Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közös felügyeletnél ha valamib...

Közös felügyeletnél ha valamibe az anyuka nem egyezik bele, attól még az apuka nyugodtan megtehet bármit?

Figyelt kérdés

Én vagyok az anyuka. Közösen neveljük a gyerekünket, együtt vagyunk (egyenlőre)

Sokmindenben nem értünk egyet a gyerekneveléssel kapcsolatban amúgy sem, de itt ez a szitu...Szóval igazából az érdekelne, ha én mint a gyerek anyja nem akarom elengedni a 2 évesem az anyóssal egy sétára, aki olyan 5-6 havonta egyszer néz rá a picire, és piál is, akkor nem mondhatok ellent a férjemnek és köteles vagyok elengedni, mert ő azt akarja hogy az anyja is elvihesse sétálni? A férjem szerint nincs ehhez jogom, mert egyenlő felek vagyunk és ő elakarja engedni. Akkor valóban semmit se tehetek? Egy piás nagyanyára bízzam a kislányom, akit nem is ismer szinte? Tényleg én vagyok a sz@r, hogy féltem a gyerekem?

Nem tudunk megegyezni ebben, szerinte el kell engednem, de ha nem az se baj, mert ő elengedi. Elviheti anyós a gyerekem a beleegyezésem nélkül??? Erre lennék kiváncsi.

(Nem emberileg, mert amugy NEM fogom engedni,hanem JOGILAG érdekelne inkabb a dolog, mégis mennyire van igaza a férjemnek abban hogy nekem nincs jogom a sajat gyerekem hol létéről??!!!)


2020. febr. 15. 23:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

* nincs jogom tudni

(bocsánat későre jár)

De amúgy nincs tiltva az anyóstól a gyerek, mielőtt ez lenne, ő nem kivancsi ránk, de mikor igen, akkor ugorjunk, meg hát ő drága ajándékokat vesz mikor félévente jön...

Szóval az úgy oké, hogy velünk van a gyerekkel, de kettesbe nem engedem el vele! Vagy nincs ehhez jogom tényleg???

2020. febr. 15. 23:52
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem jogi nonszensz az egész kérdésed, ui. a közös felügyelet azt tételezi fel, hogy meg tudtok egyezni a gyereknevelés kérdéseiben.

A jogszabályok valahogy úgy fogalmaznak, hogy "...a szülők közösen döntenek arról, hogy...".

Namost a közös döntés sem azt nem jelenti, hogy te megtiltod neki, hogy elvigye, sem azt, hogy ő a te ellenkezésed dacára elviszi.


Ennyit az elvi kérdésről.


Egy gyakorlati kérdés: Nem lehetne-e úgy, hogy párod is ott lenne az anyukájával, tehát praktikusan párodra lenne bízva a gyerek, csak ott lenne a nagymama is velük?

Jól értem, hogy csupán egy sétáról lenne szó? Szerintem ez egy egyszerű kompromisszum lenne, ami mindenki igényét teljesítené. (És az ilyen kompromisszumokra lenne szükség mindkettőtök részéről, nem a kategorikus kijelentésekre.)

2020. febr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12%
Van a nagyszuloknek is lathatasi joga, ha tiltod tole es nem tudod bizonyitani hogy alkoholista akkor kotelezhetnek is teged a lathatasra
2020. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából csak beszélgettünk erről, hogy mi lenne ha?! Hát mondtam neki hogy biztos hogy nem viheti el anyád itt a faluba se a felügyeletünk nélkül. Itt a tinik úgy mennek az úton mint a barmok az új bmw-kkel, ahol mi lakunk járda sincs, alapból az én kezemből is kitépi magát a gyerek, nem majd a 60 éves nagyanyja fogja tudni megállítani piásan?!

Féltem a gyerekem, ennyi. Viszont én nem szivesen mennék el anyóssal mert múltkor össze is vesztünk, férjem meg kábé reggeltől estig dolgozik.

2020. febr. 16. 00:14
 5/12 A kérdező kommentje:

És mennyi láthatási joga van?

Mert ha pl havi 1 ora, na hát azzal ő maga sem él. Nekem miert kéne ahhoz alkalmazkodni, mikor ő 5 hónap után ránk akar nézni?

2020. febr. 16. 00:15
 6/12 A kérdező kommentje:

Mellesleg láthatni láthatja, de ahhoz is van joga a nagyszülőnek hogy kettesbe legyen a beszélni nemtudó gyerekkel, akinek ő idegen?

Mert nem hiszem, hogy erre kötelezhetne engem bárki is

2020. febr. 16. 00:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha dolgozik a ferjed nem viszi el a mama, ennyi, odamegy, racsapod az ajtot, kesz. Ha esetleg a parod otthon van es ugymegy, szepen megmondod neki, vagy elmegy o is vagy nem megy sehova a gyerekkel. Oszinten nem ertem, az apjaos tudja, hogypias? En eleg kritikus tudok lenni az edesanyammal, nem tudom egyesek miert nem latnak tisztan, hisz az o kislanya is, egy alkeszra bízná?


Ha minden kotel szakad, akkor meg igenis tedd felre a dacodat, menj anyossal es a gyerekkel setalni. Elvegre a gyereket felted, miatta menj.

2020. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem közös a felügyelet akkor sem tudsz beleszólni, hogy a láthatáson mit csinál.


Jogilag semmit nem tehetsz


Egyébként sajnos gyakorlatilag sem...


Mivel az apja felügyelete alatt van abban az időben, így te nem állhatsz a nyakukban.



Nagyszülői láthatást pedig ugyanúgy néz ki, mint a szülői.

Ha nem engeded a nagyszülő kérheti bírósági úton, aztán annyit láthatja, amennyit megítélnek.

Ez a joga, nem kötelessége.. tehát, ha nem él vele az már más kérdés.

/ van ismerősöm, ahol okkal nem láthatta a nagyszülö, bíróságon nyert.. végül gyámügyi felügyelettel a helyi központjukban havi 3 órát láthstja őket/

2020. febr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ugyanannyi joggal rendelkezik mindkét szülő, amíg nincs jogerős ítélet a gyermekelhelyezesrol. Manapság amúgy közös marad a szülői felügyeleti jog ezután is.

Nagyszülői láthatást is lehet kerni, nincs olyan hogy x idő jár, ez mindig egyedi kérdés, egyedi bírósági döntés. Ha elváltok és nálad helyezik el a gyereket, apának lesz láthatási joga. Tegyük fel kéthetente péntektől vasárnapig. Ez alatt az idő alatt azt csinál a gyerekkel, amit akar. Ha ő pénteken elviszi a nagymamához, és csak vasárnap megy érte, akkor ez van, neked ebbe nincs beleszólásod.

2020. febr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem tünik hihetetlennek hogy bepiálva megy láthatásra a nagymama és az apa igy is azt mondja hogy bizzák rá?Férjed amugy mi mond egy részeg nővel miért akarja elengedni a gyerekét?(már ha igy konkréan kérdezted töle,mert sztem nem)
2020. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!