Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A párom terhes, szertnénk...

A párom terhes, szertnénk családot alapítani mind 2 en dolgozunk. Melyik bank adna nekünk hitelt?

Figyelt kérdés
A gond az hogy munkás szálón élünk mind a 2 en és egyikünknek sincs othona. Nagyszülök is kizárva. Albérleten gondolkozom vagy lakás hitelen a lényeg hogy utcára nekerüljünk. Bármilyen vélemnyt szivesen olvasok

#MicsinÁljunk
2020. jan. 29. 20:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de nem értem még mindig. Gondolom gyári munka szállással. Fizet mondjuk 120-150-et, még lehet sokat is mondtam, mert ha a szállásért nem is kell annyit fizetni, bele van kalkulálva valamennyi levonás, hiszen ingyen ebéd nem létezik. Meddig akartátok ezt csinálni, hogy semmi félretett pénzetek nincs? Még párszáz egy kaucióra sem. Más két fizetésből albi mellett is próbál félretenni, igaz ez a jelenlegi albi árak mellett már elenyésző, ti sem albit, sem rezsit nem fizettek, jóval kedvezőbben laktok, mint az átlag és mégsem jutott eszetekbe félretenni eddig.

Én nem vagyok benne biztos, hogy meg tudjátok oldani ezt a helyzetet. Segítene, ha leírnád a pontos fizetés összegét.

Meg ha kiderül, hogy terhes a párod, biztosan nem fogják átvenni, de nem tudom ez mit jelent amúgy. Közvetítő által van? Mert akkor viszont próbaidő is lesz, onnan meg indoklás nélkül kirúghatják. Marad a te kis fizetésed, meg az ő 37 ezres bevétele, amiből a hitelt, a támogatott albit, rezsit, kaját, és a millió babadolgot kell fizetni.

2020. jan. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%

Hát bizonyára ha a munkás szállón kívül össze tudtátok hozni ezt a gyereket, akkor majd megoldjátok ezt is.


Elképesztő, hogy a nincstelensègre jön a gyerek, de az se semmi, hogy még együtt sem laktatok...

2020. jan. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

Munkásszállón laktok, és nincs semmi félretett pénzetek? Ez azért húzós.

Az egyik hozzászóló ne írjon már hülyeségeket. Nálunk a gyárban simán meg lehet keresni túlóra nélkül 220-250.000 Ft-ot. Ki az a hülye aki 120.000-ért elmegy 3 műszakba dolgozni?

Nem tudom, ti mennyit kaptok, de hova teszitek, mindet felélitek egy hónapban? Hogy akarnátok így albérletet fizetni? Kifolyik a pénz a kezetek közül ezek szerint. A helyetekben átgondolnám a gyerekvállalást, ha még nem késő, vetessétek el. Nem vagyok az abortusz híve, de inkább az, mint ilyen helyzetben szülni.

2020. jan. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%

Hát utolsó, én kisvárosban lakom, itt két nagy gyár van, és 120e körüli összeget adnak 2-3 műszakra...

Ki az a hülye aki elmegy ugye? Más nincs...

2020. jan. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

Így van, nálunk 140 a max. a gyárban, a szalag mellettieknek.

Nade, ingyen laknak, kaja mondjuk legyen havi 50., egyéb kiadás pl 30e.

Ha mindketten ugyanannyit keresnek az 280. - 80, akkor havi kB 200-230 megtakarításnak kellene lennie.


Most a leírás alapján 0 van nekik. Én erre, hogy kifolyik a pénz, és képtelenek takarékoskodni, és erre a semmire még a babát is megtartjak, kölcsönt nem vennék fel, mert annak is van egy havi törlesztője plusz az albi díj, plusz rezsi. Az már sok lenne. Lehet még a havi bevételt is meghaladná.


Megoldás, keresni egy albit aminek az előlegét a januári fizubol kifizetitek, aztán meghuzni a gatyát, és megprobalni a gyereket normális körülmények közé vinni

2020. jan. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért így húzós....mennyi félretett pénzetek van? Nem volt tervben, hogy amíg munkásszállón éltek, gyűjtögessetek saját albérletre?

Megmondom őszintén, nem vagyok abortusz párti, de ebben az esetben elgondolkodnék rajta...és a jövő nézve pedig egy egyszerűbb "pénzügyi tervet" készítenék.


29N

2020. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
400e Ft hitel? Hát ennyit inkább ne vegyél fel, ha ennyit nem tudtok összerakni ketten 2-3 hónap alatt, oda nem kell gyerek.
2020. jan. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha ilyen anyagi körülmények közé szültök,hogy 400 ezer forintnyi készpénzetek sincsen, akkor inkább az abortusz vagy örökbeadás.

Persze, ha csak nem akarjátok 1-2 éven belül nevelőszülőknél látni a gyereket, mert ilyen körülmények közül biztosan kiemelné a gyámhatóság a gyereket.

2020. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!