Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik sokat vaciláltak, hogy...

Akik sokat vaciláltak, hogy legyen e második gyerek hogyan döntöttek és miért?

Figyelt kérdés

2020. febr. 12. 09:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10 megkérdezhetem mi volt a gond?
2020. febr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
11: toxemia, vagy legalabbis annak az előszobaja. Magas volt a vérnyomásom, vizesedtem, eltűnt a magzatvizem, a gyerekeimnel meg retardacio lépett fel, így mindkettő nagyon pici lett (lanyom 2200, fiam 2600 gramm a 38. hetre). Az volt az óriási mázli mindkettőnél, hogy csak a 30. hét után kezdődött a folyamat, így el tudtam vinni a terhessegeket addig, hogy ne legyenek koraszülöttek, es meg nem lett súlyos az én állapotom sem. Na de ez az, ami harmadjára nem biztos, hogy így lenne, és nem merem megkockaztatni, hogy koraszülött legyen a baba, vagy neadjisten baja legyen a mehen belüli viszonyok miatt. Vagy nekem bajom legyen, mert fel is kene nevelni a meglevő kettőt. Szóval jobb a békesség alapon, mi itt befejezzük.
2020. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Féltem, hogy ez lesz a válaszod. Nálam is toxémia volt, koraszüléssel, retardacióval és extrém pici testsúllyal a 34. héten. Nem is merek vállalni másodikat.
2020. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vizsgaltasd ki magad, mert az elsődleges toxemia ritkán ismétlődik, akkor jellemző, ha van alapbetegseg. Én anno terhesség előtt nezettem maj es vesefunkciot, mertem a vérnyomásomat minden nap, nem utalt semmi problemara. Akkor mondta a dokim, mikor másodszor is előjött, hogy valami autoimmun veralvadasi zavarom lehet, amiről nem tudok, és az okozza, merthogy ez így nem is rendes toxemia, feherje sosem volt a vizeletemben, es a vizesedes se volt extrem, az elsőnél volt jól látható, de ő júliusban született 50 fokban, a kicsi téli. Szóval csak néhány tünete volt meg.

Egy kivizsgálást sztem meger a dolog, ha ugyanaz az apa, és nincs alapproblema, akkor elvileg kicsi az esély az ismetlodesre. Van facebookon egy hellp szindroma utani gyerekvallalas nevű csoport, sok toxemias is van, ha gondolod lepj be, ott eléggé kepben vannak az anyukak, és sok sikersztori van masodik babaval :)

2020. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!