Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak érzékenyebb lettem azért...

Csak érzékenyebb lettem azért érzem úgy, hogy rengeteg a rosszindulatú ember?

Figyelt kérdés
Mindig is tisztában voltam vele, hogy az emberek jelentős részéből hiányzik a jó indulat, de ezt általában jól leplezik. Mióta babát várok viszont nagyon nehezen viselem a rosszindulatú beszólásokat, bunkó embereket. Például mikor bejelentettem a munkahelyem, hogy babát várok, de szeretnék minél tovább dolgozni, egyből azzal jöttek a kollaganők, hogy "jajj, hát ennyire kell a pénz?" Egyébként nem a pénz miatt, persze az sem hátrány, hanem azért, mert amíg el tudom végezni a feladataimat, addig nem szeretnék táppénzre kerülni feleslegesen. Senkitől sem kértem véleményt, de napi szinten tesznek megjegyzéseket arra, hogy fiatal vagyok (25), míg várnunk kellett volna, mert nem vagyunk házasok sem (5 éves kapcsolatban élek, de nem is leszünk házasok később sem), miért nem élvezem még egy kicsit az életet, meg fogok hízni, semmi se lesz már olyan, mint eddig stb. Próbálok nem reagálni ezekre, de igazából nagyon idegesítő, hogy egy kedves szavuk nincs csak a folyamatos csesztetés. Illetve a barátaim közt is volt olyan, aki eleinte még úgy tett, mint aki nagyon örül nekünk, de aztán jöttek az apró megjegyzések, hogy "ők is vágynak babára, de annyi gyerek születik betegen" meg, hogy "idegileg bele lehet rokkani és akkor még az anyagiakról nem is beszélek". Aztán a kedvencem, aki nem rég azzal fárasztott, hogy ő volt mostanság abban a kórházban, ahol szülni fogok (debreceni klinika) fekvő beteg és el sem tudom képzelni, hogy mennyi roma kismama van, biztos, hogy engem is ilyenek mellé fognak betenni napokra és alapból szörnyű élmény általában a szülés, de ezt meg főleg nem fogom jól viselni. Nagyon sok mindent tudnék még írni, de már így is hosszúra sikerült. Mindig voltak olyanok körülöttem, akik élvezték, ha kritizálhatnak, de eddig sosem vettem nagyon magamra, nem érdekelt jelentéktelen emberek véleménye, most pedig a legapróbb beszóláson is el tudnám magam sírni és napokig rosszul érzem magam minden ilyen beszélgetés után. Volt más is így babavárás alatt? Ugye csak amiatt van, mert most érzékenyebb vagyok? Tudom, hogy most ezzel kellene a legkevésbé foglalkoznom, de mégis nagyon bosszant.
2020. febr. 13. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sötét emberek, negatívak. Legyen neked is rossz, mert nekik az volt. Sz.ar az életük. Ezért ilyenek.
2020. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nem csak azért érzel így, mert a terhesség miatt érzékenyebb vagy. Elég, ha olvasgatsz a gyereknevelés témakörben itt, elég hamar látni fogod, hogy mennyire sok az ostoba és könnyen ítélkező ember.

Erősítsd meg a szívedet, mert valószínűleg a gyerekneveléssel kapcsolatban még több beszólást fogsz kapni. Próbáld meg ezeket figyelmen kívül hagyni, és olyan emberekkel körülvenni magad, akik jóindulatúak, megértőek veled. Én speciel áldom a szerencsémet, hogy vállalkozóként tudok dolgozni, és nem kell nap mint nap a egy munkahelyen agyhalottak közt lennem már, elég hallgatnoom a barátnőim történeteit, és sírni tudnék, mennyire sok rosszindulatú ember van. (Mondom ezt úgy, hogy jóval idősebb vagyok nálad, és huszonéves koromban, mivel körülöttem jó fejek voltak, még abban a tévhitben éltem, az emberek zömében van némi empátia.)

2020. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos az előttem szólónak igaza van. Itt is nagyon sok rosszindulatú ember van. Nem szabad senkire sem hallgatni. Tedd amit jónak látsz,zárj ki minden rosszat,csak legyints az ilyen emberekre,és inkább sajnáld őket. Legyél büszke magadra,arra hogy babát vársz és élvezd a terhességet. :)
2020. febr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Csak hogy egy kicsit vígasztaljalak, én 6 ágyas kórteremben voltam 5 romával, meglepetésemre elég normálisan tudtak viselkedni. Mivel a kórház betartatta a szabályzatát velük is, a kórterembe nem jöhetett be a pereputty, így ők is a babájukkal foglalkoztak, mint bármelyik másik fehér nő.


A roma asszonyok csak akkor mernek hangoskodni, ha ott az alfa, egyébként ők is tudnak normálisan viselkedni.

2020. febr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Másik oldalról közelítsd meg a hallottakat. Ezek az emberek valójában nem beszólnak, hanem panaszkodnak.

Pl azt mondja valaki: "Ráértél volna még a szüléssel 10 év múlva is".

Ennek a folytatása, hogy: "Én is fiatalon szültem, és nagyon megbántam". Csak ezt nem mondja ki, mert nem meri.

Nem feltétlenül rosszindulatból csinálják ezt, simán csak keserűek.

2020. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Csak irigykednek. És persze nagyon sok rossz indulatú ember van, akik mindenbe szeretnek belekötni. Például, ha azonnal táppénzre mennél, akkor meg azt szajkóznák, hogy minek kell azonnal, vagy ha idősebb lennél, akkor meg hogy miért ilyen későn vállalsz gyereket. Szóval vannak ilyenek, akik az élő fába is belekötnek. Az ilyenek boldogtalanok és próbálnak más életében is hibát keresni. De bennük van a hiba.
2020. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudd, hogy ezek a megjegyzések NEM RÓLAD SZÓLNAK, hanem arról az emberről, aki mondja, az ő frusztrációjáról, elakadásáról, vágyairól. Egy ilyen beszólással akaratlanul elárulja magát. Nagyon, de nagyon sötéten tudnak nézni, amikor egy-egy ilyenre vidáman annyit mondok, "hát neked se lehet könnyű" :D Ne foglalkozz velük, viszont gyűjtsd ezeket, később átkozottul jól fogsz rajtuk szórakozni.
2020. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sosem fogsz olyat tenni, ami megfelel mindenkinek. Meg miért is törekednél rá? Neked jó így és kész :)

Előttem szólóknak igaza van, ezek az emberek rajtad vezetik le a keserűségüket. Meg kell tanulnod frappánsan válaszolni.

2020. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6%
Azért bőven van igazságalapja annak amit mondanak. Természetesen megértem, hogy mennyire szar ez a folyamatos cseszegetés. De igen is reálisan kell látni a gyerekvállalást mert nagyot fogsz csalódni amikor rájössz, hogy sok dologban igazuk volt amikor a gyerekvállalás negatív oldaláról beszéltek. A gyerekvállalás nem csak egy cukin mosolygó gügyögő baba a nap 24 órájában. Nem lehet csak a pozitív dolgokra felkészülni és azt várni, hogy minden szipi szupi lesz és te leszel a kivétel aki kisujjból kirázza a gyereknevelést. A realitáshoz nagyon is hozzátartozik az amit az ismerőseid mondanak. Persze, amikor az emberrel ilyen jó dolog történik akkor nem akar a rosszra gondolni. De igen is kell gondolni a rosszra is és fel kell rá készülni mert az anyaság nem habosbabos álom.
2020. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9#Ne haragudj, de azért ez túlzás... Nem kell úgy beállítani, mintha rózsaszín vattacukor lenne az egész de ez nem normális amit a kérdező ismerősei csinálnak.. Szerinted normális például ha nyaralni mész akkor ha kéred ha nem egész nap olyanok fárasztanak h "tuti 50 fok lesz, meg fogtok sülni, biztos nem lesz kedvetek megnézni ezt vagy azt",, "vigyázzatok nehogy eltűnjön a reptéren a csomagotom", tudod te mennyi repülőgép szerencsétlenség történik manapság? "," ennyire jól megy nektek, hogy nyaralgattok?"inkább tartalékolnotok kéne rosszabb időkre... Manapság a 40 fölöttiek hullanak mint a legyek"... "jaj ott mi is voltunk, tele van zsebtolvajjal",... Lásd be, hogy ez már beteges...
2020. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!