Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elek vagy Atanáz, melyik a...

Elek vagy Atanáz, melyik a jobb név? Kiszúrás a gyerekkel van nem?

Figyelt kérdés

2020. jan. 20. 09:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Azért csak ezeket kérdeztem, mert ezek a legkritikusabbak.


De van más, Iván vagy Tivadar, ezek jobbak?

2020. jan. 21. 06:38
 12/20 anonim ***** válasza:
55%

Az Iván nekem túl oroszos.



A Tivadar nálunk is listás volt. Van egy távoli rokonunk akit így hívnak, Ticinek becézzük. Gyermekkorban a Tici aranyos, felnőtt korban a Tivadar pedig elegáns, férfias.


A 4 közül én ezt adnám.

2020. jan. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a Tivadar tetszik a legjobban ezekből.
2020. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
33%
Még 4 közül is az Atanáz.
2020. jan. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%
A Tivadarra még egy szavazat
2020. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Az Atanázt egy újságcikk végén olvastam, mint újságíró.
2020. jan. 21. 11:39
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát ezek közül leginkább egyik sem.

Az Atanázt életemben nem hallottam még, nem mondanám meg, hogy ez egy név, szerintem béna.


Az Elekről meg, bocsi de egyből a Beviz Elek jut eszembe..😅


A Tivadar se épp a legjobb, de ha nagyon muszáj, akkor inkább ez, mint a többi.

2020. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Elek az jó, kellemes, egyszerű, klasszikus név

Atanáz , hát, különleges hangzása van, az biztos, de nekem sajnos pl kicsit hasonlít az eutanáziára;

Iván nagyon szép név szerintem

Tivadar szerintem is a leg szépségesebb a kérdésben felsoroltakból.

2020. jan. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
*Ja és pl Tivadart pl a Farkasházyt hallottam egy műsorban, hogy Teddynek szólítják, az is pl tetszetős a számomra. (Előző voltam.)
2020. jan. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
75%
Én Atanázt egyet sem ismerek, így a kötelező olvasmányból jut csak eszembe és nem volt épp jó arc. Eleket csak öreget ismertem, de aztán az egyetemen az egyik csoporttársam Elek volt így megszoktam fiatalos névnek is és egy nagyon laza, jófej, jóképű srác volt, ami miatt még pozitívan is gondolok rá, ha ezt a nevet hallom. Szerintem semmi gond vele. Nem hasonlít semmire, nem túl nyakatekert, nem egy furán magyarosított külföldi név stb. Nekünk csupa E a vezetéknevünk is, ezért nem adnám, de amúgy tök jó. Nekem kifejezetten tetszenek az ilyen hagyományosabb, de nem elcsépelt nevek. Biztos, hogy senki se fog nézni, hogy ez a név mégis mi, mégse lesz vele minden hely tele, és igazábóíl ez nem is a "minden második 60 feletti vénembert így hívnak, nosza támasszuk fel ezt a nevet is" kategória.
2020. jan. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!