Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Összejártok más gyerekes...

Összejártok más gyerekes családokkal?

Figyelt kérdés

Nálunk valahogy mindig lekopik mindenki 😩

Kisiskolás már, de hiába próbálok barátkozni, programot szervezni, senki nem jön.

Csak a gyerek szülinapi bulijára, bezzeg oda testvérestül, anya, apa mindenki eljött. 😂

Akikkel oviban barátkoztunk, elköltöztek, talán évente egyszer összejön egy rövid játék, de teljesen mások lettek a gyerekek, nem is igazán játszanak már egymással, mi, szülők beszélgetünk csak.

Mi lehet a hiba?


2020. jan. 21. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Én mikor kismama voltam, itthon a picikkel, a jatszoteren osszehaverkodtam 2-3 anyukaval. Aztan elkezdtuk osszejaratani a gyerekeket, hol ok jottek at, hol mi mentunk at, hol a strandra mentunk egyutt....szoval kozos programok vannak úgy hetente. Egyiket se mondanám a barátomnak, ha valakire számítani kell, az a család, rájuk lehet, ezek csak amolyan játszótéri barátságok, úgyis tekintek rájuk. Szerintem te is ott szúrod el hogy így akarsz barátokat szerezni. Hol ott nekik már megvan a saját életük....én már feladtam hogy 35 évesen barátokra leljek. Egész életemben nem tudtam megtartani a barátokat, most mát nem is keresek. A család mindig ott van, a testvéreim, anyukám, a párom családja. Hétvégéken is inkább velük találkozunk
2020. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak azokkal akik már gyerek előtt is a barátaink voltak.

Illetve egy kolleganőmmel barátkoztam össze már gyerek születése után. Vele járunk össze. Bár azt inkább férjek nélkül, mert ők valahogy nem barátkoztak úgy össze.Mi meg nem erőltettük a dolgot.

Kifejezetten játszótéri, bölcsis, ovis család nincs akivel összejárunk

2020. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es az a baj, hogy igazán család sincs. Az én szüleim már nem élnek, egy bátyám van, de 400 km-re lakik.

A férjem szülei, és húga a szomszéd városban, de csak ritkán találkozunk, nem szoros a kapcsolat, és a munkahelyen kívül ki sem mozdulnak a házból.

Szomszédságban sincs még gyerek sem, nemhogy hasonló korú.

Néha úgy érzem, kilógok emiatt a sorból 🤔

A gyerek osztályában látom, ahogy látszólag barátságok szövődtek,

2020. jan. 21. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi igen. A nagyobbik gyerekem babakorában barátkoztunk össze baba-mama klubon, azóta oda már nem járunk, de voltunk 4-en anyuák, akik utána hetente összejártak, váltásban voltunk házigazdák. Egy kiesett, mert elköltözött, 3-an maradtunk, fejenként 2 gyerekkel. A gyerekeink is szeretik egymást, egy oviba járnak, bár nem egy csoportba, de szívesen játszanak együtt. Általában az apukák nélkül találkozunk, de ha otthon van annak a férje, aki épp házigazda, akkor ő is bekapcsolódik, jóban vagyunk velük is. Illetve van még 1-2 régi barát, ismerős, akiknek szintén lett gyerekük, velük is néha összefutunk, de jóval ritkábban, párhavonta 1x.
2020. jan. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazán csak a noveremekkel, de velük olyan a kapcsolat, mintha az 5 uncsiteso igazi teso lenne:)

Van egy gyerekes baratnom, velük össze jártunk, csak elköltöztünk az ország masik felére :/

2020. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Többel is. Az egyik a férjem gyerekkori barátja. Havonta egyszer családostul, egyszer gyerekek nélkül találkozunk.A másik családból az anyukát terhes tornán ismertem meg vagy 6 éve. Majdnem egyszerre szültünk. Amíg nem mentek oviba a gyerekek, hetente bandáztunk. Most már ritkább. A harmadik családot az oviból ismertük meg. Havonta egyszer tartunk családi bulit, de voltunk már együtt nyaralni is.Az anyukával átlag heti egyszer kávézunk.A negyedik a csaj a szomszédból. Hát velük értelemszerűen gyakrabban futunk össze. Aztán még van két ovistárs, akikkel jóban vagyunk és összejárunk szünetekben.És akkor még nem beszéltünk a gyerektelen, a kutyás barátokról, kollégákról és a nem kicsi családunkról.

Szerintem a kulcs az, hogy legyél jóba a szülővel. Találkozzatok viszonylag rendszeresen és akkor a gyerekek is összebarákoznak.

2020. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem,sajnos.Az én lelkiismeretem tiszta,mindent megtettem az ügy érdekében.Amelyik szülőn nyitottságot láttam,kezdeményeztem.Volt ahol mi szülők jól kijöttünk ugyan, de a gyerekek nem:D Másik ovistárssal eljátszott az enyém,de Anyukája nem kedvelt minket.Volt,aki szerintem csak szánalomból néha jött velünk játszótérre.Jól esett a kedvessége,de ez nem lehetett hosszú távú kapcsolat.Szóval a gyerekkori barátnőimmel,és azok gyerekeivel tartjuk a kapcsolatot,sajnos csak ritkán tudunk találkozni.Talán majd az iskola mást hoz.
2020. jan. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ritkån ,ovis baråtaink mås mås iskolåba mentek ,igy csak igen ritkån futunk össze .
2020. jan. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!