Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiatal anyaság? Mi szól...

Fiatal anyaság? Mi szól ellene és mi mellette? Szerintetek is várjunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves vagyok és mindennél jobban vágyok egy saját gyermekre. Sajnos az anyagiak nem adottak hozzá teljesen... így azt beszéltük a párommal hogy várunk még vele kicsit. Van köztetek aki fiatalon lett édesanya, mennyire baj hogyha nem tökéletes anyagi körülmények közé érkezik a kicsi?

2020. jan. 20. 13:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a világ legjobb dolga a fiatal anyaság. Szerintem elég nagy probléma, ha az anyagi körülmények nem tökéletesek. Nekünk ebben óriási szerencsénk volt, mivel nekem volt saját lakásom és a férjemnek is. Így megtudtuk azt csinálni, hogy ő dolgozik én otthon vagyok a gyerekkel, közben mégis van bevétel az ő fizetésén kívül. 23 éves voltam, mikor az első gyermekem megszületett, 24 éves mikor a második és 25 éves, amikor a 3. Alapvetően is 3 gyereket szerettünk volna, kis korkülönbséggel, de nem gondoltuk volna, hogy ez így összejön. 🙂

Én azt javaslom, hogyha tényleg nem túl jók az anyagi körülmények még várjatok.

2020. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem ismétlem az eddigieket, talán csak az maradt ki, hogy mindezen felsorolt érvek mellett az idő is egy érdekes dolog.

22 vagy. Van végzettséged, amiből jó munkahelyed lesz majd egyszer? Esetleg jogsid, nyelvtudásod?

Van, aki tud baba mellett tanulni, de ez a ritkább. Ha nincsen meg ezek közül legalább az egyik, bár lehettek boldogok és szűkösen meg tudjátok az elejét oldani, de amint letelik a gyed/gyes időszak, és dolgozni kell, nagyon nem mindegy, milyen munkakörülmények vannak, eljöhetsz-e ha beteg a pici, mennyi szabadidőd lesz, mennyi energia, és ugyanez áll a párod oldaláról is.

Ha most picit vártok és képezed magad, lehetőségeket használsz ki, amik többé nem térnek így vissza. Nem sokat, csak pár célt tűzz ki, együtt csináljátok és mire megvannak amikre vágytál, vagy ami muszáj, anyagilag is jobb lesz mellesleg.

Lehet egy pénzügyi tervetek is, így duplán kihasználod az időt.

Én megértelek amúgy, fiatalon vállaltam én is, tudom miről beszélek. Nekem a sulik gyes mellett mentek, de ez nagyon olyan személyiséget és nagyon sok akaratot kíván. A házasságom pl nem bírta ki. Nem bántam meg, mert tervezett fiatalkori anyaság volt, ma is így akarnám, de mondom, ez tök egyéni, hogy azt, amit még akarsz, hogyan bírod majd megvalósítani.

2020. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
97%

Jó a fiatal anyaság, de szerintem fontosak az anyagiak! Egyik rokonomék a baba előtt sem éltek vlmi fényesen, de mióta megszületett folyamatosan panaszkodnak és kölcsön kérnek. A család egyik fele vette nekik a babakocsit, a másik az ágyat, a barátok a babaülést, az oltásokat a nagymamák fizeték stb.. Persze segítsen a család, de nem jó, ha a rokonoktól függ, h. megkapja-e az oltást a gyerek v. nem..

Szerintem jó, ha lesz több év munkatapasztalatod. Gyerekek után könnyebb lesz visszamenni dolgozni.

2020. jan. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok sok hasznos választ!


A barátom jól keres nagyon(500+) , én egyetemen vagyok végzős és mellette dolgozok. 2 nyelvvizsgám is van. Szóval minden hónapban tudunk félrerakni, van megtakarításunk is.

2020. jan. 22. 09:39
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
Szis, most tettem fel egy kérdést ugyanebbe a kategoriaba, leírnád, hogy miért szeretnél gyereket?
2020. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha nincs olyan,hogy minden körülmény tökéletes! Ha szeretitek egymàst és érettnek érzitek magatokat a csalàdalapítàsra, akkor szerintem nem kell vàrni.
2020. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Azóta már megszületett a kislanyunk, nagyon szépen köszönöm minden választ! Egy csoda a fiatal anyaság
2021. szept. 1. 12:19
 18/20 anonim ***** válasza:
Gratulalok a babahoz!!
2021. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok!
2021. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok!
2021. szept. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!