Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Minden reményem elveszett...

SOS! Minden reményem elveszett! Mit tehetnék hogy megéljünk a baba születése után? Győrben kaphatok önkormányzati lakást?

Figyelt kérdés
Egyedül maradtam 27 hetes terhesen!Semmim nincs apuka úgy döntött nem terhes nő kell neki!Dolgoztam terhesség előtt de kiderült nem jelenthetek be így se tbt se semmit nem fizetek utánam,ez a terhesség elején derült ki azóta tb fizetem visszamenőleg,így egyedül nem tudom mert nincs jövedelmem,de az önkormányzatnál kaptam hatósági bizonyítványt ami most fedezi a tb-m meg egyszeri segélyre adthatam be kérvényt!ezenkivül a semmiből élünk a babával neki a babakocsin kivül mindene megvan már a legnagyobb probléma,hogy nincs otthonunk!Most anyukám befogadott de ő nem tud eltartani,meg a babával el se férnénk majd!/anyának ott van még 3 12 év alatti testvérem+ húgomék is ott laknak két kisgyerekkel/Apukára nem számíthatok miatta majdnem megszületett a fiam 24 hetesen a szétköltözés napján és az 5 nap alatt nem jött be még a kórházba sem!
2010. júl. 22. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A védőnő segítségét kérted már?
2010. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A védőnő milyen segítséget tud nyújtani?
2010. júl. 22. 16:20
 3/16 anonim ***** válasza:
Például tanácsot ad, vagy elintéz pár telefont az elhelyezésetek ügyében. Anyaotthon ügyben is ő tud segíteni.
2010. júl. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel a "munkahelyed" hátha visszamenőleg ki kell fizetniük a járulékaidat és akkor kapsz gyed-et. A Munkaügyi Felügyelőségen kellene érdeklődni a jogaid iránt. Majdnem minden városban van.

Itt nézd meg, hogy van-e a városodban:

[link]

2010. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

sőt a védőnő krizishelyzetben is segiteni tud pl. ruhákat is tud szerezni megkérdezi más kismsmáját hogy adna-e de jobb helyeken alapból visznek be


én is szoktam ruhát leadni onnan tudom és a krizisben levő anyukák kapják. talán lakást /anyaotthont is tud szerezni.

2010. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem jelentettek be azt a melóhelyeden mondták? Amikor én 2008-ban terhes lettem 2 éve dolgoztam egy cégnél és amikor intéztem a papírjaimat akkor azt mondták az oepnél, hogy nem voltam bejelentve. Majdnem sokkot kaptam, mert persze tőlem vonták a pénzt, de végül kiderült, hogy az oep rontott el vmit és végülis csak egy könyvelési hiba. Vittem be igazolást a munkahely könyvelőjétől és végülis minden megoldódott. Szóval biztos nem voltál bejelentve?
2010. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
hány éves vagy hogy ilyen fiatalok a testvéreid? hogy nem derült ki eddig hogy nincs fizetve a tb-d?
2010. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én továbbra is próbálkoznék az önkormányzatnál, sok rászorulón tudnak segíteni még faluhelyen is, nemhogy egy ekkora megyeszékhelyen.


Szerintem is egy jó megoldás lehetne az anyaotthon, amíg kicsit össze nem szeded magad és nem találsz más lehetőséget.

Én is megkérdezném, hogy hány éves vagy?

2010. júl. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok az anyaotthontól nagyon tartok ezért szeretnék önkormányzati lakást ezt segitenék anyáék fizetni meg volt anyós jelölték/ők se tudnak mit kezdeni,azzal 30 éves fiúknak elment az esze,de ők nagyon várták az unokát és tudnak segíteni elméletileg/Albérletet viszont nem tudok mert lehetetlen hogy kaukciót kifizessek a semmiből!A gyereknek tényleg meg van már mindene a babakocsin kivül,már csak ezt kell megoldani valahogy!De a védőnő jön hétfőn családlátogatásra meg fofom kérdezni őt is!A válaszokat köszönöm!
2010. júl. 23. 07:04
 10/16 A kérdező kommentje:
A tb azért nem derült ki előbb mert nem kellet orvoshoz mennem,perelni meg nem érdemes mert ausztria étterem volt és nincs sok esélyem!
2010. júl. 23. 07:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!