Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak mert fiatal vagyok,...

Csak mert fiatal vagyok, vállaljak el aprópénzért munkát? Normális ez a hozzáállás a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy egyáltalán nem vagyunk szegények, sőt, havi 370.000 ft felett van a szüleim keresete összesen.

Estin tanulok szakmát, 4. hónapja nem dolgozom, előtte alkalmi munkát csináltam. Azóta hiába küldözgetek mindenfelé önéletrajzot, még csak be sem hívnak (nincs tapasztalatom, érettségim van csak, és heti 2 nap nem érek rá..).


Ahová mehetnék, azok nem bejelentett szobalány, takarítós munkák, max 500 ft-os órabérrel... Szüleim szerint el kellene vállalnom ilyet. Tudom, hogy ez is pénz, de nem vagyok annyira megszorulva, pénzt meg tőlem nem fogadnak el, tehát ez zsebpénzbe menne..


Nem büdös nekem a munka, takarítottam már szros wc-t, de nem 500 ft-ért, napi 12 órában...


20/L


2015. aug. 17. 15:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 A kérdező kommentje:
És ha elkezdenék ilyen munkát, akkor a hetem teljesen be lenne táblázva. 2 délután tanítás, 1 nap gyakorlat, másik 4 nap 12 órázás
2015. aug. 17. 15:19
 2/83 anonim ***** válasza:
47%
Milyen szakmát tanulsz?
2015. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 A kérdező kommentje:
Most ennek mi köze a kérdésemhez?
2015. aug. 17. 15:20
 4/83 anonim ***** válasza:
100%

figyelj én sem álommelót csinálom most, de csinálom, mert addig is megy az időm, van TB-m, megy a nyugdíjba, és mellette küldözgetem az önéletrajzokat.


milyen melóra bólintanál rá? mit tanulsz?

nyelvet beszélsz? mert egy érettségivel nem mész sokra

2015. aug. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 A kérdező kommentje:

Bármilyen munkára, ami bejelentett, és nem minimálbéres órabér alatt fizet. Mert 500 ft az alatt van.


Angolul beszélek csak, ennyi.

2015. aug. 17. 15:22
 6/83 anonim ***** válasza:
47%
Nem azért kell aprópénzért munkát vállalnod, mert fiatal vagy, hanem azért mert: 1. Semmi más lehetőséged nincs, ahogy leírtad. 2. Szükséged van a munkagyakorlatra ahhoz, hogy a jövőben tovább tudj lépni. Márpedig ha soha nem mész el dolgozni, akkor soha nem is fognak felvenni sehová, mert nincs tapasztalatod. Aztán majd próbáld meg egy állásinterjún elmagyarázni 10 év múlva, hogy miért vagy már 30 éves és az előző munkahelyek rovat teljesen üres az önéletrajzodban!
2015. aug. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
91%

Azért a 370 két embertől nem olyan nagyon sok!

A szakmád meg úgy jön ide, hogy abból tudnánk következtetni, hogy a jövőben milyen kilátásaid lesznek.

2015. aug. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
77%

érettségivel szted milyen melód lesz? max min.béres.

angol milyen szinten? legalább felső? mert akkor talán találsz vmit amúgy ha nincs végzettséged, tapasztalatod, akkor bizony el kell kezdeni vhol, nem leszel rögtön igazgató

2015. aug. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:

Ez teljesen jogos lenne akkor, HA NEM TANULNÉK JELENLEG. A szakmámban el fogok tudni helyezkedni, oda meg teljesen mindegy lesz, hogy van-1 1 év call centeres tapasztalatom, vagy nincs.


A pénzre jelenleg nincs túl nagy szükségem, van fél millióm elrakva, abból fizetem a sulit, vizsgát majd.

2015. aug. 17. 15:24
 10/83 A kérdező kommentje:
Könyörgöm lássátok már, hogy SZAKMÁT TANULOK JELENLEG! Májusban végzek, és már most hívtak egy helyre, hogy menjek oda dolgozni, mert nyugdíjba fog menni egy nő.
2015. aug. 17. 15:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!