Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell mondani a betűket...

Hogyan kell mondani a betűket a gyereknek?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam kérdezgeti a betűket. Az M betű az EMM vagy MÖ, a P betű az PÉ vagy PÖ? :) Bocsi, ha hülye kerdés
2020. jan. 9. 11:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Én azt mondtam, EMM. De a suliban az összeolvasás miatt MÖ-nek mondták. De a neve ott is EMM. :)
2020. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

3 éves gyereknek én még Emm-t mondtam. Mikor már olvasás miatt kérdezte az 5 évesem akkor M volt és nem MÖ.


Egyébként mindig vannak gyerekeke akik nagyon korán megtanulnak olvasni, és nekik minden féle képpen mondják a betüket, még is 4 évesen tudnak olvasni...

2020. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk az elején azt mondták hogy mö betű, később amikor ismertük akkor em.
2020. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg "M"-nek mondd, mert ha kérdezget, akkor úgy jegyzi meg, ahogy mondod és legkésöbb az iskolában nagyon megnehezíted a dolgát, a "EMM"-ként tanítod, mert így fogja próbálni összeolvasni is!
2020. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

Egyik se. Nem em és nem mö, hanem törekedni kell a mássalhangzó mássalhangzó nélküli kimondására, tehát mmmmmm.

Igen, fságnak hangzik így leírva, hogy mássalhangzót mássalhangzó nélkül, de ez a Meixner-módszer, amivel később tanítják és ez nem zavarja elvileg össze.

Ettől függetlenül a 4 évesemnek se bírom így mondani pedig napinta kérdezi.

2020. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Na jól elírtam. Tehát mássalhangzót magánhangzó nélkül
2020. jan. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy meg nekem ovis koromban azt mondták, hogy mama betű meg papa betű, meg kutya betű, és megtanultam magamtól olvasni nagycsoportra, szal kb mindegy.
2020. jan. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

Én úgy mondom neki, ahogy az ABC-t is mondjuk.


El, em, en, o, pé.


Nem is értem, hogy lehet kimondani az m-et magánhangzó nélkül magában. Csak mümmögsz?


És a B-t? ahoz is kerül, akárhogy is mondod magában legalább egy ö.

2020. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%

p

k

mondd már ki magánhangzó nélkül?

nem lehet

Nekünk em-nek, pé-nek, meg ká-nak stb. tanították kisiskolás koromban, és mégis megtudtunk tanulni olvasni, egész jól.

Később még másik nyelven is! A csudába.

Odaültették kinek a kicsodáját a bársonyszékbe az meg kitalálta, hogy nehogy már úgy legyen tanítva, mert a régi az nem jó.

De éppen ezért úgy kellene tanítani a gyereknek, ahogy az iskolában fogja majdan tanulni, csak hogy ne kerüljön konfliktusba a csodálatos oktatással.

A másik, hogy idegen nyelvből is csak szavak lenne ildomos tanítani, amíg a gyerek anyanyelvi gondolkodása meg nem szilárdul.

Szavakkal nincs gond

2020. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Én "m"-nek mondtam. Ha lett volna benne "e" vagy "ö" hang, az szerintem összezavarta volna. Iskolában is így tanulja most az elsős fiam. Az ábécét csak később fogják megtanulni.
2020. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!