Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni ha valakine...

Honnan lehet tudni ha valakinek van gyereke?

Figyelt kérdés
Esetleg ügyfélkapun, vagy anyakönyvi kivonatba? Ha mondjuk szülés után nem vette magához hanem beadta valahova, bárhol nyilván van ez tartva?
2020. jan. 23. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Taj szám alapján le lehet kérdezni ügyfélkapun, elvileg minden eu szolgáltatás fel van tüntetve, gyakorlatilag nem, mert nekem pl csomó vervetelem volt az életemben, de csak 2017tol vannak fent az adatok


Amikor terhes lettem és a kiskonyvet ki kellett tölteni, onnan néztem meg pontosan mikor volt a vetelesem és hány hetes voltam.

Gondolom a szülés is fent van


Az hogy beadta valahova.. Nem tudom az örökbeadas hogyan működik, van ez a nyílt meg zárt, az egyik tuti titkos alapon megy, azt nem tudható meg

2020. jan. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Kívülállóként sehogy - szerencsére.

Ha részt vett terhesgondozáson, kórházban szült, akkor nyilván vannak erről leletei, bő két éve az eeszt-be fel is kerülnek ezek, de csak a sajátodhoz férhetsz hozzá, illetve az orvos a betegéhez. A tb-finanszírozás is nyilván van tartva, a betegéletút ügyfélkapuval már régóta lekérhető, de csak a saját.


Az örökbeadhatóságról is születik határozat, de nyilván ez sem publikus.


Ezek mind szenzitív adatok, ha valaki jogosulatlanul megszerzi vagy kiadja annak büntető- és polgári jogi következményei vannak.


Amúgy ha valaki egy titkolt terhesség során nem megy orvoshoz, otthon szül, és csecsemőmentő inkubátorba teszi a babát, akkor nincs hivatalos nyoma.

2020. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Off: @1: nekem is csak 2017-től vannak bent adatok... a 2016-os szülésemről semmi. Érdekes...
2020. jan. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek csak 2017-től vannak fent, mi ebben az érdekes?

Nem lehet senki életútját lekèrdezni ha ezt szeretnétek.

2020. jan. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!