Mindig arra gondolok, hogy mi lesz, ha szeretnék lustálkodni, pihenni, magammal foglalkozni vagy a párommal kettesben lenni, de nem megoldható addig a gyerek felügyelete? Akkor nulla életem lesz? Nézem a női fórumokat, hatalmas poénnak tartják, hogy három éve nem aludtak át egy éjszakát, és csak akkor tudnak a férjükkel együtt lenni, ha a gyerek elaludt és elbújnak előle. Mennyire megszokott ez? Nekem inkább siralmasnak hangzik, mint poénosnak.


2020. jan. 3. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

fel fogsz noni a feladathoz, ne felj belevagni

ezerszer tobb orom egy gyerek, mint amennyi nehezseg, az adja az erot a poenkodashoz :)

2020. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Ez 100% h igy lesz, h nem fogsz akkor lustalkodni, amikor spontan kedved tamad, hanem majd ha idod lesz, mert pl alszik a gyerek vagy elore ledumalod a felugyeletet. A szex is akkor lesz eselyes, ahogy a random pihi.... de ha ezek elorebb vannak meg, ne vallalj gyereket, mert te is azon fogsz sirni h jatszoter/bevasarlas a programod es mennyire rossz neked...
2020. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ja és elég fontos részt kihagytam. Anyám nem volt túl jó, nem foglalkozott velem, épp csak hazavitt, kaját tolt elém, majd bekiabált az ágyba ha eljött az ideje és reggel vitt bölcsibe/oviba. Félek, hogy nekem se lesz türelmem a gyerekhez és nem akarok majd vele játszani és megsínyli.

Illetve még egy... Kezdem érezni hogy ezek hülyeségnek lesznek titulálva, de én komolyan gondolom... Már most bosszant, ha olvasom, hogy egyik gyerek homokot szórt a másik szemébe, vagy eltépte a ruháját, kiverte a fogát, stb. Félek ha az én gyerekemmel történne ilyen, nem tudnám türtőztetni magam és lekiabálnám a gyereket és a szülőt, ha nem akarja magától megoldani a helyzetet

2020. jan. 3. 22:12
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Én még nem láttam magam körül olyan gyereket, aki 2-3 évesen ne aludná át az éjszakát. Pihenni is lehet, csak nem bármikor.
2020. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
A gyerekeket többféleképpen lehet nevelni, lehetsz lazább anya is, de gyerekfüggő is, hogy mire van igény. Ha van pénz, találtok bébiszittert is. Az biztos, hogy jobban kell tervezni, logisztikázni.
2020. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Még semmifelekepp ne vallalj gyereket.

Sőt ne is gondolj rá.

Még menj nyaralni, gyújtsd a pénzt.

Bulizzál.


Nagyon megbanod ha most bevállalód.


Majd akkor ha semmi sem számít csak a baba.

Nem bujod a fórumokat, hogy ki mit hogy csinál, csak arra vágysz mikor babázol már.

2020. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán hány éves vagy? Nagyon nem mindegy! Egyébként hosszú távon behozza a gyerek a kezdeti pár év nehézséget, de azok a strapásabb évek is közben rengeteg örömmel, boldogsággal járnak. De csak akkor legyen gyereked, amikor már igazán akarsz.
2020. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem még hanyagold a dolgot... Inkább éld ki magad előtte alaposan, mert kevés szánalmasabb dolog van annál amikor egy pár napos újszülöttet máris lepasszol az anyja hogy szórakozzon. A környezetemben volt ilyen példa, hogy szülés után pár nappal amikor hazajöttek a kórházból, már a nagyira bízra estére és egész éjszakára a gyereket hagy menjen el barátnőzni.

Nem, nem azt mondom hogy mondjon le örökre a szórakozásról, vagy hogy felejtsen el nőnek is lenne az anyaság mellett, de azért ez a véglet is ritka szánalmas...

2020. jan. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%
Azt az egyet tanuld meg, hogy csak végső soron kezdj olvasgatni a témában. Én nem mondom, hogy túloznak a nők, vagy éppen van a másik tábor, mert ők biztosan így élik meg, de sok mindentől meg fogod magad kímélni ha ezt elegeded. Itt már a teherbe esésnél, szülés történeteknél is gondolok erre. Én is úgy gondolom, hogy várj még vele. Ha úgy érzed, hogy most már elég a kirándulásokból stb csak egy gyerek hiányzik minden jóval rosszak együtt akkor vállalj gyereket.
2020. jan. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%

A gyerekvállalás hatalmas felelősség, de hatalmas ajándék is.

Jordan Petersonnak Az élet 12szabálya című könyvében egy egész fejezet szól a gyereknevelésról.

Remek tanácsokat ad, amit mint pszichológus, és mint apa remekül alátámaszt.

2020. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!