Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek van meleg rokona, mit...

Akinek van meleg rokona, mit mondotok róla a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Van két fiam 3 és 5 évesek. Az apjuk lelépett, mikor a kicsivel voltam terhes, de szerencsére azóta van új párom, aki csodálatos, szeret engem is meg a gyerekeket is. Na most az a helyzet, hogy páromnak van egy öccse aki meleg. Eddig nem foglalkoztam vele különösebben, mert igazából még sose találkoztunk, ő külföldön él. Viszont nemsokára lesz apósom 60. születésnapja és elég nagy buli lesz, amire a párom öccse is haza jön és mint kiderült hozza a pasiját is. Hát én nem tudom mit csináljak, mit mondjak a gyerekeknek, hogy az Ádi bácsi miért puszilkózik a másik bácsival meg miért ölelgeti. Félek, hogy ha megkérem a páromat, hogy szóljon nekik, hogy a gyerekek előtt ne, akkor megharagszik rám. Mit csináljak mondjak a fiúknak előre valamit, vagy aki ilyen meleg az azért tudja, hogy gyerekek előtt így nem nagyon kéne? Nem ismerek amúgy melegeket. Ha a gyerekek mégis rákérdeznek valamire mit mondjak nekik?
2020. jan. 16. 18:59
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó:


Igen, a gyerekek utánoznak, de nem az évente 1x látott nagybácsit fogják utánozni, hanem a szülőket.


Ha a szülők különböző neműek a gyerek gyakran látja őket, puszilkodni, meg ölelkezni, nem azt fogja utánozni, amit évente 1x lát, hanem azt amit naponta lát.

2020. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
94%

A lányom láttott a parkban 2 kutyát b....

Megkérdezte h mit csinálnak, én mondtam h szeretuk egymást. És tovább siettünk.

Azóta sem akart kutyapózban meghágni, csak azért mert szeret

2020. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
13%
Nekem igazán mindegy, mit nem csinál a lányod. Az enyém nem fog melegeket látni amíg nem lesz nagyobb. Mielőtt a tobábbiakat bele költenétek a válaszomba: nem szidom a melegeket. Nem vetem vetem őket. A gyereknek sem mondok rosszat róluk. Annyit szeretnék, hogy idősebb korában találkozzon először a fogalommal, semmi mást. Csak és kizárólag erről szól a válaszom. Nem értem ezt egy normális meleg pár hogy nem értené meg?
2020. jan. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
89%

Ez akkora egy ostoba "érv", hogy a gyerekek utánozzák, amit látnak. Ugyan már, akkor azt miért nem utánozzák, hogy anya és apa puszizkodik? Vagy amit írt is az egyik válaszoló, hogy látta a gyerek a kutyákat b...ni a parkban..?

Édes hogy te eldöntötted a te gyereked márpedig nem fog melegeket látni, de tudod... Ember tervez, Isten vegez. Mi futottunk már bele meleg párba az utcán. Na és akkor mit csinálsz?! Eltakarod a gyerek szemét és elszaladsz, nehogy meglássa őket? Jó ég, szánalmas. Mégis mi baja lesz, hmmm? Visszafejlődik vagy "beteg" lesz? Azért az ember meri feltételezni, hogy van annyira értelmes és intelligens a szülő, hogy ezt a helyén tudja kezelni, de hát látszik, hogy manapság már bárki szaporodhat....

Pont ezzel a beállítottsággal sikerül majd ítélkező, ismeretleneket lenéző felnőttet nevelni a gyerekből. Aztán majd nehogy meglepődj, ha egy nap azzal állít be a fiad/lányod, hogy meleg. Akkor mit csinálsz??

Megsugom, több meleg pár is nevel gyereket és hihetetlen, de nem lesz a gyerekből is automatikusan meleg, csak mert azt látja, hogy neki két apja/anyja van...!

2020. jan. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
16%
Sose értettem, miért megy ezen a hiszti és miért keverik a szezont a fazonnal.. melegnek lenni nem normális, nem ez az alapértelmezett. Van ilyen, de attól még nem fogom a kicsi gyerekemet ezzel traktálni, és másoknak sem hagyom. Bűnözés és gyilkosság is van a világon, de nem ez a jellemző, nem is nyomod le a gyereked a híradó elé este.. bőven elég ha ezekkel később találkozik. Engedtessék már meg, hogy mindenki úgy nevelje a gyerekét ahogy akarja.
2020. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk azért, mert úgy vagy előítéletes és úgy ítélkezel a másik emberről, hogy lósz*art nem tudsz róla, pusztán annyit hogy meleg. És ez már felhatalmaz arra, hogy szarba se nézd? Ne vicceljünk már. Ráadásul gyilkosokhoz hasonlítgatod??! No komment. Azért egy gyilkos, aki szánt szándékkal megöl egy másik embert, bőven rászolgál arra, hogy elítéljék és érthető, hogy óvni akarják tőle a gyerekeket.

Egy meleg mivel szolgált rá erre a "jujjúristen meg ne lássa a gyerek" primitívségre?

Nem mellesleg itt nem arról van szó, hogy csak úgy unalomból ültessük le a gyereket és meséljünk nekik a melegekről, hanem arról, hogy a nevelőapja öccse, aki CSALÁDTAG, és a saját apja szülinapjára megy, történetesen meleg! És baromira nem úgy kéne hozzáállni, hogy "remélem tudják, hogy ezt a gyerek előtt nem kéne" meg "szólnék a férjemnek, hogy ezt ne...".

Azért óriási különbség van aközött, hogy pusztán nem beszélsz a melegekről és aközött, hogy egy családtag meleg és a gyerekek találkozni fognak vele. Szánalmas és igen is homofób dolog, hogy elvárod a férjed öccsétől, hogy a te szent gyerekeid miatt egymáshoz se érjenek a párjával, nehogy meglássák őket.

Azért ami vicc, az vicc. És ha hazaköltöznének?? Akkor soha nem találkozhatnának a gyerekekkel, mert az anyjuk egy csőlátású, homofób? Bravó, megvan a szint. Elképesztő, hogy valaki nem érti a fent említett 2 dolog között a különbséget.

Én se ültettem le a lányomat 4-5 évesen, hogy figyelj csak Anna, vannak férfiak, akik a férfiakat szeretik, mert nem jött szóba! Ellenben, ha a családban lett volna meleg, minden további nélkül találkozhattak volna a lányommal és eszembe nem jutott volna rájuk szólni, hogy ne puszizkodjanak, a gyerekemnek pedig válaszoltam volna a kérdéseire! Értelmes, felnőtt ember, aki ráadásul szülő képes helyén kezelni a dolgokat. És nem, az hogy bújtatod a gyereket a férjed meleg öccse elől, meg elvárod tőle, hogy ne legyen arra az időre az, aki valójában, véletlen sem intelligens emberhez való viselkedés. Ennyi.

2020. jan. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim válasza:
83%

Félek, hogy ha egyszer a gyerekem lát egy turmixgépet (nekünk nincs otthon) akkor bedugja a kezét a konnektorba és búgva körbe-körbe fogok pörögni hetekig...


Obviously...

2020. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
83%

"Annyit szeretnék, hogy idősebb korában találkozzon először a fogalommal, semmi mást. Csak és kizárólag erről szól a válaszom. Nem értem ezt egy normális meleg pár hogy nem értené meg?"


És szerinted KIT érdekel, hogy te mit szeretnél, mikor lásson a gyereked meleg párt?! Te nem vagy 100%-as, hogy szerinted teljesen normális egy melegre ráparancsolni, hogy ugyan ne "melegeskedjen" már és rá se nézzen a szerelmére, mert jaj a te gyereked.

Normális embernek meg sem fordul a fejében ilyet kérni a másiktól. Ráadásul ez a férj és az öccse apjának (!!) a szülinapja, könyörgöm a családjáról beszélünk!! Ha valakinek, akkor neki minden joga megvan ott lenni a párjával együtt és most figyelj : még puszizkodni vagy egymást megölelni is minden joguk van. Mint ahogy bármelyik másik párnak is. Ha neked ez ekkora probléma, akkor nem kell elmenni egy családi összejövetelre, ahol olyan emberek vannak, akikhez a világon semmi közöd rokonilag. Ellenben a férjed öccsének...

2020. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%
Ádi bácsi szereti azt a bácsit,pont úgy ahogy anyu szereti aput. Ennyi,nem kell túlragozni. A gyereket nem fog érdekelni semmi egyéb info. Nem kell elmondani hogy akkor Ádi bácsi a péniszét beteszi a másik bácsiba..
2020. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!