Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belefáradhattam a gyereknevelé...

Belefáradhattam a gyereknevelésbe?

Figyelt kérdés
11 éves lányommal élünk ketten egy albérletben. Házasságom hat éve felbomlott, már nem tudok megbízni a férfiakban. Tervezett gyerek volt a lányom, nagyon akartuk, veszélyeztetett terhes voltam, majdnem belehaltunk a szülésbe, ezért nem is vállaltunk több gyereket. Most pedig olyan vagyok, mintha most jött volna ki rajtam a szülés utáni depresszió. Nincs türelmem hozzá, gyakran ok nélkül leszidom, nem tudom mi van velem. Ha pl. segít a házimunkában az a baj, ha nem, akkor meg az. Komolyan mondom, olyan mintha én lennék a gyerek (lehet leszidni, tudom hogy megérdemlem) Tegnap is voltunk vásárolni az iskolakezdéshez, nem tudta eldönteni hogy milyen táskát vegyen, én meg már ott voltam hogy én hazamegyek és vegye meg ő amit akar, elegem van. Most kedzem érezni, hogy hiányzik a régi életem, amikor csak a tanulás volt és a szórakozás. Van állandó munkahelyem (egészségügyben dolgozom), de akkora stressz még sosem ért hogy itthon ilyen legyek a lányommal. Őszintén kimondom, bár nagyon sajnálom, hogy már valahogy nehezemre esik vele foglalkozni, vagy elmenni vele valahová, pedig lenne rá alkalom. Pedig nagyon szeretem őt, és tudom hogy ebben a korban nagyon nagy szüksége van rám, és úgy mint máskor, most is sok figyelmet igényel. Rendes kislány, jól tanul, kedves mindenkivel, de annyira félek hogy az én hibámból elkallódik úgy, mint sok ilyen korú lány. Ha valami ilyen történne vele azt soha nem bocsátanám meg magamnak... Most is az van, hogy "lepasszolom" anyukáméknak, én meg elmegyek a barátnőimmel a cukrászdába, vagy sétálni, ahelyett hogy vele mennék. Tudom, hogy nagyon gyerekesen viselkedem, tényleg mintha én lennék a gyerek. Egyébként sosem bántanám, se szóban, se máshogy ilyenre ne is gondoljatok. Nem tudom mit csináljak még, mert ez így nagyon nem jó. Tudtok valami ötletet?

2012. aug. 30. 17:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis pihenés kell neked.
2012. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam én is írni,szüleidhez vagy rokonokhoz "passzold" le a gyereket,és kapcsolj ki bárhogy,de ne 1 órára 1-2 napra biztos! Neked egy kiadós pihenésre van szükséged,minden a régi lesz. Ne keserítsd meg a lányod kedvét,szegény nemsokára tinédzser lesz ki fog készülni hogy az egyetlen szülője mindenbe a hibát fogja látni benne,mikor úgyis olyan szörnyű a tinédzser lélek.
2012. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségügyben tevékenykedsz célszerü lenne kihasználni a lehetőségeid, lehet egészségügyi problémád is. Magas cukor, vérnyomás, ezer dolog ami miatt nem birod, fáradékony, ingerült vagy.

Ez az egyik rész. Másik pedig: sportolj és pasizz. Fittebb leszel és sok most megoldhatatlannak tünő dolog lepereg majd rólad.

2012. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is jó, hogy felismerted a problémát. Vannak nyugtató teák (természetes dolgokból) néha megihatsz egyet hátha segít. Pihend ki magad menj el egy hétvégére valahova nélküle.
2012. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
És nem utósósorban jó lenne egy pszichológussal elbeszélgetni.
2012. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha tul fiatalon szultel akkor az is lehet ok, hogy nem elted ki magad.
2012. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Na és hol van az apuka? Miért a mamánál van a gyerek, ahelyett, hogy az apjával is lenne?


Pihenésre van szükséged, programokra, mozgásra.

2012. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Esetleg megbeszélhetnéd a lányoddal, hogy ne haragudjon, ha türelmetlen vagy vele, mert nem tudod mi bajod van. Ha ezt elmondod, akkor biztos nem fogja úgy magára venni, és lehet hogy te is megkönnyebbülsz hogy tisztáztad.
2012. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyedülálló anya vagy, természetes, hogy néha erőt vesz rajtad a feszültség.

Ahogy a többiek is írták: pihenj! "Vegyél ki" néhány szabadnapot és ilyenkor csak magaddal törődj.

Ilyenkor csinálj bármit, amihez kedved van: menj bulizni a barátnőkkel (miért ne? attól, hogy anya lettél, még igenis elengedheted magad néha ennyire is!), vagy moziba, vagy egyszerűen csak heveredj le a TV elé pár jó filmmel, szóval bármi.

Ilyenkor a lányodra nyugodtan vigyázhatnak a nagyszülők, vagy akár bébiszitter (ha megengedheted).

És ami a legfontosabb: ne legyen bűntudatod, hogy ha "lepasszolod" a lányodat!

Anyává váltál, de ez nem jelenti, hogy mostantól csakis anya vagy és minden alá kell rendelned ennek!

És hidd el, a lányoddal is türelmesebb leszel, ha néha kiengedsz és nélküle is töltesz egy kis időt.

L/25

2012. aug. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a pihenést írta, senki nem gondol bele, hogy neked nem pihenés kell. Miért is kéne? Nem kimerült vagy vagy idegbeteg. Egyszerűen fiatal vagy, és szerető társra van szükséged. Nem bízol a férfiakban, de amit leírtál érződik benne, hogy boldog szeretnél lenni mint minden normális nő, és ne tagadjuk a szex hiánya is vezet ilyen ingerült állapothoz. Menj a barátnőiddel, kapcsolódj ki, és nyisd ki a szíved,adj lehetőséget egy új kapcsolatnak. Mert ha leülsz és becsülettel belegondolsz mit írtam lehet, hogy igazat adsz.
2012. aug. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!