Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit gondolkodtatok gyermek...

Mennyit gondolkodtatok gyermekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Nyilván a kérdés azokhoz szól, akik vagy tervezték a babát és már édesanyák vagy jelenleg tervezik. Egészen pontosan az érdekelne, voltak-e olyan gondolataitok, hogy attól féltetek, mi lesz a gyermeketek jövőjével. Konkrétan gondolok egy lehetséges világháborúra, klímaválságra, járványokra, ország teljes elszegényedésére, hogy nem fog tudni tanulni stb. Tudom, nem szabad így nekiindulni, mégis ahogy egyre jobban megismerem a Világot, bennem bizony felmerült, hogy manapság hatalmas bátorság gyermeket szülni (régen is). Mert tételezzük fel, hogy egészséges, szépen fejlődik és minden rendben van...de ezen túlmenően is vannak nagyon is valós problémák és ha én szülök egy gyermeket, akkor nyilván nem azért szülöm, hogy nyomorúságos élete legyen, hiszen egy szülő boldognak szeretné látni a gyermekét. Tudom, háborúk pl mindig is voltak...S ha mindenki így gondolkodott volna, most nem lenne ki élje ezt a Földet. De bennetek soha nincsenek ilyesfajta gondolatok? Hiszen a gyermeked harminc, negyven évesen is a gyermeked és nyilván a legjobbat akarod neki és nem azért szülöd, hogy harcba kelljen szállnia, vagy ne legyen mit ennie.
2020. febr. 12. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem, semmi ilyen nem jutott eszembe. Nagyanyám 2 háború között született, apósom 43-ban, anyám a full trágya ötvenes években, még 56 előtt, ha az őseink ennyit agyaltak volna, mi sem lennénk a férjemmel.
2020. febr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ezen felesleges aggódni, a baj akkor is jönni fog ha van gyerek ha nincs.

Tegyük fel ezért nem fogsz vallani gyermeket mert ezektől a dolgoktól félsz, tartasz. És ha nem következnek be a félelmeid, akkor mi lesz?

Egyedül fogsz megöregedni, soha nem fogod megérezni milyen anyának lenni?

Ezeken is érdemes elgondolkodni!

Az emberiség önpusztító ez ellen nagyon nem tudunk mit tenni, sajnos.

Viszont emiatt én nem tudnám kihagyni, hogy anya legyek.

2020. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi ilyeneken nem gondolkoztunk, nekünk az első gyerek "becsúszott", 2012-ben született meg, akkor 19 volt a párom, én 21 utána 2 évíg vigyáztunk, aztán utána már úgy voltunk vele, hogy jöhetne a tesó, akkor már nem vigyáztunk azóta, most fog születni a kishugi márciusban, 7,5 év lesz köztük.

Ha ilyen dolgokon agyalnának az emberek, nem is születnének gyerekek.

28/F

2020. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A klímaválság miatt aggódom én is.

Nálunk a férjem szeretett volna inkább gyereket, múlt évben szültem. Én nagyon sokszor gondoltam arra, hogy ilyen borzalmas már a helyzet a globális felmelegedés terén, és hogy bölcs döntés volt-e. Szerintem felesleges ezt összevetni egy világháborúval, mert onnan kvázi a mai utazási lehetőségekkel, fogod magad és elmész, de egy klímakatasztrófa elől hova mész? Nagyon mondogatják, hogy 30-40 éve van a bolygónak így nagyon sokszor felmerült bennem, hogy milyen sorsot adtam a gyerekemnek... Nekem az a fura, hogy akik sorra szülnek azoknak ez nem jut eszükbe? De ha optimisták vagyunk és még 100 évig lesz a Föld, gondolom az utolsó évek már kb bunkerben élsz kategória lesz.

2020. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy normális globális felmelegedés, a Föld történelmében millió alkalommal megtörtént és még mindig van élet itt, a Földön. Amit sokan hirdetnek full kamu.

A Föld tengelye ferde és folyamatosan ferdül, emiatt tolodnak el az évszakok, mert ugye az évszakok a Föld tengelyének ferdessége okozza. Olvass utána, hogy működik a Föld, nyiss fel egy földrajz könyvet, abban le van írva.

2020. febr. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első babánál: összeházasodtunk, mindketten vágytunk rá, egyértelmű volt, hogy jöhet.

Másodiknál: az elsőt imádjuk, egyre könnyebb, mindketten vágyunk rá, hiszünk a kis korkülönbségben.

Harmadiknál: az első 2 jól sikerült, megint egyre könnyebb, mindketten vágyunk rá, bevált a kis korkülönbség.

Negyediknél: ugyanez.

Most gobdolkozunk az ötödiken, klímaváltozás és tsaik még mindig nem jutottak eszünkbe. 😊

2020. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!