Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom (4éves) minden...

Kislányom (4éves) minden reggel sírva jön ki, hogy annya ne menj el dolgozni. Mi lehet a megoldás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Én mint az apa később megyek dolgozni, így én viszem az óvodába.

De ez a reggeli sírás nagyon rossz.

Ha mondom én be megyek vele feküdjön vissza, akkor is anya anya anya....

De ha ő vissza megy vele, akkor is ahogy kijön a szobából rögtön a kicsi is és újra sírás anya ne menj el...

Amikor elment az anyja már nincs gond készülünk reggeli nevetés stb.

De ezt a reggeli sírás dolgot, hogy lehetne megoldani?

Már elmagyaráztuk, hogy anya dolgozni megy stb. Vagy volt hogy az anyja vitte óvoda. De semmi változás.

Vagy ez majd egyszer abba hagyja ha idősebb lesz...

Köszi előre is a segítséget


2020. jan. 20. 10:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, mi a cirkusz abban, hogy egy pici óvodás gyerek, aki egész éjjel egyedül volt valószínüleg, reggel nem is láthatja az anyukáját csak pár percre, es utána megint egész nap nélküle lesz?

Ennek a korosztálynak még több kell anyából.

2020. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Megvan a búcsúzás is reggeli is ha úgy vagy az óvodába reggelizik mint a 90%-ka a gyerekeknek, ez változó de ezek megvannak reggel amiket írtok minden e téren akkor is sír míg elmegy.

Ez arra az időre vonatkozik csak, utána semmi baja nincs már. Munkahelyén volt már ezt írtam is.

Oviba nem tudja vinni túl korán kell indulnia dolgozni, akkor még nincs nyitva az óvoda...

2020. jan. 20. 14:51
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

Valami megborítja. És persze, el fog múlni, ha egy idő után nem kap rá választ részetekről, csak a számára elutasítást, feladja... vagy nem és rosszabb lesz. Az okát kell kiderítenetek, olyasmi módszerrel, amit a 3as írt. Azt mondod, kedves kérdező, hogy a plüssös szerepjátszás megvolt. Hogyan? Ő milyen gondolatokat fogalmazott meg ezalatt? Hagytátok, hogy ő alakítsa a történetet, aszerint ahogy a fejében van vagy ti játszottátok el neki a ti verziótokat, amit meg kell/kéne értenie?

Én végső esetben felkeresnék egy pszichológust, mert az ilyesfajta szorongások lenyomata, kioldás/megoldás nélkül megmarad felnőtt korra is. Saját példát is tudnék mondani. Hosszabb önismereti út volt, míg egy hasonló szeparációs szorongást fel tudtam dolgozni, és mire rájöttem, hogy a felnőtt életemben annak ott volt hatása. Amióta helyére került, azóta jobban kezelek olyan szituációkat, amik régebben frusztrációt okoztak. Plusz nem volt egyértelmű az ok-okozati összefüggés. De ehhez kell némi pszichológiai, önismereti háttértudás, hogy ennek a jelentőségével foglalkozzon az ember. Sokan a tünetet kezelik annyival, hogy majd elmúlik és ha elmúlt, akkor pipa - az mindegy, hogy ez hagyott-e nyomott a gyerekben vagy sem (még ha kézzel foghatóan nem is látszik). Itt is játszik és nevet a kislány, miután apával otthon maradt. De az anyja elmenetelét jelentő stresszt nem tudja kezelni. Ebben kéne neki segíteni. Ám amíg nem tudjátok, hogy miért stresszel - lehet, hogy felnőtt fejjel észre nem vehető probléma miatt -, addig nem tudjátok megoldani.

2020. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
45%
#11 az a cirkusz, hogy amint Anya elmegy, a gyereknek semmi baja. Ha még utána is sírna, nem lehetne megnyugtatni, azt mondanám, hogy tényleg gáz van. De ez így egy nagyadag mûsor anyának.
2020. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Annyit mindenképp tehettek, hogy nem minősítitek cirkusznak a gyerek fàjdalmát, amiért nem kap eleget az anyukája idejéből, hanem együttéreztek vele, érvényesítitek az érzéseit. Pl Te, ahogy reagàlsz, az nagyon fontos, ne bagatellizáld a problémát, biztosítsd a megértésedről, utána biztasd, hogy gyorsan eltelik a nap és újra látja anyát. Fontos, hogy az első rész "látom nagyon szomorú vagy, hogy anya elment, megértem, hogy szerettél volna ma reggel több időt tölteni vele" - ne maradjon ki.

Így legalább nem károsodik még jobban, mintha úgy kezelnéd, mint aki cirkuszol.

2020. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
És örülj, hogy kimutatja Neked a szomorúságát, ez is a bizalom jele, ha belefér, ezt is jelezd vissza neki.
2020. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
14, ez nem jelent semmit, az 1 évesem pl szuperül elvan a baby sitterrel, de gyakran akkor pityeredik el, amikir újra meglát. Mielőtt benyitok az ajtón, kihallom a kacagasát.
2020. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
22%
Ennek kislánynak az baja hogy alig látja anyukáját ,párod ha tud vegyen ki szabadnapot,szabadságot vigye hoza a gyereket az oviba,attól talán meg nyugszik a lelke a gyereknek hogy kapott elég anyai figyelmet,szeretetett.
2020. jan. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Kicsit páran már túlzásba esnek... Persze nem is lehet véleményt mondani nagyon pár mondtad/információból. De azért köszönöm.

4éves és ez most jött elő egy pár hete. Eddig is járt óvodába és nem volt ilyen probléma, sőt a beilleszkedése is könnyen ment.

Valószínű most ez a korszaka van.

Kb annyit látja a gyereket mint egy átlag család ahol dolgoznak a szülők tehát nem mondanám, hogy keveset. Mivel amikor vége az óvodának már itthon van anya is. Azért mondtam ez reggel van csak kimondottan.

Pszichológushoz pedig nem kell vinni és nem is szeretném nem is megyek ebbe bele...

Valószínű ez hiszti a az anyja felé én is így gondolom semmi több.

Persze mindennek oka van.

De csak reggel csinálja, ha boltba megy stb akkor nem.

Köszöntem

2020. jan. 21. 10:31
 20/23 anonim ***** válasza:
93%
Ezért kár volt kiírni a kérdést, ha egyébként tudod, hogy minden rendben. 🙈
2020. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!