Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen úton vehetem egyedül a...

Fckindarksaid kérdése:

Milyen úton vehetem egyedül a nevemre a lányom?

Figyelt kérdés

Egy 2 hónapos kislány apja vagyok.

De sajnos csak ennyit mondhatok el róla, hogy egy férfi aki az apukája a csöppségnek.. Mivel az anyja exének (házasságból) a nevét viseli.

Szerencsére már elvaltak, hivatalosan kb 2hete. De minden okmányon a gyereknek a másik pasas neve szerepel..

Jelenlegi helyzetem az, hogy párom ellenem van és nem együtt működő velem.

Aki jártas ebben a témában, és ha tud akkor segítsen. (f/30)



2020. jan. 18. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyok jártas az ügyben de szerintem a bíróságon kérhetsz DNS vizsgálatot. És akkor onnan el tudod indítani az ügyet.
2020. jan. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Összefogsz a volt férjjel, és anyukával közlitek, hogy vagy együttműködik, vagy a bíróságon DNS teszttel bizonyítják, hogy te vagy az apa (exférjnek mondod hogy ez esetben se gyerektartás se semmi bele fog menni).Jelenleg ennyit tehetsz
2020. jan. 18. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos ha a szüléstől visszaszámított 300 napon belül akár csak 1 napig is házas volt, akkor a volt házastárs a vélelmezett apa. Te viszont kezdeményezhetsz apaság megállapítására irányuló pert, ilyenkor a bíróság kér dns vizsgálatot is és kiderül ki a valós apa, és a nevedre kerül a gyermek, nem kell együttműködőnek lennie a párodnak.
2020. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló szituban voltunk, van megoldás. Apasági nemperes eljárást kell indítani, ahol mindhárman kijelentitek, hogy a gyermek tőled van. Nem túl bonyi, egy kérelem a bírósághoz, bementek és kb fél óra alatt megvan a határozat. Onnantól kezdve mehetsz az anyakönyvezetőhöz új anyakönyvért, és a többi iratot is intézheted. Ha kell segítség írj.
2020. jan. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!