Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érzi mindenki feljogosít...

Miért érzi mindenki feljogosítva magát, hogy beleszóljon a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
Még csak 4 hónapos a kicsim, de már volt minden. Ne etessem olyan sűrűn, hagyjam sírni, miért nem eszik már mást is..... Stb. Hiába mondom hogy majd én tudom meg hogy az én gyerekem. Mintha meg sem hallanák. Már kezdem unni.
2020. jan. 12. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden életszakaszban kapsz majd jó tanácsokat, mit mikor kellett volna már elkezdened, bevezetned, elvenned vagy megengedned a gyerekednek. Nincs ellenszer, csak ha röviden megköszönöd és lezárod azzal, hogy majd átgondolod. Ennél többet nem kell tenned vele.
2020. jan. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Még csak 4 hónapos, ha így folytatod, 2 éves korára agyvérzést kapsz.


Egyik rokon:


Túl vékony a gyerek

Túl keveset sír

Túl sokat eszik

Elkényeztetett lesz

Miért nem tud még beszélni?

Stb, stb...


Másik rokon:


Túl dagi a gyerek.

Túl sokat sír

Miért jár már a gyerek?

Miért eszik ilyen keveset?

Nem foglalkozol vele eleget azért nem beszél.

Azért dagi, mert nem szoptatod.


Én már képes vagyok rezzenéstelen arccal fél óráig hallgatni ezt, és bólogatni.

2020. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

A pokolba vezető út jó szándékkal van kikövezve. :)

Üdv a valóságban! Itt mindenki beleszól jó szándékból. Neked legalább van, aki beleszól.

2020. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém meg meg se született de már most mindenki a melltartomban meg a vaginamban turkal. Hogy szülnek, rooming in vagy nem. Hogy szoptassak, meddig szoptassak, hányszor szoptassak. Ahhh hagyjuk is. En mindenkit meghallgatom, mert annak örülnek, aztan tojok rájuk.
2020. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert mintha ők mindent tökéletesen csináltak volna...
2020. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez csak egyre rosszabb lesz. Ha én előre tudom, mit fog művelni a családom, biztos, hogy nem vállalok gyereket.

Igen, hiába mondod.

Én viszonylag sok évig tanultam gyermekpszichológiát, de természetesen mindenki jobban tudja, mint én, hogy mit és hogyan kéne.

Hajmeresztő gyereknevelési stratégiákat követtek egész életükben, ennek meg is lett az eredménye, ezzel ugyan nem hajlandók szembenézni, de majd ők megmondják, én mit csinálok rosszul. Engem sokszor az agyvérzés kerülget.

Sajnos nem tudlak semmi jóval biztatni, az egyetlen gyógyszer erre a leszrom tabletta, változni úgysem fognak.

2020. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos ilyen, üdv a valóságban.

Mindenki segíteni akar, mindenki azt hiszi, az a tökéletes, amit ő csinál.

Talán csak egyfajta megerősítést várnak, hogy nem rontották el.

2020. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%

6

Akkor te a család többi tagjának szülsz, vagy magadnak? Mindenhol vannak okoskodók amióta világ a világ, le kell tudni öket carni.

2020. jan. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A "legjobb", amikor a védőnő és/vagy a gyerekorvos is beléd áll ilyenekkel. És nem olyan egyszerű lesöpörni a mondandójukat, mert hát mégis ők a szakemberek... Hiába tudod, hogy elavult ostobaságokat kántálnak, ha elég erőszakosak, neked meg mondjuk első gyereked és nem is annyira egyszerű, akkor meg tudnak ingatni.

Sosem fogom megérteni én sem, hogy miért kell ez, mire jó. Ki tudja csinálni az embert a folyamatos bsztatás. Az én szememben ez már az érzelmi bántalmazás határát súrolja...

2020. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hála istennek a védőnőnk egy fiatal anyuka aki nem szól bele, mit hogy csinálunk. Ellenben a családnak olyan tagjainak van a legnagyobb szája, akik tudom, hogy elég sokmindent elbasztak. Ez a duma, hogy az ő gyereke már 2 hónaposan a kolbászt nyalogatta. Az nem számít hogy mennyi emésztőrendszeri problémája van felnőttként. Meg a miért szoptatsz olyan sűrűn. 3 óránként kell. Ezt olyan szájából aki kemény 2 hónapig tudott szoptatni. Lehet tényleg inkább önigazolást keresnek. Megpróbálom elwngedni a fülem mellett, de néha azt érzem, hogy ezzel azt mondják hogy szar anya vagyok és szarul csinálom a dolgokat. Első gyerek. Egyenlőre azt találtam megoldásnak, hogy mindent átbeszélek a mi tündéri védőnőnkel. Majd ha valami tényleg hülyeség ő szól.
2020. jan. 12. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!