Megtakaritas gyereknek?

Figyelt kérdés
Hol inditsam el,hol eri meg?
2020. febr. 14. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ mire gondolsz pontosan. Mennyi, pénzt akarsz rászánni. Én átlagos árat fizetek.

Nekem van egy nagyon jó helyen, nekem is ott van kamatozik rendesen. Nem bántam meg ha érdekel írj.

2020. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a havi gyerektartást zárt számlára utaltatom a volt férjemmel.

Mivel "nem szorulok rá" így ez volt a legjobb megoldásom fiulam jövője miatt. És nekem sem kell főiskola csekkeken gondolkozni!

2020. febr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartas es havonta 20 ezret utalok kulon szamlara. Ebbol a nagyobb kiadasokat tudok fizetni meg ez egy alap lesz neki
2020. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

A nagyobbik lányomnak anno kötöttünk fundamentát, azóta is fut havi 20150 ft-al (évi 72000 Ft állami támogatással, ilyen konstrukció már nincs), 16 éves korára fog lejárni, de megkapja majd, ha szüksége lesz rá. A kisebbik lányom márciusban születik, felvettük a babavárót, nem költöttünk el, MÁP+ ba fektettük (lehetett volna jobb lehetőség is, de akkor ezt láttam jónak), majd 3 év után kell elkezdeni törleszteni, de teszünk el addig is havi 50e ftot megtakarítási számlára, ha lejár az 5 éves MÁP+ futamidő majd tovább forgatjuk, nem tudom akkor mi lesz épp a legkedvezőbb.

Érdemes nyitnibegy külön kamatozó számlát, és arra utalni havi megtakarítást a gyereknek (pl ingyenes cetelem takarékszámla, de ott 1% már csak a kamat, ami még mindig jobb mint egy sima 0,001% kamatozású bank számla, valószínűleg van ennél jobb is, de majd Bak Norbert megírja úgyis a lehetőségeket, ő a hozzá értő :-)

2020. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!