Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlen gondola...

Szerintetek felelőtlen gondolat a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

21 éves harmadéves egyetemista vagyok, májusban fogok végezni. Van egy párom 5 éve, ő 23 éves és szintén egyetemista. Folyamatban van a közös otthon vásárlása, van félretett pénzünk is mindkettőnknek. Amióta együtt vagyunk kb folyamatosan együtt élünk. Még nem volt eljegyzés meg hasonlók, de tervben van az esküvő is. A kérdésem arra vonatkozna, hogy ilyen feltételek mellett szerintetek felelőtlenség még gyereket vállalni?

Köszi előre is!


2019. nov. 9. 13:46
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
62%
Igen. Előbb kellene dolgozni egy kicsit mindkettőtöknek.
2019. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
88%

Azt javaslom vegezzetek el a sulit majd vasaroljatok hazat es aztan a gyerek. Ha viszont szuloi hazba laktok es elfer a gyerek es nagyon szeretnetek akkor bele vaghattok abbol a penzbol ami lakasra megy.

Mi elobb lakast vettunk es aztan jott a baba,nekunk jobb volt sajatba. Hazasok mi srm vagyunk es nem is tervezzuk,nekunk is van egy 7 honapos babank. De ha tanultam volna meg akkor elobb letettem volna a sulit es aztan mar mikor dolgozunk akkor jott volna a baba. Annyi hogy mi dolgoztunk mindketten es igy vallaltunk gyermeket. A gyes es a csaladisegely nemsok lett volna onmagaban.

En azt a szempontot is neztem ha esetleg egyedul maradtam volna a babaval (erre is felkell keszulni hogy barmi baj kozbejohet) akkor egyedul is el tudjam tartani.

Nem csak szakitasra kell itt gondolni hanem ha baj tortenne vagy barmi. Egy anyanak egyedul is felkell tudni nevelni a gyermeket ha az elet ugy hozza. Ezeket be kell biztositani

2019. nov. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Miért kéne dolgozni még egy kicsit, ezt kifejtenéd kérlek?
2019. nov. 9. 13:54
 4/57 anonim ***** válasza:
75%
Mert ha nem dolgozol es munkanelkulin vallalsz gyereket akkor csak csaladi+gyes jar ami semmi egy gyermek felnevelesehez. Ha dolgozol es onnan szulsz akkor kapsz gyedet stb. ami joval tobb. Ha egyedul maradsz a gyerekkel fel sem tudod magadban nevelni. Gondolom erre gondolt az elso.
2019. nov. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Így is kapnék diplomás gyedet. DE egyébként írtam a kérdés leírásban is, hogy van félretett pénzem.
2019. nov. 9. 13:58
 6/57 anonim ***** válasza:
80%

Van diplomás gyed, szóval valamit kapna. De azért nem mindegy, hogy 60at kap vagy 150et. De nem is ez a nagyobb gond, hanem a biztonság: legyen hová visszamenni dolgozni, ha akármi történik.


Meg egyébként szerinted mennyit fogsz érni a munkaerőpiacon, ha most elkezdesz lebabáznni, potyogtatsz is rögtön hármat, aztán ott leszel 30 éves "frissdiplomásként", nulla tudással, nulla tapasztalattal. És ha közben a pasiis otthagy?

2019. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem előbb össze kellene házasodnotok, kellene közös otthon és a párodnak stabil munkahely, aztán vállaljatok gyereket. Addig mégis mire, hova?!
2019. nov. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
Jézusom, te nagyon félreértelmezted a kérdésem.
2019. nov. 9. 14:02
 9/57 A kérdező kommentje:

Látom senki nem értelmezi rendesen a kérdésem.

Írtam, hogy FOLYAMATBAN van a házvásárlás, tehát már rajta vagyunk, a másik, meg hogy miért kötelező gyerek előtt összeházasodni? Aki el akar hagyni papír nélkül is elhagy :D

2019. nov. 9. 14:04
 10/57 anonim ***** válasza:
91%

A diplomas gyed kb arra eleg hogy ehen haljatok,munkahely utan sokkal tobb jar. Illetve ha a felretett penzt elbabazzatok akkor sosem lesz sajat hazatok mert iszonyu nehez osszeszedni a penzt gyerek mellett mert gondolom nem 1 millio forint lesz a pasid fizuja havonta amibol felre lehet tenni.


Tovabba ha szulsz es a gyerek elmegy oviba akkor ott leszel munkanelkul frissdiplomaskent es nagyon nehez lesz munkat talalnod,nem tudsz hova visszamenni mert alapbol nincs munkad.

2019. nov. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!