Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell szeretni egy...

Hogyan kell szeretni egy gyermeket?

Figyelt kérdés

Soha nem kaptam szülői szeretetet, nem tudom milyen az.

Milyen amikor szeretjük is a gyermekünket, nem csak neveljük?


2010. júl. 22. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

amikor szeretik is ..


-simogatják dédelgetik és nem csak amikor baba

-én mindig megkérdezem a lányomat hogy menjünk-e sétálni ha bólogat hogy igen akkor megyünk de ha csóválja a fejét hogy nem akkor nem megyünk vagy később mégkérdezem újra

szóval figyelembe veszem az igényeit nem erőszakolok rá semmit


ha vendégek vannak sose égetem hogy ma bekakilt vagy nem kell szerepelnie hogy jaj mutasd már meg az hogy ....

szerintem ez is fontos


kap osztatlan figyelmet de ha magányra van szüksége azt is megkapja


valahogy igy persze még nincs két éves... nyilván később máshogy lesz de nálunk ezek alapelvek hogy gyermek is maradhasson.

2010. júl. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ölelgetni, szeretgetni kell

Sokat kell vele beszélgetni.

Olyanokat kell vele csinálni, amitől mosolyog (pár hós korában), ki kell kérni a véleményét

Úgy kell vele beszélgetni, hogy később tudja: megbízhat benned, neked bármit elmondhat.

Most ennyi jutott eszembe. Egyébként a szeretet ösztönös dolog. Amiért te nem kaptál, nem azt jelenti, hogy nem tudsz adni. Férfi vagy, vagy nő? Van párod, akitől a gyerek van/lesz? Ha a párodat szereted, öszintén, szívből, akkor a gyermekedet is szeretni fogod.:) Ezt nem lehet tanulni.

2010. júl. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

13hónapos a fiam. Sokat játszunk, szépen fejlődik, sőt korához képest nagyon ügyes.

Mostanában nagyon félek tőle, hogy olyan kemény nő vagyok/leszek, mint az anyám.

Hogy ahogy nevelgetem, foglalkozok a kicsivel nem elég. Hogy csak szülő vagyok, aki tisztességesen felneveli, de mégsem szeretgeti, nem anya vagyok.

De a majomszeretetbe sem akarok beleesni.

2010. júl. 22. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogyan kell szeretni?

Szerintem okosan:)

Nem majomszeretettel, hanem okosan, de akkor már inkább a majomszeretet, mint a durvaság, közöny, elutasítás.

Nekem 3 gyerekem van, néha én sem érzem azt, hogy jól csinálom. Túlaggódom sokszor a dolgokat, de én nem tudok laza lenni, ha a strandon szem elől tévesztem őket, mint sok más anyuka. Nem tudom elengedni őket egyedül a játszótérre. (7 és 10 évesek) Jobban szeretem, ha együtt megyünk. Fontos a bizalom megalapozása, de a következetesség és néhány dologban a szigor is. Tudja egy gyerek elfogadni, hogy neki is kell alkalmazkodni, idomulni.

2010. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hogyan kell szeretni?

Ösztönösen. /pl. simi, ölelés, gyengéd szavak, figyelmesség, stb/

2010. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, ez a majomszeretet szó...

Anyósom is folyton ezt hangoztatja, és ő is ilyen kemény, "őrmester" típusú nő, arra büszke, hogy nem ő hordta az óvodába a 3 éves lányát, hanem az 5 éves bátyja, és ő csak a konyhaablakból figyelte őket...


Szerintem nem kell annyira félni ettől a majomszeretettől... nem olyan könnyű ám eljutni addig a pontig. Persze, ki hogy értelmezi. Szerintem a majomszeretet az a fojtogató rátelepedés, amikor semmit nem engedünk csinálni a másiknak, egyrészt túlféltésből, túlóvásból (nehogy baja essen) másrészt mert nem akarjuk elengedni a közelünkből, azt akarjuk, hogy mindig velünk legyen (nyilván ez nem gond egy csecsemőnél, de már kóros pl. egy felnőtt esetében - pl. 40 éves óriáscsecsemő férfiak, akiknek csak az anyjuk van az életükben)


Egy kicsi, fiad korabeli gyereket öleléssel, gyengédséggel kell szeretni. Meg kell adni neki az intimitást, összebújást, simogatást. Nem szabad ezeket megvonni egy kisfiútól sem. Nem lesz ettől nyámnyila, anyámasszony katonája. Ha szeretve érzi magát egy gyerek, akkor lesz elég önbizalma, akkor lesz eléggé magabiztos.

2010. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
elég elgondolkodtató a kérdésed.sajnálom h te nem érezhetted milyen az ha nagyon szeretnek.és úgy érzem pontosan szavakkal nem lehet leírni ezt a dolgot.de szerintem ha azt érzed h nagyon szereted és próbálod megadni a tőled telhető legtöbbet akkor ott nem lehet nagyon gond.Figyelembe kell venni az igényeit és sokat kell szeretgetni beszélgetni vele.Én is sokszor elbizonytalanodom h jól csinálom-e a dolgom de igyekszem kihozni magamból a maximumot és amikor átölel a lányom akkor úgy érzem igen jól csináltam...
2010. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!