Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek, hogy...

Nem tudom mit tegyek, hogy egy gyermeket szeretni tudjak?

Figyelt kérdés
5 hónapja vagyunk együtt a "párommal" és tegnap tudtuk meg hogy terhes vagyok, de már nem lehet elvetetni, mert 13 hetes elmult a magzat! Nem szeret engem csak egy futó kalandnak indult és megtaláltam egy msn beszélgetését amiben elmondja egy illetőnk, hogy nem szeret engem csak még egy ideig itt marad, mert most nincs hová mennie! Egy világ omlott össze bennem! Mi lesz velem egy gyerekkel a nyakamban a nagyvilágban? Eddig is nehezen tudtam megélni, mert intézetben nőttem fel és egyedül éltem albiban miota kikerültem. Felelötlen voltam, meg szerelmes és naív szóval minden hibát elkövettem! Ha tud vki megoldást segítsen!
2009. febr. 25. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Szia!

Hú, de durva.

Szerintem én elmondanám neki, hogy mit találtam és megkérdezném, hogy igaz-e. Ha szemrebbenés nélkül azt mondja, hogy igen, akkor már csomagolhat is.


A babát elvetetni már nem lehet. Ez tény. Az viszont kérdés, hogy te neveled-e fel. Ha úgy érzed, hogy képtelen lennél felnevelni, vagy ha csak beszélgetni szeretnél erről olyan emberekkel, akik esetleg tudnak segíteni, akkor mielőtt keresd fel a Bölcső Alapítványt ( [link] ).

2009. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Esetleg örökbe adhatod, hogy ha meg szeretnél tőle vállni.

De először is rendezd az érzelmeidet. És a fiúd is. A háttértől eltekintve, ő édesapa lesz kötelezettségekkel...azaz nem vagy egyedül....ha más nincs bírói úton tartásdíjat kérhetsz, bár gondolom, ez nem 2 hónap, hanem sok idő...

először a gondolataidat, az érzéseidet rendezd és ne most akarj dönteni...sztem kérj segítséget....védőnő, gyámügy, szocmunkások, pszchológus...barátok?

2009. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Szeretni fogod. És a párod is.

Amit az msn-ben ír, nem biztos, hogy igaz. Melletted van ez igaz. Ha úgyérezted eddig, hogy szeret, akkor lehet a másiknak hazudott, lehet hogy éretlen még.

Mielőtt összeomlana az a világ, beszélj vele. Ő sem erre számított, de az ő gyereke is.Ő is szeretni fogja. És köteles gondoskodni róla. Más is van albérletben, gyerekkel. Ha van apja, de nem velük él, fizet gyerektartást.

Menjetek el a családsegítőbe! Lehet, hogy kaphatttok önkormányzati lakást és segítséget.

Ha futó kalandnak indult, de együtt maradtok, míg meglesz a baba, akkor még sírig tartó szerelem is lehet. Neki van családja?

Beszélj velük! Az ő unokájuk lesz. Ha a fiú nem, a nagyszülők segíteni fognak. (habár először talán nem fognk örülni)

Nem kell rögtön szakítani, ha csak lakótárs, akkor is segítség neked. És szülőpár lettetek. Ez örökre szól.

2009. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha arra kerülne a sor..az állam megelőlegezi a tartásdíjat, ha apu nem fizet, és majd rajta behajtják. Van , ahol a nagyszülő fizet.

Van neked valami utógondozód, tőle kérj segítséget!

És mindenütt van családsegítő intézet, ott nagyon segítőkészek.Kérdezd meg az önkormányzaton, hol van.

De legelőször mondd el a helyzeteteket a védőnőnek, a terhesgondozóban. Szólj neki előre, hogy kérsz egy fél óra beszélgetést.Ő majd tudja, hova küldjön.

2009. febr. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Attól, hogy intézetis voltál, élnek valahol rokonaid.

nagyszülők, nagynénik, unokatestvérek. Őket is megkeresheted.Hogy legalább valaki álljon melletted.

2009. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
34%
Hát sajnállak azért eléggé rosz lehet...
2009. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Van nagyon sok olyan alapítvány, amely bajba került családoknak, anyáknak és gyerekeiknek nyújt segítséget. Hidd el, mindennek oka van. Ha 13 hetes vagy és nem tudtad elvetetni, ez lehet egy jel. Az a gyerek a tiéd is és nagyon fogod szeretni, mikor megszületik, mert ő semmiről az ég világon nem tehet! A pároddal beszélj és ha tényleg meggyőződsz róla, hogy nem szeret, akkor dobd ki azonnal, mert az ilyen ember nem változik meg. Az anyagi függés tőle ne tartson vissza, mert tartásdíjat fizetnie kell majd - akár akarja, akár nem.


Hány éves vagy?

2009. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
a gyereket szeretni fogod,a terhesség alatt ahogy telik az idő,egyre jobban fogsz kötődni hozzá.hát még mikor meglátod szülés után... :)
2009. febr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Hát valóban kínos a szitu.Munkahelyed van, vagy volt?Azért kérdem, hogy számíthatsz-e T-gyásra, meg gyedre, vagy csak a gyes lesz?Mert egyedül egy babát kizárt dolog, hogy el tudj tartani 28.000-es gyesből,12.000-es családi pótlékból, meg akár egy jóindulatúnak vett 20-30.000-es apa által fizetett tartásdíjból, albérletben.Mivel intézetben nőttél fel, így gondolom senkihez sem tudsz fordulni családi segítségért.Először is tényleg ülj le beszélni a pároddal és kérd számon, amit találtál.Egyébként ő mit szólt a babához?Hogy fogadta a hírt?Egyet azért véss észbe:a gyerek semmiről sem tehet és tutira szeretni fogod, mert vér a véredből.Más más gyerekére nézni és más a tied.A sajátod lesz a legszebb, a legokosabb a leggyönyörűbb gyerek az egész világon.Legalábbis neked.Nagy lelki sebbel élnéd le az életed hátralévő részét akkor is ha lemondanál róla, vagyis másnak adnád oda, vagy intézetbe dugnád.Hisz gondolom a saját életedből kiindulva nem ugyanazt a sorsot kívánod a babódnak.Lehet itt tanácsokat osztogatni, de akkor is legelőször beszélj az apával.
2009. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Egészségügyis vagyok. Ilyen esetben a nőgyógyásznak el kell mondanod, hogy mi a helyzet. Indokolt esetben(ez az) megszakítják 12 hét után is a terhességet.

2009. febr. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!