Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy felelőtlenség 3 gyerek?...

Nagy felelőtlenség 3 gyerek? Akkor mégis hogyan mernek olyan sokan nagy családot vállalni ebben a mai bizonytalan helyzetben?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, mostanság sokkal elterjedtebb lett a 3 vagy 4 gyerek, mint mondjuk 1-2 generációval korábban. Itt az oldalon is rengeteg 3 gyerekes anyuka van. De manapság annyira bizonytalan az élet, munkanélküliség, válás, betegségek... A nagy családokban természetes és kötelező a lemondás, pl. nincs Állatkertbe, moziba, játszóházba járás, nincs nyaralás? Vagy csak az vállal több gyereket, aki jóval az átlagon felül keres, és mindezt simán megengedheti magának?
2010. júl. 23. 15:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Szia

26 éves vagyok, a férjem 30. Eddig 2 gyermekünk van. Az első lányom 26 hónapos, a kissebbik lányom 7 hónapos. Most tervezzük a 3. gyermeket.

Normál családnak számítunk, nem gazdaagnak. A férjem traktoros, én irodán dolgozom.

Van egy házunk, 4 szobás, minden évben kell rá költeni, mert egy 100 éves házat újjítunk folyamatosan. De nincs rajta hitel :-D

Van egy kis Opel kocsink, amibe ha összehúzzuk magunkat, három gyerek simán belefér. De a mai benzinárak mellett, ahová lehet gyalog és kerékpárral járunk.

Sok ruhát örököltünk testvéreim gyerekei után és kisgyermekes barátnőktől.

Havonta eljárunk kirándulni (állatkert, strand, gyerekszínház stb)

Nyáron 2 hetet nyaraltunk, igaz a szállás ismerősöknél volt, megkaptuk a vendégszobát, cserébők is jöttek hozzánk 1-1 hétre.

Így nem is unatkoztunk a nyáron, mert apa mivel mezőgazdaságban dolgozik, szinte alig ér rá a nyáron.

A férjem és én is nagy családból származom. Neki 3, nekem 4 testvérem van. Mégis van házunk, autónk hitel nélkül, volt nay esküvőnk, amit a szülők fizettek.

Ház, autó az ifjúsági takarékból (ma Start-számla) és diák munkából félretett összegből lett véve.

A mai fiatalok szerintem túl magasra teszik a mércét, ezért inkább önzőségből egy gyermeket szülnek. Én nagy család híve vagyok, és igen, nem értem az egyke szüleit :-D

2010. szept. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

Barátnőm 23 évesen lesz háromszoros anya.Elsőt 18 másodikat 20 a harmadikat 22 évesen szüli hamarosan.Őszinte leszek, náluk mindhárom baba becsúszott, irtó termékeny és a durva,hogy védekeztek (kivéve az elsőnél ami felelőtlenség volt, a másik két babánál szoptatós tabletta mellett )

Az első kettőnél én voltam mérges helyette, szégyellem is magam érte;$, de nem akarták őket megölni...nagyon család centrikusak.


Van egy 4 szobás nappalis-ebédlős hitelmentes házuk (teljesen saját csak a szülei amikor elváltak rá maradt), amit nem is az, végülis nem nehéz fenn tartani, mert szép, rendben van és mivel spórolnak mindig (mindig ki van húzva az elektronikus berendezés, fűtésre kapnak támogatást így nem nehéz.

Ruhákat rengeteget kaptak és mivel 3 kislány ezért nem nehéz az öröklés sem:)Tőlem is sok dolgokat kaptak,baba lámpákat, ruhákat, még az én időmből megmaradt kifestőket, amibe bele sem kezdtem és játékokat amik nagyon jó állapotban vannak:)

Kocsijuk is van egy szép nagy családi:)Barátnőm most még dolgozik, férje is fuvarozó,nem sokat keresnek (összesen talán 200.000ft), de abból megélnek szépen:)A nagy oviban a kicsi bölcsiben, édes gyerekek (csak a nagy kicsit féltékeny), mindig van meleg étel, bár luxusra nem telik, de a szeretet is elég és sok a móka a kacagás a kirándulás:)


Mindig az a döglött akták rész jut eszembe, ahol a 17 éves leányanyának fel kellett írnia egy papírra,hogy mit tud ő adni a gyereknek és mit a nevelőszülők.Az ő oldalára csak a szeretet került így aláírta az örökbeadási papírt, ám amikor meglátta a lányát a nővértől megkérdezte,hogy miért nem elég a szeretet..mire ő szabadon engedte (pech,hogy utána megölték)...szóval azt mondom,hogy amíg van szeretet, összetartozás és van anyagi rész is (a sok kedvezménnyel együtt), addig van helye egy harmadiknak is:)

2010. szept. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kis házban és autó nélkül is lehet gyerekeket nevelni.

2 vagy 3 gyerek: a fűtés, az , a villany, sokáig a konyhapénz ettől még ugyannyi marad, viszont a vonat a belépőjegy busz, iskolaszer sokkal olcsóbb lesz, úgyhogy a harmadik, negyedik sokáig még "jövedelmező" is.

Szerintem a legrosszabb anyagilag az egy szülő-két gyerek, minden más kedvezőbb ennél.

Egy kedves blogot szoktam olvasni, igaz, nekik megvan mindenük, de nem ez a lényeg: [link]

2010. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mit akarsz venni a harmadiknak, ami nincs meg? Használhatsz textilpelenkát is, ha a pelus drága.Etetni még nem kell, fűteni úgyis fűtötök. Ruha maradt gondolom, de ha nem, úgyis kaptok.Tankönyv ingyen van. Még mered is a családi pótlékból.
2010. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nagyimnak 9 gyermeke volt,de csak egy lett szegény.


Őt az ukrán katonák-leventeként Ausztriából hazafelé-elfogták 45-ben és a vagonban megfázott,meghalt. A 9-ből az egyetlen fiú volt. 16 évesen halt meg.


Nagyi azt mondta,hogy Isten az áldást,a szükséglethez méri,meg azt,hogy a gyermek,a szülöje szeretetét tükrözi vissza. Mi baj van abban,ha körbeveszik a tükrök? Ez az igazi fényűzés!


Mi 4-en voltunk.Mint 4 rakoncátlan csikó.

Egyikőnk sem lett kenyérkéregető.

2023. júl. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!